לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- 6 חודשים עד שנתיים
מספר מפגשים- משתנה ובהתאם לליקוי
עלות- 7,900 עד 20,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים למבוגרים (מעל גיל 35 ועד 75) ולבני נוער החל מגיל 13 לערך המעוניינים בקשתיות שקופות לתיקון המשנן ובעיות סגר.

קשתיות שקופות

משך ההליך- 6 חודשים עד שנתיים
מספר מפגשים- משתנה ובהתאם לליקוי
עלות- 7,900 עד 20,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים למבוגרים (מעל גיל 35 ועד 75) ולבני נוער החל מגיל 13 לערך המעוניינים בקשתיות שקופות לתיקון המשנן ובעיות סגר.

עם העלייה בדרישה של מבוגרים ליישור שיניים, חלה עלייה בדרישה ליישור שיניים אסתטי ונוח יותר לעומת השיטות המסורתיות ליישור שיניים באמצעות מכשירים קבועים שאינם נשלפים לדוגמא סמכים אורתודנטיים. המונח clear aligner therapy- CAT כולל בתוכו מגוון שיטות שונות לטיפול בטווח מגוון של הפרעות סיגריות ועקמומיות בשיניים. כל סוגי הקשתיות השקופות נוצרו מחומר שקוף תחת חום, אך ישנם הבדלים המשפיעים על היכולת שלהם לטפל בטווח שונה של בעיות אורתודונטיות.

חלק מהשיטות נועדו לטפל בבעיות קלות ואילו חלק מהשיטות נועדו לטפל במקרים מסובכים של מאלאוקלוזיה (הפרעה סיגרית), חלק מה- CAT משתמשים בנקודות אחיזה מרזין המודבקות על גבי השיניים, ובכך מגדילים את התנועות שניתן לבצע באמצעות קשתיות שקופות.

ישנם שני חידושים בעשורים האחרונים ביישור שיניים, מכשיירים המשמשים לעיגון זמני ושיטות CAT. שיטות CAT כמו לדוגמא אינויזליין או איירוק המעולה מהוות חלופה מעולה לשיטות יישור השיניים המסורתיות ומאפשרות לטפל במגוון רחב של מאלאוקלוזיות באמצעות קשתיות שקופות.

קשתיות שקופות ליישור שיניים קיימות כבר כמה עשורים, כמו כל תחום ברפואת שיניים גם בתחום הקשתיות חלו שינויים והתפתחויות משמעותיות במרוצת השנים, כיום למשל ניתן לייצר קשתיות שקופות מחומרים תרמופלסטיים שקופים בטכנולוגיית ה- CAD /CAM - computer aided design/manufacture ותוכנות אשר מדמות את תזוזת השיניים המאפשרות לתכנן במדויק את הטיפול מתחילתו ועד סופו. כתוצאה מכל ההתפתחויות הללו שימוש בקשתיות שקופות מאפשר לטפל במגוון בעיות סגר ועקמומיות בשיניים.

הממלצה שלנו!

באופן עקרוני קשתיות שקופות יכול להתקין כל רופא שיניים אולם חשוב לעבור לעבור את ההליך אצל רופא שיניים או אורטודנט (מומחה ביישור שיניים) שעבר הסמכה על קשתיות שקופות. ישנן מספר שיטות מובילות בישראל ובעולם, ההמלצה שלנו היא לעבור יישור שיניים מסוג iROK, טכניקת יישור שקופה ומעולה המבוצעת בהצלחה מזה שנים. אנחנו מקשרים לאורתודנטים ורופאי שיניים שעברו הסמכה למגוון שיטות, תוכלו ליצור איתם קשר מהיר באמצעות מילוי טופס פשוט.


מערכות CAT מתקדמות

שילוב התוכנות התלת מימדיות וה- CAD/CAM מאפשר תכנון אינטראקטיבי של תזוזת השיניים, כולל תכנון נקודות אחיזה מרזין לצורך ביצוע תנועות מורכבות יותר במגוון צירים של השיניים, שאינו מתאפשר ללא נקודות אחיזה אלו באמצעות קשתיות שקופות. מערכות ה- CAT הכי מתקדמות שקיימות כיום הן Invisalign ואיירוק אשר מאפשרות לייצר את הקשתיות באמצעות מטבעים מסורתיים או סריקה ממוחשבת, לאחר מכן ישנה תוכנה שבה ניתן לתכנן את התנועות הרצויות ברמת דיוק גבוהה וכתוצאה מכך נגזר עיצוב הקשתיות ולבסוף, יצירת הקשתיות תחת לחץ.

ניתן להוסיף מאפיינים שונים ולשנות את הקשתיות במגוון דרכים כדי לתת מענה למגוון בעיות אורתודנטיות, שינויים אפשריים הם: הגבהה באמצעות “רמפה” קדמית, יצירת אזורי חיבור לצורך חיבור גומיות אלסטיות, נקודות לחץ ועוד, שינויים אלו מאפשרים לבצע תנועות ותזוזות של שיניים שלא היו ניתנות לביצוע באמצעות קשתיות פשוטות.

בקליר קורקט שהיא עוד שיטה ליישור שיניים, מציעים קשתיות אשר מכסות את השיניים וגם חלק מרקמת החניכיים, בטענה שכיסוי החניכיים משפר את האחיזה של הקשתית. כדי לייצר עיצוב זה יש לקחת מטבע או סריקה מדויקת גם של החניכיים. גם בחברה זו ניתן לייצר נקודות אחיזה רזיניות, אולם צורתן מוגבלת לצורה אחת כעת.

הממלצה שלנו!

באופן עקרוני קשתיות שקופות יכול להתקין כל רופא שיניים אולם חשוב לעבור לעבור את ההליך אצל רופא שיניים או אורטודנט (מומחה ביישור שיניים) שעבר הסמכה על קשתיות שקופות. ישנן מספר שיטות מובילות בישראל ובעולם, ההמלצה שלנו היא לעבור יישור שיניים מסוג iROK, טכניקת יישור שקופה ומעולה המבוצעת בהצלחה מזה שנים. אנחנו מקשרים לאורתודנטים ורופאי שיניים שעברו הסמכה למגוון שיטות, תוכלו ליצור איתם קשר מהיר באמצעות מילוי טופס פשוט.


חומרים וייצור קשתיות שקופות

ישנם מגוון גורמים המשפיעים על התכונות הביו-מכאניות של הקשתיות, גורמים התלויים בחומר הקשתית הם סוג חומר, עובי החומר ומידת ההתאמה לשיניים ונקודות אחיזה. את הקשתיות מייצרים כסדרה של קשתיות המוחלפות אחת לשבועיים, השוני בין הקשתיות יכול להיות בצורת הקשתית או בסוג החומר ממנה היא מיוצרת, זה שונה בין חברה לחברה.

 

 

חלק מהקשתיות מיוצרות בואקום ואילו חלק מיוצרות תחת לחץ. ההבדל בין השיטות נובע מהלחץ המופעל, בשיטת הואקום מופעל לחץ נמוך בהרבה לעומת שיטת הייצור תחת לחץ. רמת ההתאמה הפנימית והדיוק תלויים עד גבול מסוים ברמת הלחץ המופעלת בעת הייצור, כלומר ייצור תחת לחץ גבוה יותר נוטה לשפר את ההתאמה ולדייק את הפעלת הכוחות.

כדי ליצור את הקשתיות ניתן לקחת מטבעים מסורתיים באמצעות חומרי מטבע מדויקים כמו פוליוינילסילוקסן ולשלוח למעבדה או לבצע סריקה באמצעות סורק אינטראורלי. המודל שמיוצר מן המטבע יכול לעבור שינויים ידניים או באמצעות טכנולוגיית CAD/CAM. ככל שהמודל מדויק יותר, כל הקשתיות יהיו מותאמות יותר והכוחות שיופעלו יגרמו לתנועות מדויקות יותר.

בחלק מהחברות ישנו כיסוי חלקי של רקמת החניכיים, כדי לשפר את האחיזה של הקשתית, אולם גם נקודות אחיזה רזיניות משפרות את האחיזה ומאפשרות לבצע תנועות ותזוזות שיניים מורכבות יותר. בנוסף, יש לזכור כי כיסוי רקמת החניכיים עשויה להשפיע על הבריאות הפריודנטלית.

בחלק מהחברות יש אופציה של שימוש בנקודות אחיזה רזיניות (אטצ׳מנטים או מחברים), כאמור נקודות אחיזה אלו נועדו לשפר את האחיזה של הקשתית על גבי השיניים, ובעיקר כדי שניתן יהיה לבצע תנועות ותזוזות מורכבות יותר של השיניים מעבר לתנועות שניתן לבצע באמצעות הקשתיות. שיטות CAT שאינן מציעות נקודות אחיזה רזיניות מוגבלות בתנועות שניתן לבצע עימן. כמו כן, ישנם עיצובים שונים של הקשתיות עצמן אשר יכולים להפעיל כוחות שונים באזורים שונים במקום נקודות אחיזה, לדוגמא נקודות לחץ בתוך הקשתית, רמפה קדמית ועוד.


גורמים שרופא שיניים צריך לקחת בחשבון

כיסוי החניכיים משפר את האחיזה אך הוא פחות היגייני ודורש מטבע או סריקה מדויקת של רקמת החניכיים ולכן הרופאים שאנחנו עובדים איתם לא משתמשים למשל בשיטת קליר קורקט. ישנם מגוון חומרים בעלי חוזק וקשיחות שונה. כמו כן שיטת הייצור משפיעה על רמת הדיוק, ייצור תחת לחץ מוביל להתאמה פנימית ודיוק גבוה יותר לעומת ייצור בוואקום.

בדרך כלל סריקה אינטרה אורלית מייצרת מודל מדויק יותר לעומת מטבעים מסורתיים. כמו כן מודל ידני מאפשר שליטה פחות טובה ותכנון פחות מדויק לעומת תוכנה תלת מימדית דיגיטלית שיש בשיטות כמו איירוק או אינויזליין. כמו כן, מומלץ לבחור בשיטה המאפשרת לרופא השיניים גישה לתוכנה התלת מימדית בשילוב עם תמיכה טכנית זמינה (קיים באיירוק) ואפשרות לבחון ולשנות את התוכנית והטיפול, ולאשר את ייצור הקשתיות לאחר מכן.

עוד שאלה חשובה שרופא השיניים צריך לשאול את עצמו היא מהי כמות הסריקות או המטבעים שיש לבצע לאורך הטיפול? שיטות נחותות מצריכות מספר סריקות (גורם לתשלום מיותר מצד המטופל ומאוד לא מומלץ).

האם יש הגבלה על מספר הקשתיות שניתן לייצר למקרה. חברות שרוצות להגביל את מורכבות המקרים שניתן לטפל בהם בשיטה עושות זאת בדרך כלל באמצעות הגבלת כמות הקשתיות למקרה. כמו כן האם יש מקרים שלא ניתן לטפל בהם באמצעות השיטה.

האם השיטה משלבת נקודות אחיזה מודבקות (איירוק ואינויזליין כן משלבת בטיפול מחברים ונקודות אחיזה), שינויים גיאומטריים לקשתית כמו נקודות לחץ, נקודות חיבור לגומיות רמפה קדמית וכדומה. ככל שהשיטה משלבת גורמים אלו כך ניתן לבצע תנועות מורכבות יותר.


כמה עולות קשתיות שקופות?

ישנו טווח רחב של קשתיות שקופות ליישור שיניים שקיימות בשוק, הבחירה בשיטה המתאימה תלויה במורכבות המקרה ובגורמים נוספים כגון ניסיון הרופא והיכולת שלו לשלוט ולתכנן את הטיפול, אסתטיקה ונוחות של החומר ועוד אולם, מבחינת מחיר ההליך, שיטת איירוק מנצחת בגדול. מחירה נמוך משמעותית מהמתחרה אינויזליין שהמחירים שהיא גובה מהרופאים גבוהים משמעותית מאשר כל חברה אחרת. הסיבה לכך אולי נעוצה בהיותה חברה בורסאית אמריקאית שצריכה להראות תוצאות וגידול במכירות אשר משפיע על מחיר המניה בבורסה. בכל אופן ניתן לעבור יישור שיניים איירוק בהתאם לליקוי שממנו אתם סובלים החל מ- 7,900 ש״ח (איירוק ספיד או טיפול קצר) ועד 17,000 ש״ח למקרים הגדולים והמורכבים יותר (מחיר לשתי לסתות כמובן). המחירים של אינויזליין גבוהים הרבה יותר ומאמירים עד לכדי - 25,000 ש״ח ולעיתים אף מעבר. לכניסה למחירון יישור שיניים המלא לחצו כאן.