לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- יום אחד
מספר מפגשים- עד שלושה
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

שיקום באמצעות שתל פירמידיון יתאים בעיקר לאנשים מחוסרי עצם בלסת התחתונה שחוו אובדן שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה וכדומה.

שתל פירמידיון

משך ההליך- יום אחד
מספר מפגשים- עד שלושה
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

שיקום באמצעות שתל פירמידיון יתאים בעיקר לאנשים מחוסרי עצם בלסת התחתונה שחוו אובדן שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה וכדומה.

רכסים שעברו ספיגה מוגברת של עצם מהווים אתגר גדול לכירורגים ורופאי שיניים משקמים, בייחוד באזורים הקרובים למבנים אנטומים חיוניים כמו המקסילה (לסת עליונה) האחורית וקרבתה לסינוס המקסילרי והמנדיבולה (לסת תחתונה) האחורית והקרבה לעצב הלסת. פעמים רבות אובדן עצם נרחב מונע השתלת שתלים דנטליים אלא אם כן מבוצע תהליך מקדים של השתלת עצם.

ההתקדמויות בתהליכי השתלת עצם בלסת כגון הרמת סינוס או רגנרציה מוכוונת של עצם - GBR הם שיטות טיפול פופולריות ושמרניות. אולם, לתהליכים אלו ישנם סיבוכים נלווים תוך כדי הפרוצדורה או לאחר מכן. לדוגמא, בהרמת סינוס ייתכנו סיבוכים של סינוסיטיס ועוד אשר יכולים לעכב את המשך הטיפול בצורה משמעותית. השתלת עצם להוספת גובה עצם במנדיבולה מהווה אתגר גדול יותר ומקושרת עם אחוזי הצלחה נמוכים ותחלואה נלווית גבוהה.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? שתל פירמידיון למחוסרי עצם עשוי להיות הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י רופאים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים מתחילים, התייעצו עם הרופאים שלנו ע״י מילוי פרטים באתר.


הפתרון? שתלי פירמידיון

מערכת שתלי פירמידיון (באנגלית PYRAMIDION), היא מערכת שעוצבה עם מחשבה עמוקה והבנה של האנטומיה, המבנה והתפקוד של העצם, כדי לשמש חלופה בטוחה, פשוטה ויעילה לתהליכים אינבזיביים של השתלת עצם. שתלי פירמידיון מספקים פני שטח כפולים, דבר המאפשר מגע גדול יותר על עצם ושתל ומשפר את האוסאואינטגרציה (התאחות השתל עם העצם ליציבות השתל בעצם הלסת) לעומת שתלים קצרים קונבנציונליים או מיני שתלים דנטליים אחרים שקיימים היום בשוק, שתלי פירמידיון מביאים ממש בשורה חדשה לענף ההשתלות הדנטליות בעיקר במצבים בהם קיים מחסור בעצם.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? שתל פירמידיון למחוסרי עצם עשוי להיות הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י רופאים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים מתחילים, התייעצו עם הרופאים שלנו ע״י מילוי פרטים באתר.


עיצוב ייחודי של שתלי פירמידיון

לשתלי פירמידיון יש עיצוב ייחודי, הכולל צוואר שתל בקוטר של 3.75 או 4.1 מ”מ, וחלק אפיקלי (הקצה הפונה לכיוון שורשי השיניים) שניתן להרחבה. עיצוב ייחודי זה מאפשר לשתלים אלו לספוג עומסים השווים לעומסים של שתל קונבנציונאלי ארוך יותר (10 מ”מ ומעלה). הפלטפורמה (אזור צוואר השתל) הצרה של שתלים אלו מתאימה טוב יותר לרכסים ספוגים לעומת שתלים קצרים סטנדרטיים.

שתלים קצרים קונבנציונליים מפעילים כוחות גבוהים באזור צוואר השתל ונמוכים באזור האפיקלי, העיצוב הייחודי של שתלי פירמידיון מאפשר חלוקת עומסים שונה, נמוכים בצוואר השתל באזור שיא רכס העצם וגבוהים באזור האפיקלי, חלוקת עומסים זו מאפשרת יציבות ראשונית טובה המאפשרת העמסה מיידית (שיקום על גבי שתל) ופחות אובדן עצם עם הזמן. תהליך ההחדרה של שתלים אלו הוא סטנדרטי. בנוסף ישנו מנגנון המאפשר שליטה על הלחצים המופעלים בעת ההתרחבות לעצם, כדי למנוע נמק של העצם בעת קבלת יציבות ראשונית גבוהה.

 

 

מאפיינים עיצוביים אשר מאפשרים לשתלי פירמידיון לתפקד כמו שתלים קונבנציונאלים ארוכים (מעל 10 מ”מ אורך) הם כדלקמן: ארבע רצועות טיטניום שמתרחבות כדי להגדיל את שטח הפנים בין שתל לעצם. עיצוב בצורת פירמידה מתרחבת המאפשר חלוקת כוחות נכונה יותר. מנגנון של התקפלות פנימה, המונע התרחבות יתר והפעלת כוחות עודפים על העצם באזור אפיקלי. העיצוב והגודל של השתל מאפשרים דחיסה קלה של העצם ויציבות ראשונית גבוהה. התפקוד של שתל פירמידיון תחת העמסה מיידית הוא טוב, ולכן המטופל יכול לקבל שיקום מהיר יותר.


שלבים בהשתלת שתל פירמידיון

מומלץ לפני בכלל שחושבים לעבור השתלת שיניים (ואין זה משנה כרגע באיזה שיטה ובאיזה שתלים) לקיים צילום פנורמי ולעיתים חשוב גם לבצע הדמיית CT בשלב המקדים של תכנון ההליך. החדרת השתל המעט קוני מתבצעת בדומה להשתלת שתל קונבנציונאלי. לאחר מכן מחדירים כלי מרחיב באזור האפיקלי של השתל ומרחיבים אותו בהדרגה - בכך מגבירים את צפיפות העצם וסוגרים מיקרו מרווחים.

מנגנון התקפלות פנימה - הקצה האפיקלי של השתל מתקפל פנימה לאחר הגעה להתרחבות מקסימלית ובכך מפחית את העומסים על העצם בסביבה.


כמה עולה השתלת שתל פירמידיון?

השתלת שתלים סופר קצרים מסוג פירמידיון נחשבת לזולה יחסית מפרוצדורות המחייבות הרמת סינוס והשתלת עצם שכן אין צורך להשקיע בעצם (סינטטית או עצם ממקור עצמי) ובהליך כירורגי מורכב בעל סיכויי הצלחה נמוכים יחסית לסיכויי ההצלחה של השתלת שתלי פירמידיון שנאמדת בכ - 96%! השתלת שתלי פירמידיון מפחיתה כאמור את הפעולה הכירורגית וכמובן את משך ההחלמה הארוך (עד שנה) שמצריכה פעולה כירורגית הכוללת הרמת סינוס ו/או השתלת עצם בלסת. שתלי פירמידיון יקרים יותר משתלים רגילים אולם כאשר מסתכלים בסך הכל על עלות כל תוכנית הטיפול כולל השיקום מחיר תוכנית הטיפול נמוכה משמעותית כאשר ההליך מבוצע באמצעות שתלי פירמידיון. התמחור נעשה עבור כל שן חסרה שצריכה לקבל שתל כאשר המחיר פר שתל פירמידיון כולל השיקום יעלה בין 3,800 ש״ח ל- 6,000 ש״ח כתלות כמובן ברופא שמבצע את ההשתלה ואת השיקום (לעיתים מדובר בשני רופאים שונים, האחד שמצבע כירורגיה והאחר אשר משקם) ובהתאם למספר השיניים שחסרות בכל לסת, אם תאלצו לקיים השתלות בכל הלסת העליונה, המחיר עבור כל הלסת יהיה נמוך יותר משמעותית והחישוב כבר לא יהיה פר שתל - הווה אומר תקבלו הנחה משמעותית על כמות גדולה יותר של שתלים. היכנסו להסבר מקיף לגבי השתלות שיניים מחירים שיעשה לכם סדר אחת ולתמיד בנוגע לתמחור השתלות שיניים.