לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך הטיפול- כחצי שעה למפגש
מספר מפגשים- עד 5 מפגשים
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- קבועות

שתלים דנטליים יתאימו לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

שיניים חסרות

משך הטיפול- כחצי שעה למפגש
מספר מפגשים- עד 5 מפגשים
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- קבועות

שתלים דנטליים יתאימו לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

רק תינוקות או ילדים קטנים שלהם מתחלפות שיני החלב בשיניים קבועות זוכים באור מן ההפקר להיות עדיין חמודים ומקסימים ללא שיניים בפה. בכל הקשור למבוגרים, חוסר בשיניים אינו נתפס כאטרקטיבי בלשון המעטה שכן ההשלכות הבריאותיות והאסתטיות כאשר מאבדים שיניים הוא משמעותי. ובכל זאת, רבים בוחרים להמשיך ולחיות עם שיניים חסרות בפיהם מסיבות שונות ומשונות (פחד מרופא שיניים, מחסור בכסף, מודעות נמוכה והזנחה ועוד) כאשר האמת היא, כי כל שן חסרה, נראית או סמויה, משפיעה על מראה הפנים וכדאי לטפל בה בהקדם האפשרי. במאמר זה נסקור את טכניקות הטיפול במצב של מחסור בשיניים שמתרחש במהלך החיים ולא נעסוק בהיפודונטיה ואוליגודונטיה (חוסר שיניים מלידה) עליו תוכלו לקרוא בהרחבה במאמר חוסר שיניים מולד.

חשוב שתדעו

סובלים ממחסור בשיניים? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלת שיניים או התקנת שיניים תותובות הם שני הפתרונות היחידים לאובדן שיניים. חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם רופאי השיניים שלנו ע״י מילוי פרטיכם באתר.


עצמות, שרירים והקשר שלהם למראה הפנים

לרובנו ידוע כי אם לא נפעיל את שרירי הגוף שלנו הם פשוט יתנוונו ויחלשו. נמחיש זאת בדוגמא של שבר ביד שמחייב גבס למשך חודשיים. לאחר הורדת הגבס, היד תראה רזה וכחושה עקב הידלדלות ואובדן השריר וכתוצאה מחוסר אימון.

אפשר לייחס תכונה זו גם לעצמות גופינו ובין היתר גם לעצמות הלסת. במידה ו- 90% מהשעות בהן אנו ערים יעברו בישיבה וללא כל תזוזה, נגרום לדלדול העצמות שלנו.

בכל מה שקשור לעצמות הלסת שלנו, שקובעות במידה רבה את צורת הפנים, לא ניתן להפעיל עליהן שום כוח פנימי שהוא מלבד כוחות הלעיסה שעוברים מכותרות השיניים, דרך גוף השן, לשורש ומשם לעצמות הלסת. בדיוק כמו שעצמות ״שמאמנים אותן״ בונות את עצמן ומתחזקות – כך גם עצמות לסת שמקבלות גירויים של לחץ משורשי השיניים מתחזקות ואינן מתנוונות. ברגע שעצם הלסת אינה חשה את לחצי הלעיסה, כמו במקרה של שיניים חסרות, היא מתחילה להתנוון ולהתדלדל וכאשר הדבר מתרחש, מראה הפנים הופך לכחוש, מעוות, נפול וזקן.

למעשה, אובדן שיניים עשוי להוסיף למראה הפנים של האדם עד כ- 10 שנים מעבר לגילו הנוכחי ולהפוך אדם צעיר יחסית, לכזה שנראה מבוגר משמעותית מגילו האמיתי!

חשוב שתדעו

סובלים ממחסור בשיניים? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלת שיניים או התקנת שיניים תותובות הם שני הפתרונות היחידים לאובדן שיניים. חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם רופאי השיניים שלנו ע״י מילוי פרטיכם באתר.


אובדן שיניים ומראה זקן

כולנו יודעים לאפיין פחות או יותר מהו מראה זקן ומבוגר, במיוחד המראה הכחוש של מבוגרים חסרי שיניים. הפנים הנפולות, הסנטר והעיניים השקועות.

נשאלת השאלה מה הקשר בין המראה המתבגר לחוסר בשיניים? ובכן, השינויים הינם רבים ומגוונים אך בכל אופן כולם נובעים מספיגת העצם שתוארה לעיל, בין אם בעקבות השפעת הגיל והתורשה ובין אם בעקבות שיניים חסרות שמזרזות את העתיד לבוא ממילא.

ספיגת העצם גורמת להתקצרותה (Vertical Defect) ולשינוי הרגלי הלעיסה, דבר שגורם לסנטר לבוא מעט קדימה, זהו חלק מהמראה המעוות המיוחס לתופעה של אובדן שיניים, מעין מראה של חוסר שביעות רצון או מראה זועף בזמן שהפה סגור. התקצרות עצם הלסת העליונה עשויה לפגוע במראה השפתיים, שצונחות מטה הודות לכוח המשיכה ללא אחיזה בשיניים הגורמות למראה מעוות שרחוק ממראה השפתיים המקורי והצעיר. בנוסף, ספיגת עצם אף עשויה לגרום להגדלת מראה האף והמחסור בשיניים עשוי שלא לתמוך בצורה טובה בלחיים שצונחות כלפי פנים הפה.

 

 


הפתרון המושלם למראה פנים משופר והשלמת שיניים חסרות

באופן מובן, כאשר חסרה לנו שן במרכז הפה, במקום בולט לעין, אנחנו ברוב המקרים מיד פונים לשיקום, מבצעים גשרים או בוחרים לעבור השתלת שיניים. כאשר מדובר בשיניים אחוריות ונסתרות מהעין אנחנו דוחים את ההליך בטענה שעם מה שלא רואים, ניתן להסתדר. למעשה, מכל הסיבות שתוארו לעיל, ניתן להבין כי כל שן חסרה תורמת נדבך נוסף לספיגת העצם ולעיוות הפנים. המצב הקיצוני יותר נצפה בשיניים תותבות, כאשר האדם כלל אינו חש את ספיגת העצם שמתרחשת בד בבד עם יכולות לעיסה משביעות רצון.


איך מטפלים באובדן שיניים?

אז מה עושים? פשוט לא נשארים עם שיניים חסרות ופונים לאופציית ההשתלה. חשוב להבין כי שיניים תותבות הן פתרון ללעיסה בלבד שאינו משמר את עצם הלסת. שתלים דנטליים לעומת זאת, עוזרים בהעברת כוחות הלעיסה אל עצם הלסת, כך שהיא נשארת חזקה ויציבה לאורך זמן ונמנע או נדחה עיוות הפנים המיוחס למצבי חוסר בשיניים. להלן מספר שיטות מובילות לטיפול באובדן שיניים, מניעת ספיגת עצם והחזרת המנשך התקין:

השתלת שיניים בשיטת “העמסה מיידית” - העמסה מיידית היא טכניקה של השתלות שיניים, שבאמצעותה מחדירים שתל דנטלי אחד (או מספר שתלים) מייד בסיום העקירה. בתהליך זה מרכיבים תותבות או שיניים יחד עם השתלת השתלים הדנטלים. התוצאה: קיצור משך ההמתנה של התאחות העצם, חיסכון בזמן יקר, שמירה על החניכיים והקטנת שחיקת/ספיגת העצם הנוצרת לאחר עקירת שיניים. העמסה מיידית מתאפשרת רק כאשר הנסיבות מתאימות, ובהתאם למצבו הרפואי האישי של כל מתרפא ומתרפא. העמסה מיידית על גבי שתלים, הוכיחה את עצמה כמוצלחת במיוחד, בדומה להעמסה מאוחרת, לאחר תקופת המתנה מקובלת.

השתלה קלאסית להשלמת שיניים חסרות - השתלת שיניים בשיטה הקלאסית מתבצעת בארבעה שלבים: עקירה (אם צריך), השתלה כירורגית, חשיפת השתל והתקנת כתר על גבי שתל. יש לציין, כי הזמן שיש להמתין בין ההשתלה ועד לחשיפת השתל והתקנת הכתר, עלול לגרום לאי נוחות במידה מסויימת, בעיקר כאשר מדובר בשחזור לסת שלמה. הסיבה: על המטופל להסתובב עם תותבות זמניות נשלפות.

השתלה בזאלית להשלמת שיניים חסרות - השתלה בזאלית היא שיטה חדשה יחסית בישראל המתאימה בעיקר לאנשים מחוסרי עצם. רופא השיניים יוצר חלל בעצם ע״י קדיחת חור בחניכיים ולאחר כן מניחים את השתל הזיגומטי או הבזאלי בחלק הקשה בעצם ולא בעצם הספוגית. בשתלים אחרים (שתלי דיסק למשל), המטפל מקבע את השתלים הבזאליים מהצד לעצם הבסיס ולא באמצעות קדיחה. בשיקום פה מלא משתילים בין 8 ל- 12 שתלים על לסת אחת כאשר מספר השתלים נקבע לפי גודל הלסת ולאחר מכן מקבעים את גשר השיניים הזמני באופן מידי ולאחר כשבוע את הגשר הקבוע. חשוב לנו לציין כי השתלה בזאלית איננה מבוצעת על ידי מרבית הרופאים בישראל שכן היא טרם הוכיחה את עצמה הלכה למעשה בלשון המעטה והיא איננה שכיחה בישראל - ההמלצה שלנו היא להימנע מהשתלה בזאלית כאשר יש שיטות בטוחות ויעילות הרבה יותר גם אם אתם זקוקים להרמת סינוס והשתלת עצם, אין קיצורי דרך!