לחצו כאן להשוואת מחירים
×

×
banner

משך ההליך- כשעה
מספר ניתוחים- השתלה בודדת
זמן החלמה- מהיר יחסית
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

השתלת עצם עצמית או סינטטית מתאימה למתרפאים בריאים המעוניינים בהתקנת שתלים דנטליים שחסרה להם עצם בפה אליה מתמזגים השתלים.

כמה זה יעלה לי?

אנחנו עובדים רק עם רופאי שיניים מקצועיים! הייעוץ הנו בחינם וללא כל התחייבות.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ חינם, אפשרויות מימון ייחודיות והסדרים עם רוב חברות הביטוח!

השתלת עצם בפה

משך ההליך- כשעה
מספר ניתוחים- השתלה בודדת
זמן החלמה- מהיר יחסית
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

השתלת עצם עצמית או סינטטית מתאימה למתרפאים בריאים המעוניינים בהתקנת שתלים דנטליים שחסרה להם עצם בפה אליה מתמזגים השתלים.

השתלת עצם בפה או הַרְכָּבָת עצם היא הליך דנטלי רפואי שבאמצעותו ממלאים עצם במקומות בהם חסרה עצם שתפקידה העיקרי הוא לשמש בסיס לקליטת שתלים דנטליים אותם רוצים להתקין לאחר שהמטופל חווה אובדן שיניים. כאשר ישנה תמיכה נוספת של עצם בלסת, האחיזה של השתלים בלסת תתאפשר במקומות בהם נפח עצם הלסת דליל או חסר לחלוטין.

הרכבת עצם והשתלתו נמצאת בשימוש גם בתיקון עצמות אשר רוסקו, נשברו או שניזוקו באופן חמור. כאשר משתילים עצם בלסת, הוא לא רק ממלא מקום ויוצר נפח, אלא גם עוזר לעודד צמיחה של עצם חדשה. במידה והשתלת העצם בפה הצליחה, היא בונה מחדש גם את הגובה או הרכס של הלסת וגם את עוביה.

שימו לב

זקוקים להשתלת עצם וטיפולי שיניים מורכבים להשלמת שיניים בפה? חשוב שאת הטיפול תעברו אצל פריודונט או מומחה לפה ולסת ולא אצל רופא שיניים כללי, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי טופס קצר.


השתלת עצם בלסת - אפשרויות הטיפול

  • השתלת עצם עצמית Autogenous - שמקורה בחולה עצמו ולא בתורם, העצם נלקחת ממקום אחר בגוף. הקוּלִית (עצם הירך) הוא לרוב מקור של תרומה עצמית של עצם להשתלה. השתלה של עצם מגוף התורם עצמו נקראת ״מתכון הזהב״ בגלל שזו ״עצם חיה״, המשלימה אלמנטים חיים שעוזרים לצמיחת העצם. היא כוללת גם עצם שנוצרת מתאים ועצם שנוצרת כתוצאה של ״נדידה על פיגום״ ויצירה של פרוטאין BMP (פרוטאין מורפוגני) אשר מגרה תאים לייצר עצם חדשה. ההשתלה של עצם שנלקח מגוף המטופל עצמו נחשבת לאידיאלית בגלל שכמעט ואין דחייה של הגוף.
  • השתלות מהחי - השתלת עצם בלסת ממקור מן החי Xenograft.
  • השתלות אלופתיה Allograf - כרוכות בשימוש של עצם מתורם אחר (פגר).
  • השתלת עצם סינטטית - השתלת עצם לסת המגיעה ממקור סינטטי Alloplast כמו קרמיקה.
  • החדרת מטריצה - החדרת מַטְרִיצָה (מַשְׁתִּית, חומר חוץ-תאי) המשמשת בסיס לגדילת עצם, המעודד את הגוף לתקן בעיות עצמיות. 

שימו לב

זקוקים להשתלת עצם וטיפולי שיניים מורכבים להשלמת שיניים בפה? חשוב שאת הטיפול תעברו אצל פריודונט או מומחה לפה ולסת ולא אצל רופא שיניים כללי, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי טופס קצר.


השתלת עצם בפה - הלכה למעשה

השתלת עצם בלסת מתחילה בהרדמת הפציינט והכנת האזור להשתלה. יתכן כי יהיה צורך בהסרה של עצם בריאה בכדי ליצור משטח אידיאלי להשתלה. מחדירים את העצם שהוכנה מבעוד מועד ומצמידים אותה בעזרת פין מיוחד או צמנט כירורגי לפני סגירת החתך שבוצע בחניכיים.

אם השתלת עצם בלסת מחלימה היטב יילקח צילום רנטגן ופגישה מאוחרת יותר לאחר מספר שבועות תבהיר בבהירות את הסריגה מסביב לעצם אשר מראה שעצם הגוף מחוברת עם השתל. במידה והשתל נדחה, תהיה אבחנה של קו ברור בין עצם הגוף לשתל, דלקת עלולה להתפתח, במצב כזה יש לשלוף את השתל ולעבור את ההשתלה מחדש. תהליך כזה מצריך נוכחות של מומחה פה ולסת, אשר מתמחה במצבים הקשורים למערכות שרירי שלד. הוא יעבוד לצד הרופא במצבים של השתלות שיניים, בכדי להבטיח שהשתלת העצם תהיה בכמות שתספיק לקליטת השתלים בהצלחה.

השתלת עצם בפה  


השתלת עצם בפה - שאלות ותשובות

ש. מי יכול לעבור השתלת עצם?

ת. אין שום סיבה שתמנע מכל אחד לעבור השתלות שיניים בגלל אובדן עצם. ישנן מספר טכניקות של השתלות עצם הכוללות טַסִּית (בלועזית תרומבוציטים), פלסמה מועשרת המשמשת לגורם של גידול הדם העצמי, RH * BMP שהוא פרוטאין עצמות מורפוגני, השתלת עצם עצמית מהמטופל יחד עם עצם של פגר או תחליפי עצמות. ולכן אם חסרה לכם עצם ברוב המקרים תוכלו לעבור את ההליך, במצבים בהם יש צורך בשתלים אולם לא ניתן להשתיל עצם הרי שישנן שיטות שמדלגות על ההשתלה בהן טכניקת אול און 4.

 

ש. האם בכל המקרים השתלת עצם בלסת הכרחית?

ת. בעזרת הטכנולוגיות האחרונות שישנן כיום ועומדות לרשות המנתחים, שתלים דנטאליים יכולים להצליח כמעט אצל כל אחד אשר מעוניין בשיניים קבועות. על ידי הדמיית מחשב וסורק CT אפשר למפות את איכות וכמות העצם ולראות היכן למקם את השתלים בהליך המכונה ״פתרון ללא השתלת עצם״ אך זוהי טכנולוגיה חדשה המאפשרת להרבה מטופלים עקירה של השיניים והשתלות של השיניים ביום אחד, שזהו תהליך מיוחד שחייב להתבצע על ידי מנתחי פה מיומנים ביותר ובמצב אנטומי מתאים.

 

ש. מהם הסיכונים הסיבוכים ותופעות הלוואי בהליך ההשתלה?

ת. הסיכונים הכרוכים בהרכבת עצם כוללים פגיעה בעצבים, דלקות, דימום וקושיות.

 

ש. כיצד מתכוננים לניתוח השתלת עצם?

ת. יש להשלים את כל הבדיקות המקדמיות או עבודות מעבדה לפי הוראות הרופא. צריך להימנע מלקחת אספירין או תרופות ללא סטרואידים או אנטי דלקתיים במשך שבוע לפני הניתוח. אם עוברים את ההליך בהרדמה כללית בחדר ניתוח יש להסיר לק, לצום 6 שעות וגם להסיר איפור ותכשיטים.

 

ש. מה אסור לעשות לאחר ניתוח השתלת עצם?

ת. חשוב ביותר להימנע מעישון, הניקוטין מפריע לעצם להתאחות בגוף, יש להימנע מקרינה רפואית, כימותרפיה, ותרופות אנטי דלקתיות המכילות סטרואידים.

 

ש. כיצד משמרים את העצם לאחר עקירה בשיטת Socket Shield?

ת. משתמשים בטכניקת ה-Socket Shield (הגנה על העצם) באמצעות השארת חלק משורש השן בחלק הבוקלי במהלך העיקרה יחד עם הקושרות של החניכיים כדי לשמור על ה- Bundle bone וכדי למנוע נסיגת עצם והחניכיים. לקריאה בהרחבה אודות שימור העצם בלסת באמצעות טכניקת Socket Shield.

 

ש. כמה זמן אורכת ההחלמה לאחר השתלת עצם בפה?

ת. זמן ההחלמה מהשתלת עצם בחניכיים אינו קבוע ונע בין 6 - 12 שבועות, הרופא המטפל לאחר צילום רנטגן יקבע האם ההחלמה הושלמה במלואה