×

×

שיניים תותבות

לרוב, שיניים תותבות מזוהות עם מתרפאים מבוגרים אולם לא רק, ישנם גם פציינטים בגיל צעיר יותר החווים אובדן שיניים מסיבות שונות שעלולים להזדקק לתותבות שיניים. לפניכם המצבים בהם שיניים תותבות מבוצעות במטופלים:

 1. אנשים להם מחסור מלא בשיניים בלסת התחתונה או בלסת העליונה - שיניים תותבות שלמות.
 2. אנשים להם מחסור חלקי גדול בשיניים בלסת העליונה או התחתונה - שיניים תותבות חלקיות.
 3. מתרפאים שמסיבות בריאותיות אינם יכולים לעבור השתלות שיניים.
 4. מתרפאים שאיבדו שיניים ואין אפשרות לבצע עבורם גשר בשיניים.
 5. מטופלים להם משאבים כלכליים מוגבלים, שאינם מסוגלים לעמוד בעלויות הטיפולים הגבוהות הכרוכות בשתלים דנטליים.

שימו לב

אם חסרות לכם שיניים בפה הגעתם למקום הנכון. כאן תוכלו לקרוא כיצד ניתן לשקם את הפה בעזרת תותבות, שתלי שיניים ותותבות על שתלים. טיפולים מורכבים ויקרים שכאלה חשוב לעבור אצל מומחים ולא אצל רופאים כלליים! לגבי חסכון בכסף אנחנו כבר נעזור, מלאו פרטים בטופס וקבלו רק הצעות משתלמות.


שיניים תותבות - סוגים

ניתן לחלק את התותבות לשני סוגים, בכל סוג של שיניים תותבות מגוון של אפשרויות:

 • שיניים תותבות שלמות - במצבים בהם אין שיניים. כאשר מותקנת תותבת שלמה על הלסת העליונה הרי שהיא נצמדת לחיך (בהנחה והתותבת הוכנה ותוכננה כראוי) ואינה משה ממקומה הודות לוואקום (ריק) הנוצר בעת הצמדתה. כאשר מתקינים תותבת שלמה בלסת התחתונה מתעוררת בעיה שכן אין לתותבת מקום להיאחז (אין חיך בלסת התחתונה) ולכן היא עלולה לזוז. אם נרצה לתמוך את התותבת ניתן להתקין ארבעה שתלים אשר יגרמו לעיגון מתאים של התותבת.
 • שיניים תותבות חלקיות - במצבים בהם קיימות שיניים. שיניים תותבות חלקיות מוצמדות לשיניים בעזרת ווים המונעים את תזוזת התותבת, יש כל מיני סוגים של ווים בהם ווים מולפלאסט (ווים אסתטיים בצבע החניכיים המאפשרים הצמדת התותבת מבלי שהיא תורגש או לחילופין תותבת שיניים שעשויה כולה ולפלאסט בעלת גמישות ונוחות גבוה כאשר היא מושמת בפה) עוד ובהרחבה על פליפר שיניים ותותבת מולפלאסט תוכלו לקרוא במאמר פליפר שיניים. ישנו סוג אחר של ווים שצבעם הוא כשל צבע השיניים, לווים מהסוג הזה חסרון בולט והם נוטים להישבר לאחר פרק זמן של שימוש עובדה הגורמת למטרד שכן יש לחזור לטיפולים נוספים. ישנו סוג נוסף של ווים המכונה מצמד מדויק, הסוג הזה של הווים דומה לשקעים ותקעים, מצד אחד התותבת (תקעים) ומהצד השני כתרים לשיניים עליהם מסילה מיוחדת (שקעים) ש״תופסת״ את התותבת. קראו עוד ובהרחבה על תותבות על גבי שתלים

שימו לב

אם חסרות לכם שיניים בפה הגעתם למקום הנכון. כאן תוכלו לקרוא כיצד ניתן לשקם את הפה בעזרת תותבות, שתלי שיניים ותותבות על שתלים. טיפולים מורכבים ויקרים שכאלה חשוב לעבור אצל מומחים ולא אצל רופאים כלליים! לגבי חסכון בכסף אנחנו כבר נעזור, מלאו פרטים בטופס וקבלו רק הצעות משתלמות.


שיניים תותבות - מחירים

סוג שיניים תותבות / אביזר מחיר ממוצע בשוק
רשת יצוקה בתותבת - מחבר של תותבת בר 2,100
שיניים תותבות בר על ארבעה שתלים 9,000
שיניים תותבות על ארבעה שתלים כולל חלקי ביניים 20,000
שיניים תותבות עם ווים אסתטיים - ולפלאסט 6,400
תותבת חלקית אקריל 5,200
שיניים תותבות חלקיות עשויות ויטליום 6,100
תותבות שיניים מיידית 5,500
שיניים תותבות קבועות שלמות 7,100
תיקון שיניים תותבות 600
הוספת שיניים בתותבות 350 מחיר לשן
מצמד מדויק 1,600

 


למחירון שיניים תותבות המלא

 • המחירים נקובים בשקלים חדשים וכוללים מע״מ כחוק.
 • מחירון שיניים תותבות חושב לפי ממוצע של חמש מרפאות שיניים מובילות בישראל.
 • הנחות, מבצעים וטיפולים מוזלים אינם באים לידי ביטוי בטבלת המחירים, על מנת להתעדכן מומלץ לבצע השוואת מחירים בחינם בין מרפאות השיניים ומומחים שעובדים ביחד עם הפורטל בטופס ״קבל הצעת מחיר״.
 • רוב מרפאות השיניים בפורטל עובדות עם ביטוחי שיניים כך שהמחיר שתדרשו לשלם עבור שיניים תותבות יפחת משמעותית וזאת בהתאם להשתתפות חברת הביטוח שלכם.