×

×

יישור שיניים

עיצוב חיוך נאה וקו שיניים ישר וסימטרי

בשנים עברו יישור שיניים היה בעיקר נחלתם הבלעדית של בני העשרה וילדים, אשר סבלו בעיקר מפגם בנגיסה בזמן סגירת הלסת, היום, הטיפול ליישור שיניים אינו מיועד רק לבני העשרה אלא גם למבוגרים. בארה״ב, אחוז המבוגרים שעובר יישור שיניים מסך כל המטופלים הוא יותר מ- 35%, למרות הביקוש והרצון הגובר של אנשים בגיל מבוגר לעבור טיפול יישור שיניים, מומלץ להקדים ולהתחיל לטפל בשיניים בגיל צעיר ומוקדם ככל האפשר, אז גם תוצאות הטיפול תהיינה טובות יותר ויעילות יותר. ההמלצה אגב של איגוד רופאי השיניים היא להתחיל בטיפולי יישור שיניים כבר מגיל שבע!

המלצה חשובה!

יישור שיניים באופן עקרוני יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ביישור שיניים ונחשב לאוטוריטה בתחום, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.

 


יישור שיניים לצרכים אסתטיים

מאחר ופגם בסגר הפה מהווה גורם מפריע הן באכילה ובלעיסה והן בדיבור השוטף, יישור שיניים מקושר לענף ברפואת שיניים המכונה שיקום הפה, אולם, בגלל שפגמים בסגר הפה משפיעים גם על חזות הפנים, והתיקון אותו רוצים לבצע המטופלים נובע לרוב משיקולים אסתטיים ולא פונקציונאליים, הרי שיישור שיניים מקוטלג כטיפול אסתטי. ללא קשר לגיל המתרפא, יישור שיניים יביא לשיפור צורת הלעיסה, יגרום ליעילות מקסימלית של תפקוד השיניים באכילה, בלעיסה ובדיבור ויביא לקו שיניים ישר ויפה המשפר את חזות הפנים. יישור שיניים כולל גם מיקום מחדש וסידור של שורשי השיניים כמו גם ביסוס טוב יותר של כתר השן. היישור מצעיר את מראה הפנים ע״י עיצוב מחדש של קו הלסת, הצוואר והשפתיים כאשר הוא משולב עם ניתוח של פני הלסת העליונה. יישור שיניים עוזר במידה רבה לשימור ותחזוק של היגיינת הפה התורמת אף היא לאסתטיקת שיניים גבוה.

 


שלבים בהליך יישור שיניים

אם הינך מועמד או זקוק ליישור שיניים הרי שבדרך כלל רופא השיניים המטפל, יפנה אותך לרופא מומחה ביישור שיניים (אורטדונט) אשר דבר ראשון יעריך את הפגם בנגיסה ויערוך תכנית טיפולית להתאמה אישית לכל אחד ואחת בהתאם לצרכיו. הנושאים שיעלו במהלך פגישת הייעוץ בטרם תיקבע תוכנית הטיפול יהיו כדלקמן:

 • הערכה ובדיקה יסודית של תפקוד הפה והפנים.
 • צילומי פנים הפה והפנים.
 • צילום פנוראמי וצילומי רנטגן.
 • סגירת תוכנית טיפול וקביעת המחיר של היישור.
 • ייצור דוגמאות של השיניים עם נגיסת הפה (תבניות).

הרופא יבדוק את התיק הרפואי ויבצע הערכות, ייקח צילומי רנטגן של הפה והפנים ויערוך מדגם מדויק, התוצאות יילמדו ויוערכו כדי להתאים את תכנית הטיפול הטובה ביותר. בדרך כלל בביקור השני הרופא יחזור ויבדוק את תכנית הטיפול ולאחר מכן יעריך את מספר חודשי הטיפול ויקבע את שלבי הטיפול המעשי. לרוב, יישור שיניים נפרס לזמן ארוך יחסית (כשנתיים) כאשר משך הטיפול משתנה בהתאם לגיל המטופל והשיטה בה יבוצע היישור. התמשכות התהליך תלויה גם במידת היצמדותו לתכנית שנקבעה, למשל, מטופלים צעירים יגיבו לטיפול בצורה מהירה יותר ממבוגרים שכן עצמות הלסת שנושאות שיניים צעירות הן יותר גמישות מאלו של מבוגרים ולכן מבוגרים יזדקקו לטיפול ארוך יותר, במקרים אחרים יישור שיניים יתמשך תקופה ארוכה עוד יותר כאשר ישנו צורך בהליך של שיקום הפה בו מעורבות השתלות שיניים.

 


שיטות בהן מבצעים יישור שיניים:

 • יישור שינייםיישור שיניים לינגואלי (גשר בלתי נראה)
 • יישור שיניים שקוף - לכניסה למאמר בנושא יישור שיניים שקוף
 • יישור שיניים ללא גשר אינויזליין - יישור שיניים ללא גשר
 • יישור שיניים באמצעות סמכים ממתכת
 • יישור שיניים אורטוגנאטי - ניתוח באמצעותו מזיזים את עצמות הלסת כמענה לבעיות שאין אפשרות לפתור אותן באמצעות יישור שיניים בשיטות האחרות
 • גשר שקוף - לקריאת המאמר המלא אודות גשר שקוף
 • שיטת Damon ליישור שיניים הנחשבת לאחת המתקדמות היום בעולם
 • יישור שיניים באמצעות רסן

 


יישור שיניים אינויזליין

אחת השיטות המודרניות בהן מבצעים יישור שיניים בישראל היא שיטת יישור שיניים אינויזליין המכונה לעיתים יישור שיניים שקוף או יישור שיניים ללא גשר, לפניכם הסבר מלא כיצד מבוצע ההליך, יתרונות אל מול השיטה המסורתית (פלטה לשיניים) ופירוט המצבים בהן השיטה מתאימה.

לכניסה למאמר בנושא יישור שיניים שקוף ללא גשר אינויזליין

 


יישור שיניים לינגואלי

יישור שיניים לינגואלי יכול לעבור כל אחד ובכל גיל בשונה למשל מיישור שיניים בשיטת אינויזליין בו ניתן להתחיל מגיל 12 גם מטופלים בעלי רגישות לפלסטיק יימצאו ביישור שיניים לינגואלי מענה מלא. מהם היתרונות של יישור שיניים לינגואלי? כיצד מבוצע יישור שיניים פנימי וכיצד צריך לשמור על גשר לינגואלי?

לכניסה למאמר יישור שיניים לינגואלי

 


אורטודנט - מומחה ליישור שיניים

אורטודנט הוא מומחה ליישור שיניים שפרט ל- 6 שנות לימודי רפואת שיניים כללית ושנת עבודה (סטאז׳) עד לקבלת הרשיון לעסוק ברפואת שיניים עבר עוד 3.5 שנים של לימודים באוניברסיטה עד לקבלת תעודת המומחה. ישנם בישראל פחות מ - 200 מומחים ביישור שיניים ויותר מ- 10,000 רופאי שיניים כלליים, כדי לעמוד על ההבדלים בין שני סוגי הרופאים וכדי לדעת בדיוק במה מטפל אורטודנט מומחה אנחנו ממליצים על קריאת המאמר הבא.

לכניסה למאמר אודות אורטודנט מומחה

 


כיצד לבחור מומחה אורתודונטיה?

כל מה שצריך לדעת לפני הבחירה במומחה לטיפולי יישור שיניים - אורתודונט. מה חשוב לשאול בפגישת הייעוץ הראשונית ועל מה לשים דגש כאשר אתם מתרשמים ממרפאת השיניים.

לכניסה למאמר בחירה נכונה במומחה אורתודונטיה

 


פלטה לשיניים

פלטות לשיניים מחולקות לשני סוגים, של אלו הקבועים ושל אלו הניתנים להסרה בכל עת ע״י המטופל. אורטודנט לאחר סדרת בדיקות הוא שיקבע מי משני הסוגים הוא המתאים ביותר לכל מטופל בהתאם לצרכיו ובהתאם לנתוני הפה. לפניכם מאמר הבנוי בצורה של שאלה ותשובה המפרט את היתרונות והחסרונות של פלטה שקופה בלתי נראית לבין פלטה מתכתית וגם סקירה קצרה על מתקנים נוספים הניתנים להסרה באמצעותם מבצעים יישור שיניים גם לטיפול בשיניים עקומות וגם במצבים נוספים בהם מבנה הפנים דורש התערבות אורטודנט.

לכניסה למאמר פלטה בשיניים - כל מה שצריך לדעת

 


יישור שיניים למבוגרים

מה עדיף למבוגרים, גשר פנימי או פלטה שקופה לשיניים? מדוע יותר ויותר מתרפאים בוחרים לעבור יישור שיניים בגיל מבוגר יחסית. כל מה שצריך לדעת על יישור שיניים למבוגרים.

לכניסה למאמר יישור שיניים למבוגרים

 


בעיות אורתודונטיות נפוצות

משך הפוך, תת מנשך וסגר צלבי הן תופעות אורתודונטיות נפוצות שניתן לטפל בהן היטב כאשר ״תופסים״ אותן בזמן ולכן מומלץ להגיע לייעוץ עם אורטודנט מומחה כבר בגיל צעיר מאוד (מגיל שש ולעיתים מוקדם יותר) על מנת לטפל בהן בזמן ועוד לפני שהתופעה מחריפה וקשה לטיפול. קראו אודות סגר צלבי, מנשך הפוך ועל תת מנשך וקבלו סקירה אודות שיטות הטיפול הנהוגות לתופעות הללו.

לכניסה למאמר בעיות אורתודונטיות נפוצות