לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- בהתאם לטיפול המוצע
מספר טיפולים- בדרך כלל אחד
זמן החלמה- בהתאם להליך
כמה זה עולה? הכנסו למחירונים

ההליך מתאים לאנשים הסובלים ממחלות חניכיים או מתרפאים שחוו אובדן שיניים ו/או הזקוקים לטיפולים כגון התקנת כתרים, גשרים בשיניים תותבות, הרמת סינוס ועוד.

שיקום הפה והחניכיים

משך ההליך- בהתאם לטיפול המוצע
מספר טיפולים- בדרך כלל אחד
זמן החלמה- בהתאם להליך
כמה זה עולה? הכנסו למחירונים

ההליך מתאים לאנשים הסובלים ממחלות חניכיים או מתרפאים שחוו אובדן שיניים ו/או הזקוקים לטיפולים כגון התקנת כתרים, גשרים בשיניים תותבות, הרמת סינוס ועוד.

מתרפאים רבים אינם עורכים מעקב שיניים תקופתי או בדיקות תקופתיות וגרוע מזאת, פציינטים רבים מודעים לכך שיש להם בעיות בשיניים (תחושה של כאב ורגישות בזמן שתייה או אכילה לחום ולקור) אולם למרות העובדה הזו הם נמנעים מלגשת להיבדק ולטפל בשיניים וזאת ממספר טעמים שהעיקריים שבהם - פחד וחרדה פסיכולוגית מפגישה עם רופא שיניים או אפשרויות תשלום מוגבלות הווה אומר בעיות כלכליות המונעות מהמטופל לשלם עבור הטיפולים להם הוא נדרש.

שימו לב

זקוקים לטיפולי שיניים מורכבים? נלחמים במחלת חניכיים קשה? חשוב שאת הטיפולים תעברו אצל פריודונט, כירורג פה ולסת או אצל רופא שיניים כללי מנוסה, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי פרטי הקשר שלכם באתר.


פחד וחרדה מהטיפולים

באשר לפחד וחרדה הרי שכיום (בעידן החדש של הטיפולים המתקדמים ברפואת שיניים) ניתן לבצע כמעט כל סוג של טיפול באמצעות הרדמה כללית או סדציה (סוג של הרדמה מקומית אותה ניתן לבצע במרפאה) ולחילופין, שימוש באפשרות טשטוש המקובלת אצל ילדים וגם במבוגרים - גז צחוק, כך שלא מרגישים כלום בזמן הטיפול (לאחר הטיפול זה כבר עניין אחר אולם רמת הכאבים תלויה כמובן באופי הטיפול וברמת סף הכאב של כל מתרפא ספציפי).


שיקום הפה ומימון הטיפולים

באשר לבעיות כלכליות, הרי שניתן לשנות או להסב כל תוכנית טיפולים גדולה ויקרה בה מבצעים השתלות שיניים לתוכנית טיפולים זולה באופן יחסי, המבוצעת בצורה מצומצמת תוך שימוש בשיניים תותבות למשל, המאפשרת הוזלה משמעותית במחיר שיכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. כמו כן, רוב מרפאות השיניים עובדות כיום עם מלווה פיננסי או חברות ביטוח אשר מעמידות מימון מלא עבור הטיפול ובתנאים נוחים, כאשר התשלום משולם בפריסה גדולה ועד חמש שנים! כך שהרופא או המרפאה, מקבלים את תמורת התוכנית במזומן כאשר הלקוח מחזיר את הכספים ישירות למלווה הפיננסי, לרוב, באמצעות כרטיס האשראי או דרך הוראת קבע. בנוסף, מומלץ לבצע השוואת מחירים אותה תוכלו לערוך בחינם כאן בפורטל, עוד מומלץ לעבור על המחירונים של טיפולי השיניים בהם מחירוני פרוטטיקה (שיקום הפה) להתרשמות, חשוב לקבל מספר הצעות מחיר ורק לאחר שעברתם בדיקה ובחנתם את כל הגישות לטיפול, לסגור תוכנית טיפולים.

שימו לב

זקוקים לטיפולי שיניים מורכבים? נלחמים במחלת חניכיים קשה? חשוב שאת הטיפולים תעברו אצל פריודונט, כירורג פה ולסת או אצל רופא שיניים כללי מנוסה, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי פרטי הקשר שלכם באתר.


הגדרת המונח שיקום הפה

את המונח או המושג שיקום פה קשה להגדיר, אולם שיקום פה ולסת הוא הליך הכולל מספר רב של פרוצדורות אותם צריך לבצע וזאת ראשית כדי להציל שיניים המיועדות לעקירה או לדאבוננו במצב של אובדן שיניים, להחזיר ללסת את המנשך התקין באמצעות השתלות שיניים. שיקום פה יכול גם להתבצע ע״י התקנת גשרים דנטאליים המגשרים על פערים בין שיניים מתפקדות וכתרים לשיניים המסייעים לשימור או להחזרת האסתטיקה לפה.

 

 


שיקום פה מלא - התהליכים הנדרשים

רק הרופא האישי שלך וצוות המומחים אשר בחנו את הפה הם אלו שיכולים לקבוע אם נידרש שיקום מלא של הפה ואת ההליך הנדרש בהתאם למצבך הספציפי, מעבר לזאת, יתכן שידרשו עוד מספר טיפולים אותם יש לבצע. רוב הטיפולים של שיקום מלא של הפה כרוכים בשלבים רבים ובביקורים תכופים, אין זה יוצא דופן באם הטיפול נמשך כ- 12 חודשים או יותר, הכל תלוי במצב הפה ובסוג הטיפול שיבחר הרופא המטפל. התהליכים המתוארים עלולים להיכלל במסגרת שיקום הפה ובהתאם למצב ולצרכים של כל מתרפא:

  • טיפולי מניעה של מחלות שיניים.
  • הארכת הכתר כדי לחשוף מבנה בריא וחזק של גשרים או כתרים לשיניים.
  • ניתוח אורל וגנטי למיקום מחדש של הלסת.
  • ניתוב רקמות חניכיים לאיזון מושלם של החיוך.
  • הכשרת המבנה הכללי של השיניים כך שכתרים וגשרים יוכלו להשתלב בהליך שיקום פה.
  • הרכבת מבנה שיניים זמני כדי להתרגל למצב החדש של השיניים.
  • הרכבת מבנה קבוע - כתרים, גשרים וציפויים מחרסינה או נתמכים ע״י חרסינה ומתכת.
  • פלטה לשיניים כדי להביא את השיניים לקו אופטימאלי ושיקום פה ולסת מושלם.
  • שחזור סופי של השיניים וסידור של הרקמות ועצמות הלחי להגברת יציבות השן.
  • השתלות שיניים וטיפולים נלווים להשתלה בהם הרמת סינוס שלרוב מחייבת השתלת עצם.

שיקום החניכיים

דלקת חניכיים היא קרוב לוודאי מחלת החניכיים הנפוצה ביותר. כ- 95% מכלל הציבור סובל ברמה כזו או אחרת מדלקת חניכיים. רוב מחלות החניכיים נובעות מ - ״פלאק״ ומאבנית הנדבקים אל השיניים שאינם מטופלים בזמן, ישנן מספר שיטות מוצלחות (ביתיות ובמרפאה) לטיפול בדלקת חניכיים הכוללות ניקוי עמוק ושיננית, גרידת חניכיים, ניתוח רגנרטיבי לחניכיים, שיקום חניכיים מונחה ועוד. אם הזנחתם את הטיפולים ונפגעתם ע״י מחלות קשות הרבה יותר כגון נסיגת חניכיים וכדומה, ״היציאה״ מהסיטואציה הלא פשוטה הזו היא כבר הרבה יותר קשה ומצריכה טיפולים אגרסיביים הרבה יותר מאשר ניקוי שיניים כגון השתלת חניכיים קוסמטית ועוד.


כתרים לשיניים

אחת מהאפשרויות המגוונות של רופא השיניים לשפר את המראה האסתטי של השיניים וזאת מבלי להתייחס כרגע לפן הרפואי הוא ע״י הדבקת כתרים איכותיים לשיניים (למשל כתרי זירקוניה), המותאמים למתרפא באופן שבו השיניים שמתקבלות לאחר הטיפול דומות במראה לשיניים טבעיות. לפניכם מאמר הסוקר את מגוון הכתרים בהם משתמשים וכיצד מבוצעת שלב אחר שלב התקנת כתרים בשיניים.

לכניסה למאמר סוגי כתרים לשיניים וכיצד מבוצעת הפרוצדורה


השתלת עצם בפה

אחד התהליכים החשובים ביותר בהתקנת שתלים דנטליים במצבים בהם חסרה עצם המשמשת כר פורה לקיבוע השתלים היא השתלת עצם בלסת. לפניכם כל מה שרציתם לדעת על ההליך, הסבר על סוגי העצם שמשתילים (עצם עצמית, עצם סינטטית מתורם וכדומה), כיצד מבוצעת ההשתלה ועוד.

לקריאת המאמר השתלת עצם בלסת


נסיגת חניכיים

נסיגת החניכיים היא תופעה הדרגתית ומצטברת הגורמת לחניכיים לסגת באיטיות, שמשאירה את שורש השן חשופה תוך הפרעה למהלך החיים הנורמאלי. תופעה זו עלולה להופיע בכל שלב בחיים והיא נקשרת בדרך כלל לשיניים הקדמיות. למרות האמור לעיל, הנסיגה נוטה להופיע בגילאים 40 ומעלה. לפניכם כל הסיבות לנסיגת חניכיים (עישון, צחצוח לקוי, מחלות חניכיים, גנים וכדומה), מה ניתן לעשות כדי למנוע את הופעתה וגם שיטות הטיפול בנסיגה המבוצעות ע״י הפריודונט (מומחה לחניכיים).

קראו עוד על נסיגת חניכיים ושיטות הטיפול בה


גשר בשיניים

גשרים בשיניים יכולים להיות אלטרנטיבה טובה להשתלת שיניים גם במצבים בהם קיים חוסר שיניים מצומצם או כאשר קיימת מגבלה רפואית וגם כאשר המצב הכלכלי עלול להכריע בין תוכנית טיפול יקרה יחסית לתוכנית טיפול זולה משמעותית ע״י תחליף של גשרים דנטאליים. לפניכם מאמר הסוקר שלושה סוגי גשרים המהווים תחליף ראוי לשתלי שיניים.

קראו עוד ובהרחבה על גשרי שיניים


מבנה לשיניים

מבנה לשיניים הוא חלק שעשוי בדרך כלל ממתכת המשמש כבסיס להתקנת כתר. המבנה ״יושב״ גם בתוך שורש השן וגם מחוצה לה. תפקיד המבנה הוא להשיב את האנטומיה והתפקוד של שיניים שנהרסו במלואן או חלקן. כדי להתקין מבנה (מבנה יצוק או מבנה מיידי), השן עוברת טיפול שורש שבמהלכו מסירים את חלקה הפנימי של השן ואת הרקמות שניזוקו. בהמשך הטיפול, מנקים את תעלות השורש וסותמים את השן למניעת הצטברות של חיידקים.

קראו עוד על מבנים לשיניים