לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- קצר יותר מהקונבנציונאלי
מספר טיפולים- משתנה בהתאם למטופל
כאבים מהטיפול- אין
תוצאות- קבועות

יישור שיניים Damon מתאים גם למבוגרים וגם לילדים הסובלים משיניים עקומות.

יישור שיניים Damon

משך ההליך- קצר יותר מהקונבנציונאלי
מספר טיפולים- משתנה בהתאם למטופל
כאבים מהטיפול- אין
תוצאות- קבועות

יישור שיניים Damon מתאים גם למבוגרים וגם לילדים הסובלים משיניים עקומות.

שיטת דמון היא טכנולוגיה שכיחה באורתודונטיה ומיושמת במרפאות נבחרות בעולם ובישראל. הטיפול המוגמר מאפשר יישור שיניים עם חיוך טבעי ורחב ויתרונות בלתי מעורערים ביחס לשיטה הקונבנציונאלית. שיטת דמון מפחיתה את זמן הטיפול, את מספר הטיפולים ואין צורך בעקירות.

גשרי דמון של נעילה עצמית פאסיבית מייתרת את הצורך בקשירות אלסטיות או מתכתיות, מה שמאפשר טיפול חופשי ממתח ולחץ. משתמשים בקשתות קלות שאינן ניתנות לעיוות או לשינוי בצורה והן בעלות טכנולוגיה גבוהה אשר יוצרת תנועת שיניים מהירה יותר ולוחצת פחות. זהו טיפול אשר הוכח קלינית ליישור שיניים ולשיפור אסתטיקת הפנים, בדרך כלל ללא עקירות וללא הרחבה מהירה של החיך.

המלצה חשובה!

יישור שיניים דמון באופן עקרוני יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לבצע את השיטה רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ביישור שיניים, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


מדוע לבחור בשיטת Damon?

שיטת דמון איננה עושה רק שימוש במתקנים אורתודונטים מהפכנים, אלא היא צורת טיפול אשר שונה בתכלית השינוי מכל השיטות האחרות ליישור שיניים. בטיפול הקונבנציונאלי העקירה של שיניים בריאות נעשה בקבלנות יחד עם שימוש בחוסמי חיך בכדי להשיג מרווח וחלל, מה שגורם לאי נוחות. הטיפול ממושך יותר ועלול להשאיר מבנה פנים צר יותר ופרופיל שטוח. החיוך לאחר טיפול בשיטת דמון רחב, טבעי ומלא. חיוך זה מושג ע״י כוחות קלים המצייתים לעקרונות ביולוגיים ושמורים במיוחד לשיפור המראה הכללי של הפנים.

 

 


מהי שיטת Damon?

מדובר בשיטת טיפול המבוצעת כבר מספר שנים לא מבוטל, כאשר באופן רגיל נדרשת עקירה של שיניים בריאות בשימוש במתקנים חוץ אוראליים ומרחיב חִכִּי, מה שגורם לחוסר נוחות, לטיפול ממושך ולתוצאה של מִקְשָׁת צר יותר עם פרופיל שטוח. החיוך שמושג באמצעות דמון הוא רחב, טבעי ומסוגל לחשוף 10 שיניים על ידי שימוש בכוחות קלים ורגישים באופן ביולוגי, אשר מעוצבים במטרה לשפר את מראה הפנים הכללי אצל כל מטופל. הגשרים הם רק העיקרון, השיטה בכללותה היא זו אשר מעניקה לנו את החיוך.

הרופאים המוסמכים לשיטת דמון מונים שלושה מרכיבים עיקריים משולבים אשר הוזכרו כבר בפתיח אשר מעניקים טיפול מהיר יותר, עם מספר טיפולים מצומצם, נוחיות גדולה יותר ותוצאות קבועות עם איכות גבוה.

  1. סמכי דמון של נעילה עצמית מייתרים את הצורך בקשירות אלסטיות או מתכתיות, מה שמאפשר טיפול ללא מתח ולחץ.
  2. קשתיות קלות שלא ניתנות לשינוי צורה ולעיוות, בעלות טכנולוגיה גבוה המייצרות תנועה דנטאלית מהירה יותר.
  3. צורת טיפול חדשה ליישור השיניים ושיפור אסתטיקת הפנים ללא עקירות שיניים וללא הרחבה מהירה של החיך.

המלצה חשובה!

יישור שיניים דמון באופן עקרוני יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לבצע את השיטה רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ביישור שיניים, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


הסמכים בדמון

הסמכים הקונבנציונאליים קשורים עם חוטים אלסטיים או גומי, מה שיוצר חיכוך ולחץ אשר מאט את הטיפול ועושה אותו לפחות נוח, לעומתם, הסמכים בשיטת Damon (דיימון) משתמשים במכאניזם של גלישה לתמיכת הקשת, מה שגורם לשיניים לנוע ביתר חופשיות, מהירות ונוחות.

גשר דמון מעוצב גם לדיסקרטיות, לנוחות והוא קל לניקוי. כאשר אין קשירות אלסטיות שמאכסנים וצוברים ריקבון, סמכי שיטת דמון מקלים על שמירת ההיגיינה הדנטאלית למשך זמן הטיפול. שיטת Damon אינה משתמשת בטבעות או חבקים מטאליים בשיניים הטוחנות או כאלו אשר חוצים את החיך. ישנו מתקן קטן שמוצמד לחלק החיצוני של הטוחנת הדומה לסמך אשר מגביר את הנוחיות וההיגיינה ומונע שבתום הטיפול יהיו חללים בין השיניים הטוחנות.


סוגים של גשרי דמון

כאשר מתכוונים לעבור טיפול אורתודונטיה של גשרים, נמצא שני סוגים של מערכת דמון כאשר אחת מהן היא הדמון המתכתי והשנייה הדמון האסתטי מפורצלן. בעזרת שתי השיטות אנו מגיעים לתוצאות זהות כאשר ההבדל ביניהן הוא אינו התוצאה הסופית, התוצאה הסופית תמיד תהיה זהה (כאשר הטיפול נעשה נכון). ההבדלים בין שני הסוגים של גשרי דמון הם:

  1. אסתטיקה – הגשרים מפורצלן משקפים את צבע השיניים בזמן הטיפול, ולמרות שהם עדיין מורגשים, הטיפול אינו מורגש במידה רבה וזוהי הסיבה מדוע הוא מבוקש יותר אצל המבוגרים.
  2. שבירות ושמירה – בגלל שהגשרים האסתטיים עשויים מפורצלן, נדרשת הקפדה יתרה במיוחד בזמן האוכל היות והם שבירים יותר מהגשרים המתכתיים.
  3. מחיר – המחיר של גשרים מפורצלן הוא גבוה יותר מאשר המחיר של גשרי המתכת. הפרש המחירים יכול לנוע עד כדי 4,000 שקל.

יישור שיניים Damon שאלות ותשובות

ש. האם שיטת דמון כואבת?

ת. נגמרו הימים בהם היה צורך במתיחת חוטי התיל. קיימת פילוסופיה אורתודונטית חדשה ומהפכנית המאפשרת נוחיות גבוהה במשך הטיפול תודות למכאניזם מיוחד של החלקה של סמכי דמון. בשיטה זו הרופא משתמש בכוחות קלים יותר להזזת השיניים ומסית אותם לעמדה הנכונה.

 

ש. האם יש צורך בעקירת שיניים?

ת. עם המתקנים הקבועים הקונבנציונאליים, אורטודנט באופן קבוע חייב לשלוף מספר שיניים, בדרך כלל בריאות בכדי ליצור חלל ויכולת תיקון של הסטייה, תהליך שאינו חביב במיוחד בלשון המעטה על המטופלים. שיטת דימון מפעילה כוחות קלים המצייתים לביולוגיה, ומשתלבים עם התהליכים הטבעיים תוך כדי התאמה לגוף אשר יוצרים את המרווח באופן טבעי שמייתר את הצורך בעקירות. במקרים נדירים יתכן ויהיה צורך בעקירה והיא תיעשה תוך חיפוש חלל מתאים אשר יעזור לשפר את המאזן של הפנים והסימטריה. כך שמשיגים חיוך ופרופיל טבעיים שנשמרים לאורך זמן.

 

ש. האם יהיה צורך במתקן לחץ חיצוני או בהרחבת החיך?

ת. אין צורך במתקן חיצוני, לא בהרחבת חיך או סמוכות חיך. לפני שיטת Damon, כדי ליצור מרווח ולהרחיב את הלסת העליונה, היה צורך במתקנים לא נוחים מחוץ לפה ומנתקי חיך. הפילוסופיה המהפכנית של שיטת דמון מתבססת על הפעלת כוחות קלים אשר נועדו לפתח מקשתים יפים וטבעיים, ברוב המקרים ללא צורך במתקנים. היכנסו וצפו בתמונות לפני ואחרי של סמכי דיימון ליישור שיניים

 

ש. האם כל המתקנים שווים?

ת. בשיטת דמון לא רק מיישרים שיניים, יוצרים גם חיוך נאה, כדי להגיע לצפי של החיוך, הרופא ישקול שורה של גורמים ייחודיים כמו הפנים והצדודית שהם בעלי תפקיד חשוב בראיית המראה שיהיה לאדם בגילאים 40, 50 ו- 60 שנה. שיטת Damon מעוצבת כך שהתוצאות יהיו לצמיתות.

 

ש. כמה זמן נמשך התהליך?

ת. התהליך בשיטת דמון אמור להימשך הרבה פחות מאשר התהליך בשיטה קונבנציונאלית אחרת וגם מספר הטיפולים מצטמצם באופן משמעותי.

 

ש. עצם העובדה שיישור שיניים דמון פועל מהר פירוש הדבר שהוא גס ואינו בטוח?

ת. לא. למעשה מה שעושה את השיטה שתפעל במהירות הוא השימוש בכוחות יותר רכים וורגישים יותר מאשר הגשרים הרגילים. החיכוך הנמוך של המערכת, מבטיח את המיקום הנכון של השיניים ומשפר את ההרמוניה של הפנים.

 

ש. האם יכאבו השיניים לאחר הכיוונים וההתאמות?

ת. קשתות הטיטניום עם כוחות קלים מנתבות ברכות את השן לעמדה אידיאלית, רוב האנשים חווים אי נוחות מועטה.

 

ש. האם הגשרים גדולים ובעלי נפח?

ת. כלל וכלל לא. הגשרים והסמכים הרבה יותר קטנים מאשר אלו שהיו לפני מספר שנים וכעת משתמשים בחומרים חדשים שהם הרבה יותר דיסקרטיים.

 

ש. כמה עולה יישור שיניים בשיטת Damon?

ת. ידוע שלמחיר תפקיד חשוב בזמן שמחליטים על טיפול אורתודונטי. האמת היא שרק הרופא יכול לקבוע את המחיר אשר תלוי במידה רבה בצרכים הייחודיים של כל אחד אשר משתנים באופן רדיקלי ביו פציינט אחד לשני ועדיין המחיר זול יותר מאשר שיטות אחרות ונאמד בכ- 4,500 עד 7,500 ש״ח ללסת.