לחצו כאן להשוואת מחירים
×

×
banner

משך ההליך- כחצי שעה למפגש
מספר טיפולים- שני מפגשים
רגישות- קלה במיוחד
תוצאות- כ - 15 שנים

כתרי חרסינה יתאימו לאנשים הזקוקים לשיקום השיניים, כולל לשיקום של שיניים שבורות והרוסות להחזרת האסתטיקה לפה ולשיקום פונקציית הלעיסה.

השוואת מחירים לכתרים בשיניים

אנחנו עובדים רק עם רופאי שיניים מקצועיים! הייעוץ הנו בחינם וללא כל התחייבות.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ חינם, אפשרויות מימון ייחודיות והסדרים עם רוב חברות הביטוח!!

כתרי חרסינה

משך ההליך- כחצי שעה למפגש
מספר טיפולים- שני מפגשים
רגישות- קלה במיוחד
תוצאות- כ - 15 שנים

כתרי חרסינה יתאימו לאנשים הזקוקים לשיקום השיניים, כולל לשיקום של שיניים שבורות והרוסות להחזרת האסתטיקה לפה ולשיקום פונקציית הלעיסה.

האזורים בפה אשר נראים לעין, הם המקומות המומלצים להתקנת כתרי חרסינה. השלמות והשקיפות שבה החרסינה מחקה את השן הטבעית, לא ניתנת להשגה ע״י חומרים אחרים שלא על אותו הבסיס. כתרי חרסינה טהורים, זהים לשיניים הטבעיות ומאוד פופולאריים כתחליף אסתטי, הם טובים לשן אחת או לגשר של שיניים והם מצריכים השחזה נכבדת של השן כדי ליצור מרחב שיאפשר לכתרי החרסינה להיות עבים ועמידים.

קצוות הכתרים מחרסינה, חייבים להישאר מדויקים כדי לא לגרום לדלקת חניכיים וזאת למרות שישנו יחס ביולוגי אופטימאלי בין החניכיים לכתרי החרסינה. למה משמש כתר חרסינה? כיצד מתבצעת התקנת כתרי חרסינה? יתרונות וחסרונות בהליך ועוד במאמר שלפניכם.

שימו לב

איכות הכתר תלויה בחומר ממנו הכתר מיוצר. על איכות כמובן גובים מחיר שיכול להקפיץ את עלות הכתר בעד פי חמש ולכך יש השפעה משמעותית על המחיר הסופי אותו תאלצו לשלם. ולכן, כאשר אתם משווים בין הצעות מחיר שונות יש לתת דגש על מרכיבי הכתר שיכולים לשנות את הצעת המחיר מקצה לקצה.


מהם כתרי חרסינה?

כתר חרסינה הוא חומר המשמש כתותב שלם אשר מונח על החלק העליון של השיניים, ואשר מגן עליהם, עוזר בשיקום הצורה והגודל של השיניים ומעניקים להן עמידות במהלך לעיסת המזון, כל זאת לצד מראה אסתטי נאה כאשר הם מחליפים את האמייל הדנטאלי בחרסינה. כאשר השן מתחילה להיחלש בגלל ריקבון או שיקום גדול, טיפולי שורש ושחיקה בגלל השנים, מומלץ להשתמש ולהתבסס על כתרי חרסינה אשר תפקידם יהיה לכסות לגמרי את השן המוחלשת ולהעניק לה עמידות, חוזק ואורך חיים. מרכיבים כתרי חרסינה באופן קבוע או זמני בפה ומדביקים אותם בעזרת צמנט (סוג של דבק) מאוד חזק.

שימו לב

איכות הכתר תלויה בחומר ממנו הכתר מיוצר. על איכות כמובן גובים מחיר שיכול להקפיץ את עלות הכתר בעד פי חמש ולכך יש השפעה משמעותית על המחיר הסופי אותו תאלצו לשלם. ולכן, כאשר אתם משווים בין הצעות מחיר שונות יש לתת דגש על מרכיבי הכתר שיכולים לשנות את הצעת המחיר מקצה לקצה.


תוך כמה זמן מרכיבים כתרי חרסינה?

התהליך בהרכבת כתרי חרסינה מגיע בדרך כלל לסיומו לאחר כשני טיפולים, אך בכדי להתחיל בטיפול, החניכיים חייבות להיות בריאות בצורה מושלמת ולכן מומלץ לעבור ניקוי שיננית מוקדם. התהליך עלול להיות מושפע גם לפי המקרה, כמו למשל צורך בטיפול שורש לפני הרכבת הכתר במידה והשן ניזוקה באופן ניכר יצריך מספר נוסף של מפגשים לפי התקנת הכתר. המצבים בהם מספר הפגישות רב הוא כאשר עוברים השתלות שיניים, אז יש להמתין מספר חודשים עד להתקנת כתרי חרסינה וזאת לאחר שהשן מכוסה בכתר זמני ולאחר שהשתל נקלט היטב בעצם.

כתרי חרסינה  


למה משמשים כתרי חרסינה?

את כתרי החרסינה מרכיבים ממספר טעמים, כאשר הסיבה הנפוצה ביותר היא השיקום, כלומר להפוך שיניים שבורות או כאלו שניזוקו לשיניים בעלות מראה וצורה מקוריים. בנוסף ישנה גם סיבה לא פחות חשובה והיא אסתטיקה, כדי לשנות תדמית, צורה, צבע או פוזיציה של שיניים לא אסתטיות ומעניקים לפה מראה יותר מתואם עם הטרנד של היופי הנוכחי. אפשר להשתמש גם בכתרי חרסינה בכדי להגן של שיניים סדוקות, כמו כן להשתמש בהם גם לאחר טיפול חניכיים שמשאיר את השיניים חלשות דיין.

כתרי חרסינה הם שיניים ייחודיות העשויים באופן אמנותי במעבדה או על ידי טכניקת CAD-CAM שהיא שיטה המותאמת אישית לכל מטופל. כדי להרכיב כתרי חרסינה יש לגרוע מנפח השן ולהשחיז אותה תוך כדי הקניית צורה קונית (חרוט) המאפשרת את הרכבת הכתרים, אשר יונחו מאוחר יותר באופן קבוע ויקובעו בצמנט מחוזק. הכתרים הם שיניים אישיות וכאשר הם יחוברו האחד עם השני הם ייצרו גשר שיניים.

בכתרי חרסינה משתמשים כבר שנים רבות כאשר הטכניקות לעיבוד השיניים והחומרים החדשים גורמים שכל פעם הכתרים יהיו מושלמים יותר ופחות בולטים ומורגשים יחד עם זאת הם יהיו יותר עמידים וחזקים ומסוגלים להפוך מראה של שיניים זקנות לשיניים צעירות ובריאות.


כיצד מבוצע התהליך?

ראשית יש להכין את השן לכתר כאשר ההליך מתחיל בהסרת הריקבון מהאזור של הרקמה החלשה תוך מתן צורה קונית עם מקדד או פרייזר מיוחד אשר יאפשר את מיקום הכתר על השן. הטיפול מבוצע לרוב תחת הרדמה מקומית. בהמשך, תילקח תבנית או יציקה של ההכנה וגם תרשים של המנשך הנשלח למעבדה שאחראית על ייצור כתרי חרסינה עם הספציפיקציות המיוחדות אותן ביקש הרופא. תהליך זה עשוי לקחת שבועיים ואף יותר, במהלך ההמתנה לכתרים יונחו כתרים זמניים שיתפסו את החללים שנוצרו בהשחזה עד להגעת הכתר הקבוע.

כאשר הכתרים יהיו מוכנים, תשובו אל המרפאה להתקנתם. לפני הדבקת הכתרים, הרופא יבצע בדיקה שאכן הצורה, ההתאמה, הגודל והצבע של כתרי החרסינה הוכנו כיאות ורק אם הכל תקין יודבקו הכתרים לשיניים.


כתר חרסינה - יתרונות

  • כתר חרסינה מעניק עמידות גדולה וחוזק לשיניים סדוקות או מוחלשות.
  • טכניקת התקנת כתרי חרסינה נחשבת לפשוטה וקלה במיוחד.
  • כתר חרסינה מאפשר טיפול היגייני נכון, בגלל היכולת להשתמש בחוט דנטאלי.
  • משפרים את המראה האסתטי, הצבע, הפוזיציה והגודל של שיניים מוזרות שמכערות את החיוך.

כתר חרסינה - חסרונות

  • השן המושחזת או המשויפת עלולה להזדקק לטיפול שיניים במקרה של רגישות.
  • יש להשחיז את השיניים לצורה קונית על מנת שניתן יהיה להרכיב את כתרי החרסינה.