לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- יום אחד
מספר מפגשים- עד שלושה
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

שיקום באמצעות שתל בייקון יתאים בעיקר לאנשים מחוסרי עצם בלסת התחתונה שחוו אובדן שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה וכדומה.

שתל בייקון

משך ההליך- יום אחד
מספר מפגשים- עד שלושה
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

שיקום באמצעות שתל בייקון יתאים בעיקר לאנשים מחוסרי עצם בלסת התחתונה שחוו אובדן שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה וכדומה.

אם חסרה לכן שן אחת או יותר יש לכך השפעה על המראה שלכם ו/ או על התפקוד שלכם כגון: היכולת ללעוס, לאכול, לדבר וההשפעה על הביטחון העצמי שלכם. ניתן להשלים שיניים חסרות באמצעות שתלים דנטליים. שתלים דנטליים מיוצרים לרוב מסגסוגת של טיטניום ומוחדרים לעצם הלסת בפרוצדורה כירורגית כדי להחליף שורשים של שיניים חסרות. אם אין מספיק עצם כדי להחדיר את השתל עשויים להידרש תהליכים משלימים כגון השתל עצם או הרמת סינוסים. מאחזת היא הבסיס המחבר בין השתל לשיקום שיונח על גבי השתל (כתר).

תהליך ההחדרה של שתל דנטלי הוא תהליך יחסית מהיר המבוצע במרפאה תחת הרדמה מקומית במרבית המקרים. ייתכנו כאבים ואי-נוחות לאחר השתלה אך הם בדרך כלל קלים בדומה לכאבים לאחר עקירת שן. במקרים בהם השן החסרה נמצאת באזור אסתטי או כאשר מדובר בשיניים אחוריות הנחשפות בחיוך או דיבור ניתן לבצע שיקום זמני נשלף עד שניתן להניח שיקום קבוע על גבי השתל. תקופת ההחלמה אורכת מספר חודשים, ולאחריה ניתן להניח מאחזת ושיקום על גבי השתל. ניתן לבצע מגוון סוגי שיקום על גבי שתלים: שיקום באמצעות כתר בודד להשלמת שן בודדת או מספר יחידות (גשרים) ואף קשת שלמה, קבוע: כתר, גשר או תותבת קבועה או נשלף: כגון תותבות.

שתלים דנטליים יכולים לשמר את כמות העצם בלסת (פעמים רבות לאחר אובדן שיניים העצם באזור נספגת, שתלים מונעים את הספיגה ברובה) בנוסף שתלים דנטליים מונעים את חוסר הנעימות והמבוכה שיש למטופלים בשל שיניים חסרות. שתלים יכולים לשפר את המראה ואת הפונקציה: דיבור, אכילה ולעיסה. כמו כן במקרה של תותבות, שתלים יכולים לשפר את אחיזתם של התותבות ולמנוע את שליפתן בעת תפקוד. שתלים אינם פגיעים למחלת העששת בניגוד לשיניים.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? שתל בייקון למחוסרי עצם עשוי להיות הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י רופאים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים מתחילים, התייעצו עם הרופאים שלנו ע״י מילוי פרטים באתר.


שתל בייקון

נשאלת השאלה במה שונים שתלי בייקון - BICON עליהם נרחיב מייד בהמשך ממערכות שתלים דנטליים אחרות? ובכן, מערכת בייקון - BICON היא מערכת ייחודית של שתלים דנטליים הקיימת משנת 1985 שתלי בייקון (המיוצרים בבוסטון ארה״ב) הם שתלים קצרים (שתל גלילי) וייחודיים. העיצוב הייחודי של שתלי בייקון מסתמך על עקרונות ביו-הנדסיים ומאפשר שימוש בשתלים קצרים אלו. שתלי בייקון מתאפיינים באיטום מיוחד נגד חיידקים, אפשרות חיבור של מאחזת (בסיס המחבר בין שתל לכתר, אליו מתחבר הכתר) בטווח רחב של 360 מעלות לשתל, דבר המאפשר גמישות שיקומית שלא קיימת במערכות שתלים אחרות. לשתלי בייקון יש כתף משופעת באזור צוואר השתל, דבר התורם לאסתטיקה באזור החניכיים, כיוון שכך העצם המכסה את כתף השתל מספקת תמיכה לפפילה הבין שינית (פפילה הינה רקמת חניכיים בצורת משולש באופן תקין הנמצאת בין שתי שיניים).

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? שתל בייקון למחוסרי עצם עשוי להיות הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י רופאים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים מתחילים, התייעצו עם הרופאים שלנו ע״י מילוי פרטים באתר.


עיצוב ייחודי של שתלי בייקון

העיצוב הייחודי של שתלי בייקון מהווה מהפכה קלינית בתחום השתלים הדנטליים אשר עומדת במבחן הזמן (משתילים שתלי בייקון כבר יותר מ- 35 שנים). שתלי בייקון מאפשרים: להימנע מפגיעה במבנים אנטומים חיוניים- לדוגמא: הסינוס המקסילרי בלסת העליונה או העצב ה- inferior alveolar בלסת התחתונה, צמצום הצורך בהשתלת עצם, מיקסום האפשרויות שבהן ניתן למקם את השתל, היכולת של השתל להעביר בצורה ביוקומפטבילית את העומסים הסגריים המופעלים על השיקום לעצם הסובבת את השתל הוא אתגר הנדסי, הפתרון לאתגר זה הוא באמצעות מספר מאפיינים ולא רק בעיצוב פני השטח. אתגר זה גדול יותר במקרה של שתלים קצרים, כיוון שיחס השיקום - שתל (בדומה ליחס כותרת - שורש) הוא גבוה ואורך השתלים הוא קצר. לכן במקרה של שתלים קצרים יש חשיבות גבוהה למאפיינים של השתל כדי להגדיל את שטח הפנים והחוזק של השתל.

 

 

העיצוב הגיאומטרי של שתלי בייקון הוכיח את עצמו כמוצלח ביכולת להעביר את העומסים הסגריים מהשיקום לעצם הסובבת, כיוון שנעשה שימוש במספר מאפיינים המאפשרים לשתל לעשות זאת. המאפיינים הללו כוללים: איטום נגד חיידקים, חיבור בין שתל למאחזת הממוקם מתחת לשיא הרכס, כתף משופעת של השתל.

המאפיינים שהוזכרו לעיל המסייעים לשתל לעבור אינטגרציה טובה לעצם ולהעביר כוחות לעצם (דבר זה מונע את אובדן העצם, עצם צריכה לתפקד כדי להישמר), מספקים גם בריאות ואסתטיקה טובה לרקמות החניכיים והרקמות הסובבות את השתלים. שתלי בייקון הקצרים מאפשרים למקם את השתלים ברכסים מחוסרי שיניים שבהם יש גובה עצם מופחת ומאפשרים להימנע מעלות גבוהה ותחלואה הקשורה בהליכי השתלת עצם בלסת.


יתרונות שיקומיים של שתל בייקון

מערכת שתלי בייקון מאפשרת למקם את המאחזת בשתל ב- 360 מעלות, בנוסף הכתף המשופעת של השתלים מאפשרת מראה אסתטי וטבעי של החניכיים. ניתן לחבר את השיקום לשתל בדרכים קונבנציונליות (שיקום מוברג או מודבק) או בדרכים חדשניות ללא צמנט וללא ברגים באמצעות שיטה של מאחזת אינטגרטיבית-IAC-integrated abutment crown. החיבור בין מאחזת לשתל של בייקון הוא אטום לחיידקים. לכן שתלי בייקון מאפשרים טיפול פשוט יותר, עם תוצאות פרדקטביליות.


כמה עולה השתלת שתל בייקון?

השתלת שתל מסוג בייקון נחשבת לזולה יחסית מהליכים המחייבים הרמת סינוס והשתלת עצם מאחר ואין צורך להשתיל עצם (סינטטית או עצם ממקור עצמי) ובהליך כירורגי לא פשוט עם סיכויי הצלחה נמוכים יחסית לסיכויי ההצלחה של השתלת שתלי בייקון! השתלת שתל בייקון תחסוך כאמור את הפרוצדורה הכירורגית ובהתאם את פרק ההחלמה הארוך (עד שנה) שמצריכה הפרוצדורה (הרמת סינוס ו/או השתלת עצם בלסת). שתלי בייקון יקרים יותר משתלים דנטליים אחרים אבל כאשר בוחנים את סך כל עלות תוכנית הטיפול כולל הליך השיקום ברור כי עלות התוכנית זולה משמעותית כשההליך מתבצע עם שתלי בייקון. מתמחרים שתל בייקון עבור כל שן שחסרה שמחירו כולל השיקום נאמד בכ- 3,800 ש״ח ועד ל- 6,000 ש״ח (מחיר לשתל אחד פלוס שיקום) כתלות כמובן בניסיון הרופא (ולעיתים שני רופאים מבצעים את ההליך, הראשון מבצע את פעולות הכירורגיה ואילו הרופא השני משקם את השן) שמבצע את ההליך. מחיר הטיפול יפחת פר שתל כאשר צריך להשלים מספר שיניים חסרות בלסת (מקבלים לרוב הנחה על כמות שתלים). קראו עוד ובהרחבה מאמר אודות השתלות שיניים מחירים שיסביר במדויק כיצד מתבצע התמחור של השתלת שיניים.