לחצו כאן להשוואת מחירים
banner
prescription

השתלות שיניים

prescription

אחת הפרוצדורות היותר מסובכות לביצוע ושגם עולה סכום כסף לא מבוטל היא השתלות שיניים. ביצוע השתלות שיניים הוא למעשה ניתוח לכל דבר שתפקידו להחליף את השן הטבעית שנעקרה, כיצד מבוצע ניתוח השתלות שיניים? כמה זמן לוקח לשתלים להיקלט? באיזה שתלים דנטליים מומלץ להשתמש, מה עושים כאשר אין עצם וחסרות שיניים, שיטות שבהן מבצעים השתלות שיניים ועוד.

לפניכם מדריך השתלות שיניים מקיף השופך אור על אחד מטיפולי השיניים היקרים ביותר.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלות שיניים זה הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי טופס קצר באתר.


מהן השתלות שיניים?

השתלות שיניים הן למעשה תחליף של שיניים מלאכותית, ניתן להגדיר השתלות שיניים כצורה של פרוטזה במקום שן טבעית. השתלות שיניים הוא תחום גדול ברפואת שיניים ואפשר גם לסווג אותו גם בקטגוריה של רפואת שיניים אסתטית.

למרות שישנן מספר דרכים שונות להחליף שיניים חסרות אף אחת מהשיטות השונות, לא הוכחה כשיטה שמתפקדת בצורה כה יעילה ולזמן ארוך כפי שעושה זאת השתלת שיניים. במקרים רבים ניתוח השתלות השיניים היא הדרך הטובה ביותר והיחידה, לשיקום של הפה הנותנת מענה לכל המרכיבים הדרושים לתפקוד נורמאלי של השן ושל המבנה הסטרוקטורלי התומך בו.


אובדן שיניים המחייב השתלה

ישנן תופעות רבות הגורמות לאובדן שיניים, לפניכם חלק מהסיבות הגורמות לאובדן שיניים בפה אשר עלולות להסתיים בביצוע השתלות שיניים: ריקבון השן, עששת שיניים חריפה, כשל במסלול השורש, מחלת חניכיים, טראומה של הפה, שחיקה מואצת ושבירה, פגמים גנטיים ומום מולד.

אנשים שאיבדו שיניים מאחת הסיבות שהוזכרו לעיל (בין אם הצריכו עקירה ובין אם השיניים נשרו מעצמן), עלולים להרגיש בחוסר נוחות ובאי נעימות רבה בזמן הדיבור או כאשר הם מחייכים. בנוסף, אכילת מזון לא סדירה שנגרמת כתוצאה ממחסור בשיניים מביאה להרגלי אכילה לקויים, יוצרת בעיות ותופעות לוואי בריאותיות ועלולה לפגוע גם בשיניים בריאות בשל לחצים לא סבירים הפועלים על שיניים אחרות בזמן הלעיסה.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלות שיניים זה הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי טופס קצר באתר.


כיצד מבוצע ניתוח השתלות שיניים?

השלב הראשוני בתהליך השתלות שיניים מתחיל בחשיפת עצם באזור בו מבצעים את הניתוח. הטכניקות בהן מבצעים השתלות שיניים תלויות במבצע הניתוח. השיטה המועדפת על רוב המשתילים היא באמצעות מתלה, הווה אומר יצירת חתך בחניכיים וגילוי העצם עד לחשיפתה המלאה.

טכניקה אפשרית אחרת אותה מאמצים רופאים אחרים מבוצעת על ידי חירור החניכיים בגודל השתל המוחדר בניתוח. בטכניקת החירור לא מבצעים מתלה אלה פשוט חושפים רק את האזור בו מבצעים השתלות שיניים. קיימת אפשרות נוספת לביצוע החתך בחניכיים והיא על ידי קרן לייזר – לזה בדיוק מתכוונים כאשר משתמשים במונח השתלות שיניים בלייזר, פרט לחתך אותו מבצעים בלייזר המשך הטיפול ולמעשה כל התהליך מבוצע ללא התערבות לייזר.

לאחר החירור או יצירת המתלה מתבצע קידוח לאזור בו יוחדר השתל. הקידוח מבוצע על ידי מספר מקדחים בקטרים שונים ליצירת קוטר מתאים להחדרת השתל. השתל בדרך כלל מוברג אל העצם ונאטם באמצעות בורג מיוחד. לאחר סיום ניתוח השתלות שיניים, תופר הרופא את אזור ההשתלה ע״י שימוש בתפרים. לאחר חשיפת שתל דנטלי מלביש הרופא כיפת מתכת שתפקידה לאפשר ריפוי תקין של החניכיים. כעשרה ימים לאחר ההחלמה מתחיל תהליך השיקום. שיקום הפה לאחר השתלות שיניים כולל השמת מבנים והדבקת כתרים לשיניים.

 

 


קליטת השתלים לאחר ההשתלה

היות והשיניים המושתלות אינן נראות שונה משאר השיניים הודות למבנה וחיבור השן המושתלת לעצם היכן שהייתה ממוקמת השן הקודמת, נדרש זמן מה, כדי שהשתל ייקלט ויתמזג עם העצם - זהו בעצם תהליך של התמזגות והשרשת עוגן של השתל בעצם הלחי, ״השורשים״ של השתל שהתאחו הם צורה מוצלחת של השתלות שיניים, אותו איחוי נמשך בין שלושה לשישה חודשים (תלוי היכן בוצעה ההשתלה, לשתלים בלסת התחתונה לוקח קצר יותר להיקלט לאחר ביצוע השתלות שיניים), עד שהוא נעגן סופית בעצם הלחי ומתאחה לגמרי, זה השלב בו אפשר להשלים את התהליך ע״י התקנת כתר השן כאשר שורש השתל השתרש עם עצם הלחי ואפשר להתקין את הפרוטזה המלאכותית ולסיים את ההליך, במידה ושורש השתל לא נעגן עם עצם הלחי כראוי, השתל יכשל ותידרש השתלה מחדש.


אחוזי הצלחה של ניתוח השתלות שיניים

השתלות השיניים נמצאות בין התהליכים היותר מוצלחים בתחום רפואת השיניים אך כמובן שאין ביטחון מוחלט שכל השתלה תהיה מוצלחת הנתונים מצביעים על 95% הצלחה בביצוע השתלות שיניים בלחי התחתונה ו - 90% בלחי העליונה, אחוזי ההצלחה בלסת העליונה פחותים במקצת מאלו שבלסת התחתונה (בעיקר בחלק האחורי של הפה) מאחר וצפיפות העצם באזור פחותה מאשר בלסת התחתונה, נתון הגורם לכך שההשתלה והאיחוי מעט קשים יותר להשגה, החלק האחורי התחתון הוא בעל אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר מבין כל ההשתלות.

השתלות שיניים יכולות לא להצליח בגלל מספר סיבות שבדרך כלל קשורות לאיחוי לקוי עם העצם ,לדוגמא, כשהשתל מוקם בצורה לא נכונה בעצם הלחי ולא הצליח להשתרש כראוי. שתלים דנטליים יכולים גם להישבר או להחליש את אחיזתם בעצם כמו שן רגילה ולהתרופף. מעשנים נחשפים לרמת סיכון גבוהה של כשל בהשתלה ומכיוון שעלות הטפול גבוהה במיוחד וכדי למנוע בזבוז כסף מיותר ימליצו הרופאים על הפסקת עישון מוחלטת לפני השתלות שיניים, במהלך הטיפול ובמיוחד לאחר השתלות שיניים. החלק הטוב והחיובי הוא שהכתרים אינם נחשפים לחורים או בקיעים כמו בשיניים טבעיות אך יחד עם זאת, היגיינה נמוכה של הפה עלולה לפתח דלקת חניכיים מסביב לשתלים ולשיניים הטבעיות.


השתלת שיניים שאלות ותשובות

האם סיכוי ההצלחה לאחר הליך ההשתלה נפגעים כתוצאה מעישון? מהן היתרונות בביצוע השתלות שיניים? מי מוסמך לבצע השתלות שיניים? האם ניתן להתקין שתלים על כל השיניים? כמה שתלים מומלצים בכל לסת בהנחה ואין לנו בכלל שיניים בפה?

לכניסה למאמר שאלות ותשובות בנושא השתלת שיניים


אול און 4

טכניקת טיפול מתקדמת שהגיעה מפורטוגל, המיושמת בהצלחה בישראל כבר מספר שנים ובאמצעותה ניתן להימנע מהשתלות שיניים מרובות כאשר קיים מחסור גדול בשיניים. בשיטת אול און 4 מתקינים רק ארבעה שתלים דנטליים בפה.

לקריאת המאמר המלא בנושא השתלות שיניים בשיטת אול און 4


שיניים תותבות כתחליף לביצוע השתלות

אחת החלופות של ביצוע השתלות שיניים היא שימוש בשיניים תותבות, מתי מומלץ השימוש בתותבות שיניים? למי זה מתאים? כמה עולות שיניים תותבות ובאיזה סוגים של שיניים תותבות משתמשים.

לכניסה למאמר המלא בנושא שיניים תותבות המהוות תחליף להליך השתלות שיניים


גשר בשיניים

גשרים בשיניים אף הם יכולים לשמש אלטרנטיבה חלופית טובה לביצוע השתלות שיניים לפניכם מאמר המפרט על שלושת הסוגים של גשרים דנטליים שיכולים להחליף השתלות שיניים במצבים בהם המצב הרפואי של המטופל אינו מאפשר השתלה או כאשר הרכבת הגשרים מבוצעת מסיבות אחרות (מצב כלכלי למשל).

לקריאת המאמר המלא בנושא גשר בשיניים


הרמת סינוס והליך השתלת עצם

לעיתים כדי לבצע השתלות שיניים יש להכין את המקום המושתל מאחר וקיים מחסור בעצם, הליך הרמת סינוס והשתלת עצם הוא ניתוח שפותר מצבים בהם לא ניתן לבצע השתלת שיניים רגילה שכן שתלים לשיניים צריכים להיקלט בלסת. לפניכם מאמר המפרט את כל מה שצריך לדעת על הרמת סינוס, סיכונים וסיבוכים בהליך, הכנה אותה יש לבצע, פרק הזמן שיש להמתין לאחר הרמת הסינוס ועוד.

הרמת סינוס והשתלת עצם להכנת הקרקע לביצוע השתלות שיניים


שתלים דנטליים

איזה סוגי שתלים דנטליים קיימים? מה ההבדלים בין סוגי השתלים בהם משתמשים בניתוח השתלות שיניים? מה חשוב לדעת לפני השתלות שיניים ולסוג השתלים הנבחר? כמה זמן ״מחזיקה״ השתלת שיניים? וגם סיבוכים, סיכונים ותופעות לוואי בהליך השתלות שיניים.

עוד בנושא שתלים דנטליים


השתלות שיניים מחירים

מדוע הפערים בין רופאי השיניים בעיקר בתחום השתלות שיניים גבוהים כל כך? המלצות בבחירת מרפאת שיניים איכותית וגם כמה עולה השתלות שיניים.

השתלות שיניים מחירים וטיפים חשובים


השתלה בזאלית

השתלת שיניים בזאלית עשויה להיות חלופה טובה לאנשים שסובלים מחוסר עצם זו גם הסיבה שהיא מכונה גם השתלת שיניים למחוסרי עצם מאחר והיא איננה מצריכה השתלת עצם כשם שנהוג לבצע לפני כאשר משתילים שתלים סטנדרטיים. קראו מהם שתלים בזאליים, יתרונות וחסרונות של השיטה, מתי מומלץ לוותר עליה וגם סיכונים וסיבוכים לאחר ההשתלה.

לקריאת למאמר השתלות שיניים בזאליות


שיטות להשתלות שיניים

קראו על השתלת שיניים קלאסית בשני שלבים, טכניקת העמסה מייידית המבוססת על הנחת שתלים וכתרים תוך פחות מ - 24 שעות, השתלת שיניים בגישת זעיר פולשנית שבאמצעותה ניתן למנוע טראומה באזור ההשתלה כולל שימוש במכשיר מסוג אנדוסקופ המאפשר לרופא המטפל ״לראות במדויק״ מה הוא עושה במהלך ביצוע ההשתלה השתלות ביום אחד, השתלות ללא ניתוח, מיני שתלים דנטליים ושתלים קצרים ועוד.

שיטות להשתלות שיניים