לחצו כאן להשוואת מחירים
banner
prescription

שיניים תותבות

prescription

לרוב, שיניים תותבות מזוהות עם מתרפאים מבוגרים אולם לא רק, ישנם גם מטופלים בגיל צעיר יותר החווים אובדן שיניים מסיבות שונות שעלולים להזדקק לתותבות שיניים. לפניכם המצבים בהם שיניים תותבות מבוצעות במטופלים:

 1. אנשים להם מחסור מלא בשיניים בלסת התחתונה או בלסת העליונה - שיניים תותבות שלמות.
 2. אנשים להם מחסור חלקי גדול בשיניים בלסת העליונה או התחתונה - שיניים תותבות חלקיות.
 3. מתרפאים שמסיבות בריאותיות אינם יכולים לעבור השתלת שיניים.
 4. מתרפאים שאיבדו שיניים ואין אפשרות לבצע עבורם גשר בשיניים.
 5. מטופלים להם משאבים כלכליים מוגבלים, שאינם מסוגלים לעמוד בעלויות הטיפולים הגבוהות הכרוכות בהתקנת שתלים דנטליים.

שימו לב

אם חסרות לכם שיניים בפה הגעתם למקום הנכון. כאן תוכלו לקרוא כיצד ניתן לשקם את הפה בעזרת תותבות, שתלי שיניים ותותבות על שתלים. טיפולים מורכבים ויקרים שכאלה חשוב לעבור אצל מומחים ולא אצל רופאים כלליים! לגבי חסכון בכסף אנחנו כבר נעזור, מלאו פרטים בטופס וקבלו רק הצעות משתלמות.


שיניים תותבות - סוגים

ניתן לחלק את התותבות לשני סוגים, בכל סוג של שיניים תותבות מגוון של אפשרויות:

 • שיניים תותבות שלמות - במצבים בהם אין שיניים. כאשר מותקנת תותבת שלמה על הלסת העליונה הרי שהיא נצמדת לחיך (בהנחה והתותבת הוכנה ותוכננה כראוי) ואינה זזה ממקומה הודות לוואקום (ריק) הנוצר במהלך הצמדתה. כאשר מתקינים תותבת שלמה בלסת התחתונה מתעוררת בעיה שכן אין לתותבת (קבועות או זמניות) מקום להיאחז (אין חיך בלסת התחתונה) ולכן היא עלולה לזוז. אם נרצה לתמוך את התותבת ניתן להתקין ארבעה שתלים אשר יגרמו לעיגון מתאים של התותבת. לקריאה בהרחבה אודות שיניים תותבות שלמות.
 • שיניים תותבות חלקיות - במצבים בהם קיימות שיניים. שיניים תותבות חלקיות מוצמדות לשיניים בעזרת ווים המונעים את תזוזת התותבת, יש כל מיני סוגים של ווים בהם ווים מולפלאסט (ווים אסתטיים בצבע החניכיים המאפשרים הצמדת התותבת מבלי שהיא תורגש או לחילופין תותבת שיניים שעשויה כולה ולפלאסט בעלת גמישות ונוחות גבוה כאשר היא מושמת בפה) עוד ובהרחבה על פליפר שיניים ותותבת מולפלאסט תוכלו לקרוא במאמר פליפר שיניים. ישנו סוג אחר של ווים שצבעם הוא כשל צבע השיניים, לווים מהסוג הזה חסרון בולט והם נוטים להישבר לאחר פרק זמן של שימוש, עובדה הגורמת למטרד שכן יש לחזור לטיפולים נוספים. ישנו סוג נוסף של ווים המכונה מצמד מדויק, הסוג הזה של הווים דומה לשקעים ותקעים, מצד אחד התותבת (תקעים) ומהצד השני כתרים לשיניים עליהם מותקנת מסילה מיוחדת (שקעים) ש״תופסת״ את התותבת. קראו עוד ובהרחבה על תותבות על גבי שתלים.

שימו לב

אם חסרות לכם שיניים בפה הגעתם למקום הנכון. כאן תוכלו לקרוא כיצד ניתן לשקם את הפה בעזרת תותבות, שתלי שיניים ותותבות על שתלים. טיפולים מורכבים ויקרים שכאלה חשוב לעבור אצל מומחים ולא אצל רופאים כלליים! לגבי חסכון בכסף אנחנו כבר נעזור, מלאו פרטים בטופס וקבלו רק הצעות משתלמות.


שיניים תותבות - מחירים

סוג שיניים תותבות / אביזר מחיר שוק ממוצע
רשת יצוקה בתותבת - מחבר של תותבת בר 2,100
שיניים תותבות בר על ארבעה שתלים 9,100
שיניים תותבות על ארבעה שתלים כולל חלקי ביניים 20,200
שיניים תותבות עם ווים אסתטיים - ולפלאסט 6,450
תותבת חלקית אקריל 5,200
שיניים תותבות חלקיות עשויות ויטליום (כולל ווים, שיניים ונחות) 6,150
תותבות שיניים מיידית 5,500
תותבות מיידית עליונה 3,120
תותבות מיידית תחתונה 3,050
שיניים תותבות קבועות שלמות 7,300
תיקון שיניים תותבות 600
תיקון שלד יצוק של תותבת 500
תיקון שבר בבסיס תותבת שלמה 300
חידוש בסיס תותבת שלמה עליונה 1,200
חידוש בסיס תותבת שלמה תחתונה 1,200
הוספת וו לתותבת חלקית קיימת 300
הוספת שיניים בתותבות 340 מחיר לשן
ריפוד תותבת חלקית עליונה / תחתונה במרפאה 330
מצמד מדויק 1,650

 


הערות למחירון שיניים תותבות

 • המחירים נקובים בשקלים חדשים וכוללים מע״מ כחוק.
 • מחירון שיניים תותבות חושב לפי ממוצע של חמש מרפאות שיניים מובילות בישראל במהלך סוף חודש דצמבר 2022.
 • הנחות, מבצעים וטיפולים מוזלים אינם באים לידי ביטוי בטבלת המחירים, על מנת להתעדכן מומלץ לבצע השוואת מחירים בחינם בין מרפאות השיניים ומומחים שעובדים ביחד עם הפורטל בטופס ״קבלו הצעת מחיר״.
 • חלק ממרפאות השיניים בפורטל עובדות עם ביטוחי שיניים כך שהמחיר שתדרשו לשלם עבור שיניים תותבות יפחת משמעותית וזאת בהתאם להשתתפות חברת הביטוח שלכם, לעיתים המחיר של מרפאה פרטית ללא השתתפות של חברת ביטוח המחייבת רופא מומחה שיבצע את ההליך תעלה פחות או דומה למרפאה שאיננה עובדת עם ביטוחים, בכל מקרה רוב המרפאות שאנחנו עובדים איתן יעזרו לכם להגיש תביעה לביטוח (אם יש לכם כזה) גם אם הן לא עובדות ישירות מול חברות ביטוח.

אם אתם מתלבטים עדיין לגבי שיניים תותבות וחסרות לכם מספר שיניים בפה (או את כל קשת השיניים בלסת), מומלץ להיכנס לקישור תותבות או שתלים, תוכלו להבין בדיוק מהם היתרונות ומהם החסרונות בהליך ואיזה שיטה עדיפה והכל בהתאם לתקציב שיש לכם עבור השיניים החדשות שלכם בשנת 2023.