לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- בהתאם לסוג הניתוח
מספר טיפולים- בדר״כ 5 מפגשים
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

שיקום פה ולסת יתאים למתרפאים הסובלים מאובדן מוחלט של שיניים או מתרפאים הסובלים מנסיגת חניכיים חמורה הדורשת עקירת כל השיניים בפה.

שיקום פה ולסת

משך ההליך- בהתאם לסוג הניתוח
מספר טיפולים- בדר״כ 5 מפגשים
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

שיקום פה ולסת יתאים למתרפאים הסובלים מאובדן מוחלט של שיניים או מתרפאים הסובלים מנסיגת חניכיים חמורה הדורשת עקירת כל השיניים בפה.

כאשר בעיות שיניים חמורות דורשות שיקום פה ולסת, רופא השיניים יוכל להציע תכנית טיפול שיקומית אשר תטפל במקביל בבריאות, בתפקוד ובמראה השיניים והחניכיים. רפואת השיניים השיקומית עושה אבחנה בין תהליך שיקומי של שיניים שבורות או שאבדו, ובין מצב העצם או הרקמות. התהליכים והסוגים השונים של רפואת השיניים כוללים שיקום מלא של הפה, שיקום בעזרת טיפול TMJ, הרכבה של גשר מלא ויישום של כתרים דנטאליים, או סתימות מחומר מטאלי או זהב.

רופא שיניים כללי יכול לבצע את רוב התהליכים הללו אולם רצוי להתייעץ עם מומחה לשיקום פה ולסת לפני  קביעת אופי הטיפול בהתאם להדמיה של הטיפול השיקומי.

שימו לב

זקוקים להליך מורכב בשל מחלת חניכיים קשה או אובדן מלא של שיניים? חשוב שאת הטיפול תעברו אצל פריודונט או מומחה פה ולסת ולא אצל רופא שיניים כללי, התייעצו עם כירורגים מנוסים ומומחים לחניכיים ע״י השארת פרטיכם באתר.


מהו שיקום פה ולסת מלא?

שיקום פה ולסת מלא הוא תהליך דנטאלי אשר כרוך בבניית כל השיניים בשתי הלסתות, התחתונה והעליונה באותו הזמן. טיפולים בשיקום פה ולסת כוללים מספר תהליכים כמו כתרי שיניים, גשרים, וונירים דנטאליים ועוד. יהיו גם מקרים מסוימים בהם יהיה צורך לעבוד יחד עם אורטודנט או פריודונט (מומחה לטיפולי חניכיים). ישנם ליקויים רבים ונזקים שונים המחייבים *שיקום פה ולסת מלא. שיניים עלולות לעיתים קרובות לנשור כתוצאה מריקבון או נזק, ובאותה מידה השיניים עלולות להישחק עד למצב שבו הן ישפיעו על סגר הפה מה שעלול להוביל לשיקום כללי של הפה.

שיקום פה מלא מכונה גם שיקום שיניים של המאה ה- 21, ומאפשר לכל אחד ליהנות מעבודות השיקום החדשניות להקניית מנשך וסגר תקין לצד חיוך יפה. בין סוגי הטיפולים הנפוצים בביצוע שיקום פה כללי ניתן למצוא: התקנת כתרים לשיניים, החלפת שיניים סדוקות, חסרות או כאלה שנעקרו בשתלי שיניים, תיקון ליקויי סגר ע״י טיפולים אורטודונטיים באמצעותם מבצעים יישור שיניים ושיקום מבנה הפנים ורענונם.

שימו לב

זקוקים להליך מורכב בשל מחלת חניכיים קשה או אובדן מלא של שיניים? חשוב שאת הטיפול תעברו אצל פריודונט או מומחה פה ולסת ולא אצל רופא שיניים כללי, התייעצו עם כירורגים מנוסים ומומחים לחניכיים ע״י השארת פרטיכם באתר.


תהליכים בשיקום פה ולסת

שיקום הפה מאפשר בנייה של כל השיניים בפה ולעיתים ללא הצורך בעקירת כל השיניים כפי שזה נעשה כאשר מרכיבים שיניים תותבות. ישנם מטופלים עם שיניים צהובות שהלבנה לא תעזור להם וגם כאלו הסובלים מאי התאמה בין השיניים עקב עקירות או פגם מולד, שיקום פה ולסת כללי, מאפשר להם תוך מספר טיפולים לקבל פה מלא ואחיד, כאשר הם יוצאים עם שיניים או כתרים זמניים במשך תקופה קצרה יחסית. בהנחה ותוכנית הטיפול מחייבת שתלים דנטליים, המטופלים יוצאים עם שיניים זמניות עד אשר השתלים ישתקמו היטב ויתאחו עם העצם ויאפשרו את הרכבת הכתר הקבוע. לפני שמתחילים בטיפול תתבצע בדיקה כללית של הפה כדי לבחור את אפשרויות הטיפול ולהעריך את חומרת הנזק.

המצב של השיניים הטבעיות, ישפיע במידה רבה על סוג השיקום אשר יכלול גשר בשיניים, כתרים וסתימות. הרופא ייתן תשומת לב מיוחדת לחניכיים ויתכן ויווצר הצורך גם בטיפולי שורש כדי למנוע בעיות חניכיים. לפי חומרת מצב הנזק שבשיניים יתכן ויהיה צורך להשתיל עצם או חניכיים כדי לספק נפח לחניכיים ולעצמות הלסתות אשר יתמכו בשתלים. ייבחן גם סגר הפה בגלל החיוניות שלו לבריאות הפה ולשיקום אשר יהיה מושפע מהמנשך.

בשלב הייעוץ יבוצעו צילומי רנטגן, צילומים פאנורמיים, צילום סיטי לבחינת מצב העצם ותלקח תבנית ומדגם של הפה על ידי מֶרֶק דנטאלי. טיפולים רבים מבוצעים במסגרת של שיקום פה ולסת ומסלולם יהיה תלוי בחומרת הנזק. רוב שיקומי הפה נעשים לא בטיפול אחד אלא במספר טיפולים ואם הנזק הוא רב ייקח מספר חודשים כדי להשלים את הטיפול. הטיפולים בשיקום פה ולסתכוללים טיפול חניכיים והיקפי החניכיים, הורדת המבנה של השיניים הטבעיות, שיקום זמני או קבוע, התקנת שתלי שיניים והשתלת עצם או רקמות.

 

 


לאחר שיקום פה ולסתות

המטופל ירגיש את השיניים כואבות מעט ורגישות לחום ולקור למשך מספר ימים מיד לאחר התהליך. ישנן תרופות לשיכוך כאבים בהישג יד וללא מרשם למרות שרצוי לבקש שהרופא ירשום את המוצרים או התרופות אשר יהיו חזקים יותר או מועילים יותר. יש לבדוק ביחד עם הרופא שלא קיימים סימפטומים חריגים כמו שינויי טמפרטורה ורגישות בין קור או חום. רוב המטופלים מתאוששים במהרה וחוזרים לאכול באופן רגיל מספר ימים לאחר התהליך.


שיקום פה ולסת - סיבוכים אפשריים

בניתוח לשיקום של פה ולסת או בטיפולי שיניים שיקומיים אחרים ישנם סיכונים וסיבוכים כמו בכל הליך בהם דימום, נפיחות, כאבים, רגישות לחום או לקור, סכנה לפגיעה בשגגה בעצב הלסת הגורמת לכך שהמטופל יישאר עם כאבים וחוסר תחושה בשפתיים, בסנטר או בלשון למשך מספר חודשים או במקרים אחרים לצמיתות. תופעה נוספת היא תחושה לא נעימה של הכתרים בפה, כדי להילחם בתופעות לוואי כאלו, יש לצחצח את השיניים עם משחת שיניים המיועדת לרגישויות, ובמידה והשיניים כואבות כאשר נוגסים, יש לסור לרופא השיניים כדי שיווסת את גובה הכתר.

הרופאים משתמשים בדבק מיוחד כדי להניח את הכתר במקומו, אך הדבק עלול להתרופף ולאבד את השפעתו מתחת לכתר. כתר משוחרר מאפשר לבקטריה להצטבר על השן או על חלק מהשן שנותרה ולגרום לריקבון ולחורים. לאחר שיקום פה ולסת, בקטריות עלולות להשפיע על החניכיים מסביב לשתלים ולגרום למחלת חניכיים הנקראת Peri-implantitis שהיא תהליך דלקתי הרסני המשפיע על הרקמות הרכות והקשות מסביב לשתל, אם לא יתבצע טיפול בזיהום החניכיים זה עלול לגרום לאיבוד עצם ולהחלשת השתל.

שתלים דנטליים עלולים להישבר במיוחד עם המנשך אינו ליניארי, בנוסף, באם ישנו איבוד עצם בלסת, השתלים עלולים להתרופף, להישבר או להיסדק. לעיתים רחוקות, אנשים עם כתרים או שתלים אשר מכילים מתכת עשויים לחוות תגובות אלרגיות שנובעות מבעיות במערכת החיסונית וסינדרום עייפות כרונית בשתלי השיניים.