לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההטיפול- כחצי שעה למפגש
מספר טיפולים- שניים
רגישות- קלה במיחד
תוצאות- עד 20 שנה

כתרי איפרס יתאימו לאנשים הזקוקים לשיקום השיניים, כולל לשיקום של שיניים שבורות והרוסות, להחזרת האסתטיקה לפה ולשיקום פונקציית הלעיסה.

כתרי אימפרס

משך ההטיפול- כחצי שעה למפגש
מספר טיפולים- שניים
רגישות- קלה במיחד
תוצאות- עד 20 שנה

כתרי איפרס יתאימו לאנשים הזקוקים לשיקום השיניים, כולל לשיקום של שיניים שבורות והרוסות, להחזרת האסתטיקה לפה ולשיקום פונקציית הלעיסה.

כתרי אימפרס עשויים מלוסיט (סיליקטים במבנה מרחבי, דמוי פצלת השדה) ומקרמיקה שמפזרים את האור בדומה לאמייל של שן טבעית ומשתלבים היטב עם השיניים האחרות בפה. השיקום שמתבצע בעזרת כתרי אימפרס נותן איכויות של שקיפות למחצה הדומות לשיניים הטבעיות. רמת האסתטיקה הגבוה של שיקום שן כמו אינליי, אונליי, כתר וציפוי, משתלבים בצורה מושלמת עם מערכת השיניים הקיימת עם דיוק בהתאמה.

כתרי האימפרס הפכו לתקן של שיקום שיניים מחרסינה ללא מתכת ברמת אסתטיקה גבוהה. אימפרס העלתה את הרף של שיניים עמידות לחץ מקרמיקה ומעניקה התאמה בשיקום ואסתטיקה והיא מחוזקת על ידי קרמיקת זכוכית עם 11 מטילי גוון צבע הכוללים מבחר רחב של קשת לובן. הפיזור של גבישי הלוסיט מעניק אחידות גדולה יותר וצפיפות עם חוזק גמישות משופר. אימפרס עשויה ובנויה מפטנט לחץ דחיסה של פורצלן מחוזק שמתאים בקירוב לכל התכונות הפיזיות והאופטיות של שן טבעית הכוללים גם שחיקה מכנית.

שימו לב

איכות הכתר תלויה בחומר ממנו הכתר מיוצר. על איכות כמובן גובים מחיר שיכול להקפיץ את עלות הכתר בעד פי חמש ולכך יש השפעה משמעותית על המחיר הסופי אותו תאלצו לשלם. ולכן, כאשר אתם משווים בין הצעות מחיר שונות יש לתת דגש על מרכיבי הכתר שיכולים לשנות את הצעת המחיר מקצה לקצה.


כתרי אימפרס לעומת כתרים מסורתיים

כתר שיניים הוא שיקום שמטרתו כיסוי כל השן והחזרת הפונקציונאליות המלאה שלה הדורשת חוזק מתאים. לצד חוזק השן החדשה, עליה גם להיות אסתטית ותואמת לשאר השיניים הסמוכות. לכתרים המסורתיים מחרסינה נדרשה ״מנה גדולה״ של מתכת שתפקידה לשמור על החוזק, בימינו ניתן לוותר על הבסיס ממתכת ע״י שימוש בכתרים שכולם עשויים מפורצלן ובהם כתרי אימפרס. כתרים אלו מיוצרים בתנאי לחץ גבוה ודחיסה עם חומרים קרמיים, והם מייתרים את הצורך בשימוש של תמיכת המתכת.

המתכת מונעת את מעבר האור בתוך הפורצלן באותה מידה כפי שקורה באמייל של שן טבעית. כתרי אימפרס הם אפשרות נוספת לשיקומי שן ללא שימוש בבסיס מתכת בדומה לשימוש בכתרי זירקוניה, פרוסרה וכדומה. כתרים מאימפרס עשויים מדה-סיליקט קרמיקה מהודקת או משובבת על ידי מכניקה לעיבוד שבבי דנטאלי.

הליטיום דה-סיליקט הקרמי הייחודי מקנה לכתר חוזק גמישות של 360 עד 400 MPa (מגה פסקל) ומספק פתרון לעמידות בחוזק של שן אחורית או כתר קדמי. אפשר להדביקו עם צמנט יונומרי והוא יודבק לאחיזה מקסימלית עם הכנות לקביעות. החומר הוא בעל תאימות ביולוגית והוא מומלץ לכתרים קדמיים ואחוריים. מחירו לעומת הכתר המסורתי הוא גבוהה יחסית אולם על איכות משלמים!

שימו לב

איכות הכתר תלויה בחומר ממנו הכתר מיוצר. על איכות כמובן גובים מחיר שיכול להקפיץ את עלות הכתר בעד פי חמש ולכך יש השפעה משמעותית על המחיר הסופי אותו תאלצו לשלם. ולכן, כאשר אתם משווים בין הצעות מחיר שונות יש לתת דגש על מרכיבי הכתר שיכולים לשנות את הצעת המחיר מקצה לקצה.


נתונים טכניים

כתר קדמי דורש הורדה של פאזה או של קצות שוליים, שוליים עגולות יוכנו עם קצוות פנימיים או פאזה בזווית של 10 עד 39 מעלות. העובי של השוליים או הפאזה היא מילימטר אחד. הפחתת פני השן תהיה בין 1.5 עד 2 מילימטר, ו- 1 עד 1.5 מ״מ הפחתה בצד הלינגואלי (פנימי). הפחתה ראשונית בין 1.5 עד 2 מ״מ עם קווי זווית עגולים פנימיים החל מ- 1 מ״מ עובי כדי לאפשר עיבוד שבבי אופטימלי במשך תהליך ה- Cad/Cam.

כתרי האימפרס נמצאים בשימוש לשיניים קדמיות ואחוריות, אך אפשר להשתמש באימפרס גם לסתימות אינליי ואונליי וכן לציפוי שיניים ולמבנה עליון של שתל לשיקום שן אחת קדמית או אחורית. למטופל יש את האפשרות לבחור גם שיקום אנטומי שכולל צבע, גוון, כתמים וברק. בכתרי אימפרס לא משתמשים לגשרים, להדבקה קונבנציונאלית, להכנה עמוקה בחניכיים ולמטופלים עם שיניים קטנות באופן מיוחד או כאשר סובלים מברוקסיזם (חריקות שיניים).

 

 


טכנולוגיית Cad/Cam בכתרי אימפרס

נלקחת תבנית דיגיטלית בתהליך של סריקה אופטית ללא מגע, עם הקרנה של רצועות ומשולשים לדיוק מרבי כדי להשיג מצגת תלת ממדית על מסך של מחשב. תהליך זה דורש עד 30 צילומי סורק כדי לייצב אפיון של דגם העבודה. הסורק מספק תבנית וירטואלית אשר רושמת נתונים מורפולוגיים של הגדם והרכיבים הסמוכים שבעזרתם תתקבל תמונה תלת ממדית שתגדיר את עיצוב המבנה. הלייזר מתורגם על ידי מערכת אופטית אשר קובעת במדויק את המצבים. זמן הסריקה של הגדם הוא כ- 5 דקות לערך ותרשים סגר הפה, הגדם והשיניים הסמוכות נסרקים גם הם. כאשר ההכנה של הכיפות הושלמה בצורה אוטומטית באמצעות התוכנה, יתקבל עיצוב שיכול להיות שונה לכל שן.

בהתאם לצורת הגדם, הטכנאי במעבדה יכול להשתמש במרווחים שקיימים במשטחי הזווית לשיפור המנשך והצורה כדי להשיג אפיונים מתאימים. הטכנאי יכול לקחת גם נתונים של יחסיות השיניים הסמוכות והשיניים הנגדיות ולגוון את העיצוב הראשוני, כאשר העיצוב מונחה תמיד על ידי פרמטרים אשר מייצרת המערכת הממוחשבת עם סטנדרטים של עמידות המבנה. העובי המינימלי של השלד הוא מעט פחות ממילימטר ומשטח החיבור הוא 6 ממ״ר לשיניים קדמיות ו- 9 ממ״ר לשיניים בחלק האחורי. העיצוב התלת ממדי יכול להיות מוצג מכל זווית וכיוון כולל עובי השוליים. הבחירה של הצבע והמבנה יכול להיות מבין שבעה גוונים בהשוואה לשיניים הטבעיות של המטופל.


שלב עיבוד הכתרים

העיצוב הווירטואלי של השלד מועבר בקודים למכונת העיבוד השבבי אשר לוקחת בחשבון גם את מקדם הכיווץ של החומר במשך תהליך הדחיסה. העיצוב הסופי נלקח למכונת העיבוד השבבי אשר הוכנה מבעוד מועד עם חומר הגלם, למכונה יש יכולת הספק גבוהה והיא יכולה להיות טעונה בלילה ולעבוד באופן אוטומטי למשך מספר שעות ולעבד מספר רב של שלדי מבנה וכיפות. גושי החומר הגולמי הם עם מרכיבים כימיים דומים אצל היצרניות השונות, עם שוני בדרגות חוזק ושקיפות שתלוי בתהליך הייצור ובחירת האבקה שבשימוש, כמו בטכניקת ההיתוך.

כתרי האימפרס מציעים אפקט זיקית מאוזן מעבר לתכונות האור האופטיות, הגושים מקרמיקה בולטים בגלל העמידות ללחצים והם ברמות שקיפות שונות ובצבעים. כאשר מגיע הכתר מהמעבדה או ממעבדות ייצור ממוחשבות, הרופא ידביק בעזרת טכניקת הדבקה מיוחדת את הכתר בתיאום רב למבנה השן המסותת.