לחצו כאן להשוואת מחירים
banner
prescription

יישור שיניים

prescription

בשנים עברו יישור שיניים היה בעיקר נחלתם הבלעדית של בני העשרה וילדים, אשר סבלו בעיקר מפגם בנגיסה בזמן סגירת הלסת, היום, הטיפול ליישור שיניים אינו מיועד רק לבני העשרה אלא גם למבוגרים. בארה״ב, אחוז המבוגרים שעובר יישור שיניים מסך כל המטופלים גבוה מ- 35%, למרות הביקוש והרצון הגובר של אנשים בגיל מבוגר לעבור טיפול יישור שיניים, מומלץ להקדים ולהתחיל לטפל בשיניים בגיל צעיר ומוקדם ככל האפשר, טיפול בגיל צעיר יביא בהכרח לתוצאות טובות ויעילות הרבה יותר. ההמלצה אגב של איגוד רופאי השיניים היא להתחיל בטיפולי יישור שיניים כבר מגיל שש!

המלצה חשובה!

יישור שיניים באופן עקרוני יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ביישור שיניים ונחשב לאוטוריטה בתחום, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


יישור שיניים לצרכים אסתטיים

מאחר ופגם בסגר הפה מהווה גורם מפריע הן באכילה ובלעיסה והן בדיבור השוטף, יישור שיניים מקושר לענף ברפואת שיניים המכונה שיקום הפה, אולם, בגלל שפגמים בסגר הפה משפיעים גם על חזות הפנים, והתיקון אותו רוצים לבצע המטופלים נובע לרוב משיקולים אסתטיים ולא פונקציונאליים, הרי שיישור שיניים מקוטלג כטיפול אסתטי. ללא קשר לגיל המתרפא, יישור שיניים יביא לשיפור צורת הלעיסה, יגרום ליעילות מקסימלית של תפקוד השיניים באכילה, בלעיסה ובדיבור ויביא לקו שיניים ישר ויפה המשפר את חזות הפנים. יישור שיניים כולל גם מיקום מחדש וסידור של שורשי השיניים כמו גם ביסוס טוב יותר של כתר השן. היישור מצעיר את מראה הפנים ע״י עיצוב מחדש של קו הלסת, הצוואר והשפתיים כאשר הוא משולב עם ניתוח של פני הלסת העליונה. יישור שיניים עוזר במידה רבה לשימור ותחזוק של היגיינת הפה התורמת אף היא לאסתטיקת שיניים גבוה.

 

 


שלבים בהליך יישור שיניים

אם הינך מועמד או זקוק ליישור שיניים הרי שבדרך כלל רופא השיניים המטפל, יפנה אותך לרופא מומחה ביישור שיניים (אורטדונט) ו/או שבעצמו (בהנחה והרופא המטפל שלך עבר הכשרה לביצוע טיפולים אורטודונטיים) יעריך את הליקויים במנשך ובשיניים עצמן ויתכנן בהתאם לליקויים (מנשך הפוך, רווח בשיניים, שיניים צפופות או מסובבות וכדומה) תכנית טיפול מותאמת אישית בהתאם לצרכים ולרצונך. הנושאים שיעלו במהלך פגישת הייעוץ בטרם תיקבע תוכנית הטיפול יהיו כדלקמן:

 • הערכה ובדיקה יסודית של תפקוד הפה והפנים.
 • צילומי פנים, הפה ועצמות הפנים (כולל צילום צפלומטרי ואנליזה).
 • צילום פנוראמי וצילומי רנטגן.
 • סגירת תוכנית טיפול וקביעת המחיר של היישור.
 • ייצור דוגמאות של השיניים באמצעות לקיחת מטבעים (תבניות) או בצורה דיגיטלית באמצעות סריקה אינטראורלית.

הרופא יבדוק את התיק הרפואי, יבצע הערכות, יסקור צילומי רנטגן של הפה והפנים ויערוך מדגם מדויק של השיניים (באמצעות תוכנות או באופן אחר בהתאם לשיטה). לאחר הבדיקות יתאים הרופא את תכנית הטיפול הטובה ביותר. בדרך כלל בביקור השני הרופא יחזור ויבדוק את תכנית הטיפול ולאחר מכן יעריך את מספר חודשי הטיפול ויקבע את שלבי ההליך המעשי. לרוב, יישור שיניים נפרס לזמן ארוך יחסית (כשנתיים) כאשר משך ההליך משתנה בהתאם לגיל המתרפא והשיטה בה יבוצע היישור.

התמשכות התהליך תלויה גם במידת היצמדותו לתכנית שנקבעה, למשל, מטופלים צעירים יגיבו ליישור בצורה מהירה יותר ממבוגרים שכן עצמות הלסת שנושאות שיניים צעירות הן יותר גמישות מאלו של מבוגרים ולכן מבוגרים יזדקקו לטיפול ארוך יותר. במקרים אחרים, פעולת היישור נפרסת על פני תקופה ארוכה עוד יותר ובעיקר כאשר מתעורר הצורך בהליך כירורגי / שיקומי בו מעורבות השתלות שיניים.

המלצה חשובה!

יישור שיניים באופן עקרוני יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ביישור שיניים ונחשב לאוטוריטה בתחום, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.

 

שיטות מובילות ליישור שיניים:

 1. יישור שקוף באמצעות קשתיות - טכניקת היישור המובילה בעולם ובישראל מבוצעת באמצעות התקנת סדרת קשתיות נשלפות שמחליפים בדרך כלל אחת לשבועיים. הקשתיות הן בלתי נראות והן עשויות מחומר פולימרי (מולקולות גדולות שרשראתיות המורכבות מיחידות חוזרות הקשורות ביניהן בקשר קוולנטי) שקוף ושאינו מורגש כאשר הוא מורכב על השיניים. ישנן שתי שיטות ידועות ומקובלות, אינויזליין ואיירוק (הסבר מפורט בהמשך), בשתיהן משתמשים בטכנולוגיה ממוחשבת שמדמה את מערכת השיניים של המתרפא ואת תזוזת השיניים עד ליישורת תקינה. החברות מייצרות עבור המטפל (אורטודנט או רופא שיניים שהוסמך לשיטה) סדרת קשתיות עד לגמר הטיפול, אחת לשבוע עד שבועיים בערך ובהתאם לשיטה, מחליפים במרפאה את הקשתית וחוזר חלילה עד לשימוש בכל סדרת הקשתיות. מספר הקשתיות משתנה בהתאם לליקוי ממנו סובל המתרפא, לכל קשתית יש עלות ולכן מחיר הטיפול ואורכו נגזר בהתאם למספר הקשתיות שלהן יזדקק המתרפא. כאשר הליקוי קל, היישור יסתיים תוך 24 שבועות, אם הליקוי משמעותי, תזדקקו ליותר קשתיות וההליך יכול להימשך גם כשנה וחצי ואף יותר. יישור בקשתיות מאוד פופולארי במבוגרים שכן קשה מאוד להבחין בו אולם ניתן לטפל בו גם בילדים החל מגיל 12 ואילך. קיימות שיטות שקופות נוספות ליישור שפחות מבוצעות בישראל כגון קליר קורקט, יישור שיניים ספארק - Spark וקליר אליינר שגם עליהן תוכלו לקרוא באתר למרות שההמלצה הגורפת היא ללכת על שני המותגים המובילים בקטגוריה (איירוק שמתאימה לכל כיס ואינויזליין היקרה). לאחרונה החלה חברת אליין טכנולוגיות לקדם תוכנית נוספת לצד אינויזליין היקרה בשם Invisalign Go, ההבדל בין התוכניות הוא משך הטיפול. Invisalign Go היא תוכנית טיפול קצרה יותר המתאימה לפגמים קלים ומקרים פשוטים. משתמשים בפחות מיישרים, כך שזמן הטיפול יכול להיות קצר אולם הוא אינו מתאים למקרים מורכבים יותר ולכן הוא זול יותר מהתוכנית המלאה. בנוסף, משתמשים בתוכנית זו ליישור שיניים ״5 עד 5״ (מאמצע הקשת סופרים חמש שיניים לצד ימין או לצד שמאל) ולא מגיעים עד לשיניים אחוריות יותר (עד השמיניות).
 2. יישור שיניים מסורתי - טכניקה ידועה שמבוצעת כבר כמה עשורים, הטכניקה הוותיקה ביותר שכולם מכירים הבאה לידי ביטוי בחוטי תיל שעשויים ממתכת המורכבים על השיניים (מכונה גם סמכים ממתכת). השימוש בברזלים בשיניים הופך לפחות ופחות מבוקש שכן הוא מצריך זמן טיפול ארוך (לרוב שנה וחצי עד שנתיים). החסרון הבולט של הברזלים הוא המראה הלא אסתטי שלהם.
 3. יישור שיניים לינגואלי (גשר פנימי בלתי נראה) - טכניקה פופולארית במיוחד שבאמצעותה ניתן לטפל כמעט בכל ליקויי הסגר (בשונה משיטות אחרות שצריך לבדוק האם המתרפא מתאים להליך). ביישור שיניים לינגואלי (לשון) מדביקים על החלק הפנימי של השיניים סמכים (קוביות) בלתי נראים לפרק זמן של שנה וחצי עד שנתיים (בהתאם לליקוי).
 4. סמכים שקופים - את הסמכים השקופים בדומה ליישור המסורתי מדביקים על החלק החיצוני של השיניים אולם יתרונם הגדול הוא האסתטיקה הגבוה שהם מקנים למטופל. יתרון בולט ונוסף של הסמכים השקופים הוא בכך שהם לא משנים צבע במהלך כל חודשי הטיפול. סמכים שקופיים מכינים מחומרים פלסטיים או סיליקוניים ויש גם כאלה שעשויים מחרסינה. החסרון הבולט של השיטה הוא בחלקים “הנראים” שלה, דהיינו חוט המתכת שעובר בין השיניים והגומיות שמחזיקות את הסמכים. הגומיות סופחות צבענים וכדי לשמור על המראה האסתטי של השיניים יש להחליפן אחת למספר שבועות.
 5. יישור שיניים אורתוגנטי - ניתוח באמצעותו מזיזים את עצמות הלסת כמענה לבעיות שאין אפשרות לפתור באמצעות טיפולים אורתודונטיים אחרים. לקריאה בהרחבה אודות ניתוח אורתוגנטי.
 6. יישור שיניים דמון - Damon היא טכניקת טיפול חדשה יחסית המייתרת את הצורך בקשירות אלסטיות או מתכתיות (אין גומיות והסמכים ננעלים בכוחות עצמם), מה שמאפשר טיפול חופשי ממתח ולחץ. משתמשים בקשתות קלות שאינן ניתנות לעיוות או לשינוי בצורה, היוצרת תנועת שיניים מהירה יותר ולוחצת פחות. זהו טיפול שהוכח קלינית, שאינו מצריך בדרך כלל עקירות, המבוצע ללא הרחבה מהירה של החיך.

יישור שיניים אינויזליין

אחת השיטות המודרניות בהן מבצעים יישור שיניים בישראל היא שיטת יישור שיניים אינויזליין המכונה לעיתים יישור שיניים שקוף או יישור שיניים ללא גשר, לפניכם הסבר מלא כיצד מבוצע ההליך, יתרונות אל מול השיטה המסורתית (פלטה לשיניים) ופירוט המצבים בהן השיטה מתאימה.

לכניסה למאמר בנושא יישור שיניים שקוף ללא גשר אינויזליין


יישור שיניים IROK

יישור שיניים איירוק הוא טיפול מהפכני וחדשני שנשען על טכנולוגיית לייזר תלת ממדית ממוחשבת בשם Orthorx-logo. שיטת IROK היא המקבילה ליישור אינוויזליין הוותיק והמוכר כשבאמצעותה ניתן לעבור יישור שיניים בלתי נראה בעזרת סדרת קשתיות שקופות המותאמות באופן אישי לכל מתרפא ועד לקבלת קשת שיניים ישרה ומושלמת.

קראו הכל אודות טכניקת איירוק


יישור שיניים קליר אליינר

טכניקה מתקדמת שמצריכה שימוש בסדים שקופים ונסתרים שעלותה נמוכה יחסית לשיטות אחרות ואשר אינה עושה שימוש באלמנטים מתכתיים (סמכים, ברגים, חוטי מתכת וכדומה). את הסדים השקופים והנוחים במיוחד ניתן לשלוף ולנקות בקלות ובכל עת (בעיקר לפני האוכל). ה- Clear Aligner מתאים למצבים קלים יחסית והוא מצריך בממוצע 6 עד 8 חודשי טיפול.

קראו עוד אודות קליר אליינר


יישור שיניים לינגואלי

יישור שיניים לינגואלי יכול לעבור כל אחד ובכל גיל בשונה למשל מיישור שיניים בשיטת אינויזליין בו ניתן להתחיל מגיל 12. גם מטופלים בעלי רגישות לפלסטיק יימצאו ביישור שיניים לינגואלי פנימי מענה מלא. מהם היתרונות של יישור שיניים לינגואלי? כיצד מבוצע יישור שיניים פנימי וכיצד צריך לשמור על גשר לינגואלי?

לכניסה למאמר יישור שיניים לינגואלי


אורטודנט - מומחה ליישור שיניים

אורטודנט הוא מומחה ליישור שיניים שפרט ל- 6 שנות לימודי רפואת שיניים כללית ושנת עבודה (סטאז׳) עד לקבלת הרשיון לעסוק ברפואת שיניים עבר עוד 3.5 שנים של לימודים באוניברסיטה עד לקבלת תעודת המומחה. ישנם בישראל פחות מ - 180 מומחים ביישור שיניים ויותר מ- 11,000 רופאי שיניים כלליים, כדי לעמוד על ההבדלים בין שני סוגי הרופאים וכדי לדעת בדיוק במה מטפל אורטודנט מומחה אנחנו ממליצים על קריאת המאמר הבא.

לכניסה למאמר אודות אורטודנט מומחה

 

כיצד לבחור מומחה אורתודונטיה?

כל מה שצריך לדעת לפני הבחירה במומחה לטיפולי יישור שיניים - אורתודונט. מה חשוב לשאול בפגישת הייעוץ הראשונית ועל מה לשים דגש כאשר אתם מתרשמים ממרפאת השיניים.

לכניסה למאמר בחירה נכונה במומחה אורתודונטיה


פלטה לשיניים

פלטות לשיניים מחולקות לשני סוגים, קבועים וכאלו שניתנים להסרה בכל עת ע״י המטופל. אורטודנט לאחר סדרת בדיקות הוא שיקבע מי משני הסוגים הוא המתאים ביותר לכל מטופל בהתאם לצרכיו ובהתאם לנתוני הפה. לפניכם מאמר הבנוי בצורה של שאלה ותשובה המפרט את היתרונות והחסרונות של פלטה שקופה בלתי נראית לבין פלטה מתכתית וגם סקירה קצרה על מתקנים נוספים הניתנים להסרה באמצעותם מבצעים יישור שיניים גם לטיפול בשיניים עקומות וגם במצבים נוספים בהם מבנה הפנים דורש התערבות אורטודנט.

לכניסה למאמר פלטה בשיניים - כל מה שצריך לדעת


יישור שיניים למבוגרים

מה עדיף למבוגרים, גשר שקוף פנימי או פלטה שקופה לשיניים? מדוע יותר ויותר מתרפאים בוחרים לעבור יישור שיניים בגיל מבוגר יחסית. כל מה שצריך לדעת על יישור שיניים למבוגרים.

לכניסה למאמר יישור שיניים למבוגרים


יישור שיניים לילדים

כיצד מגדירים את שלבי המשנן אצל ילדים ומדוע חשוב לשים לב לזה, מתי מומלץ לפנות לאורטודונט ומתי אסור לחכות ויש לנקוט בפעולה מהירה, איזה יתרונות ואילו חסרונות יש לטיפול אורתודונטי בגילאים מוקדמים (החל מגיל 3) וגם באיזה מצבים הילד חייב לעבור יישור שיניים (סגר צלבי אחורי או קדמי, סגר מסוג Class III, אובר ג׳ט מוגדל ועוד) ואיך מבוצע ההליך בהתאם לליקוי הסגר ממנו סובל הילד.

לכניסה למאמר יישור שיניים לילדים


בעיות אורתודונטיות נפוצות

מנשך עמוק או מנשך סגור Deep bite (חפיפת השיניים הקדמיות העליונות על התחתונות), מנשך פתוח (כאשר אין כל חפיפה של השיניים הקדמיות העליונות על התחתונות), מנשך הפוך, סגר צלבי וכדומה הן תופעות אורתודונטיות נפוצות שניתן לטפל בהן היטב כאשר ״תופסים״ אותן בזמן ולכן מומלץ להגיע לייעוץ עם אורטודנט מומחה כבר בגיל צעיר מאוד (מגיל שש ולעיתים מוקדם יותר) על מנת לטפל בהן בזמן ועוד לפני שהתופעה מחריפה וקשה לטיפול. קראו אודות סגר צלבי, מנשך הפוך ועל תת מנשך וקבלו סקירה אודות שיטות הטיפול הנהוגות לתופעות הללו.

לכניסה למאמר בעיות אורתודונטיות נפוצות


גשר בשיניים לפני ואחרי

ארבעה מקרים לדוגמא בהם הותקנו סמכים (רגילים או ננעלים) ומכשור אותודונטי לתיקון ליקויי סגר בילדים ובמבוגרים (היום יותר מתמיד התקנת מכשירים אורתודונטיים כדוגמאת רסן שיניים הופך בחלק מהמקרים להיות מיותר עקב השימוש בטכניקות מתקדמות הכוללות שימוש בשתלים אורתודונטיים המחליפים מכשירים כגון רסן) בליווי תמונות של לפני ואחרי טיפול ליישור שיניים שמנע ניתוח אורתוגנטי.

צפו בתמונות של לפני ואחרי התקנת גשר בשיניים