לחצו כאן להשוואת מחירים
banner
prescription

ציפוי שיניים

prescription

מצבים בהם מבצעים ציפוי שיניים

ציפוי שיניים נותן מענה להרבה פגמים אסתטיים כגון: מרווחים בין השיניים, שיניים שבורות (השלמת שיניים), שיניים בעלות שחזורים נרחבים לקויים, שן לאחר טיפול שורש שהחליפה את הצבע שלה (במקום טיפול הלבנת שיניים), שיניים מוכתמות עקב שימוש בתרופות בעיקר בגיל הילדות (תרופות אנטיביוטיות), או כאשר מעוניינים לשנות את צורת השיניים.

בכל המקרים כפי שתואר בפתיח, ניתן לבצע ציפוי שיניים. ישנן מספר שיטות בהם מבצעים ציפוי שיניים אולם המוכרת מביניהם היא שיטת הלמינייט (בחו״ל רוב המפורסמים מרשים לעצמם לעבור את הטיפול שכן הוא נחשב טיפול די יקר). בציפוי שיניים מתבצעת השלמה של שיניים או הוספת ציפוי לשיניים קיימות. באמצעות ציפוי שיניים ניתן לשנות את צבע השיניים ומידתן ולתת לחיוך פרופורציות נכונות ומתאימות יותר. שינוי יחסי הגודל וצורת השיניים מקנה לפנים חיוך צעיר יותר.

חשוב שתדעו

ישנן 3 שיטות עיקריות לציפוי השיניים - למינייט, לומינירס וקומפוזיט, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים שיודע לבצע כל אחת מהשיטות ולכן, אם הרופא אינו מנוסה בכולן, יתכן כי הייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי! אנחנו מקשרים לרופאי שיניים שיודעים לבצע היטב את כל השיטות, התייעצו איתם עכשיו ע״י מילוי טופס צור קשר קצר.


סיבות נוספות לביצוע ציפוי שיניים

ישנם מצבים בהם שיניים מסוימות קטנות יותר מהרגיל, ולכן נוצרת בעיה אסתטית. המצב הנפוץ מכולם הוא כשהחותכת העליונה הצדדית (החותכת הקטנה יותר, שהיא השנייה מקו האמצע - בין החותכת הגדולה ובין הניב) שגם כך היא קטנה, נוצרת בגודל עוד יותר קטן מהרגיל, ואז הבעיה מאוד בולטת, בעיקר בגלל שהשן קדמית ועליונה. מצב זה מכונה ״צורת יתד״ (״ peg shaped lateral״). ישנם מצבים אחרים שבהם יותר שיניים נוצרו קטנות מהרגיל (=מיקרודונטיה). בשיניים קטנות מהרגיל אפשר לנסות ציפויי שיניים (למינייט = פאצטה =חזיתית / חזיתות) של השן הקטנה בשכבת חרסינה או קומפוזיט (החומר ממנו יוצרים סתימות לבנות), וע״י כך ליצור חזית חדשה ומשופרת. היתרון: אסתטיקה משופרת הכרוכה בהשחזה מינימאלית (כחצי מ״מ, בדרך כלל) של חומר שן, אין צורך בטיפול שורש ובמבנה. החיסרון: עלות גבוהה (לפעמים יותר יקר מכתר), עדין. אם השן במקרה גם נגועה בעששת וצריכה טיפול שורש, לפעמים במקום הציפוי בחרסינה הרופא יעדיף לבצע כתר.

חשוב שתדעו

ישנן 3 שיטות עיקריות לציפוי השיניים - למינייט, לומינירס וקומפוזיט, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים שיודע לבצע כל אחת מהשיטות ולכן, אם הרופא אינו מנוסה בכולן, יתכן כי הייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי! אנחנו מקשרים לרופאי שיניים שיודעים לבצע היטב את כל השיטות, התייעצו איתם עכשיו ע״י מילוי טופס צור קשר קצר.


שיטות בהן מבצעים ציפוי שיניים

ציפוי שיניים למינייט - חזיתות מחרסינה המכסות את החלק החיצוני של השן. לרוב מצפים את אותן השיניים הנחשפות בזמן החיוך. טיפול שמרני שלרוב אינו מצריך השחזה וזאת בגלל היכולת לייצר ציפויים דקים (0.2 מ”מ בלבד). הציפוי מיוצר מאבקות חרסינה שעוברות שריפה בתנור המגיע לכ - 900 מעלות. בשלב העיבוד הסופי הציפויים עוברים איזון וליטוש.

ציפויי אימקס - באמצעות אימקס מיישרים עקמומיות קלה בשיניים ומשפרים במקביל את צבע וצורת השיניים. אימקס עמידים לשנים רבות והם אינם משנים את צבעם. הם חזקים במיוחד ומתאימים גם למקרים של שיניים פגומות. היתרון של אימקס הוא בעיקר במקרים שבהם יש צורך בתמיכה של חוזק לציפויים ו/או במקרים בהם יש צורך לשלב כתרים בודדים על חלק מהשיניים. מיצרים איימקס בשיטת דחיסה בתנור ולאחר הכנתם, נעשה עיבוד וליטוש ולבסוף הם מודבקים לשיניים.

ציפוי חרסינה מזירקוניה - המעבדה סורקת את מודל השיניים ובעזרת תוכנות עיצוב וגרפיקה ממוחשבת מעצבים את צורת השיניים. בשלב הבא בוחרים את צבע הזירקוניה ובעזרת מחרטה ייעודית יוצרים כיפות זירקוניה. ציפויי וכתרי זירקוניה עשויים משתי מקשות, האחת היא הזירקוניה אשר משמשת כשלד, ועליה נבנות שכבות החרסינה. לאחר סיום תהליך העיבוד והליטוש, הציפויים נשלחים למרפאה להדבקה קבועה על השיניים.

ציפוי חרסינה מונוליטי - הציפוי מבוצע כמקשה אחת ואינו משלב הוספת חרסינה על בסיס החומר. היתרון של ציפויי מונולטי הינו בחוזק ובעמידות שלו, והוא יכול לשמש כפתרון למטופלים ששוחקים שיניים. החיסרון הוא המגבלה מבחינת הצבעים, וזאת בשל היעדר שימוש בחרסינה על בסיס הציפוי.

ציפוי קומפוזיט וציפויי קריסטל - סוג של שרף (לא חרסינה) שבעזרתו הרופא מעצב את הצבע וצורת השיניים. קומפזיט מבצעים בטיפול בודד. תהליך שמרני אולם מבחינת השחיקה ושינוי הצבע, הקופוזיט וציפויי הקריסטל אינם עומדים בסטנדרטים של ציפויי החרסינה לאורך שנים ויש לחדשם לאחר תקופה קצרה יחסית הנאמדת בכשנתיים עד 5 שנים.

 


ציפוי שיניים בחרסינה למינייט

ציפוי שיניים למינייט (porcelain laminate veneers) הוא הליך שמקובל מאוד בחו״ל וגם בישראל כאשר רוב המטופלים שעוברים אותו מבצעים זאת עבור ארבע השיניים הקדמיות, הטכניקה בה מבצעים את הטיפול היא כדלקמן: טרם הדבקת החרסינה אותה מכינים במעבדה לפי מידות הנלקחות לרוב בהדמיה ממוחשבת (ניתן גם לקחת את מידות השיניים ע״י שימוש במנשך באמצעותו ניתן לקבוע את תבנית השיניים ע״י שימוש בחומר דמוי פלסטלינה) צריך להסיר כחצי מילימטר מקידמת כל שן שעוברת ציפוי, לרוב מבצעים השחזה של השן אולם לא רק, זאת בכדי ליצור חרסינה בעובי שיאפשר את ציפוי השיניים באופן יעיל הן מבחינת אסתטיקה והן כדי שהחרסינה תעמוד בכוחות המופעלים על השיניים בזמן הלעיסה. על מנת שתתקבל תוצאה איכותית ישנה חשיבות עליונה למעבדה איתה עובדת מרפאת השיניים ולאיכות החומר בטיפול, ציפוי שיניים בחרסינה למינייט מצריכה מהרופא המטפל דייקנות ועדינות שתקנה תוצאה מושלמת. קראו עוד ובהרחבה על ציפוי למינייט

 

 

 

ציפוי שיניים למינייט יתרונות:

 • תוצאות הטיפול באמצעות ציפוי שיניים בחרסינה נחשבות לטובות ביותר מבין כל השיטות.
 • שיטה הנחשבת שמרנית מאוד ושאיננה מצריכה פגיעה בחוזק השיניים.
 • ניתן לקבוע את גוון השיניים לפי רצונות המטופל ולייצר את החיוך המושלם!
 • צבע השיניים נשמר לצמיתות.
 • ציפוי שיניים בחרסינה איננו כואב ואף אינו מצריך הרדמה במקרים בהם אין צורך בהשחזת השיניים.
 • ניתן לבצע יישור שיניים, לשקם שיניים שבורות, לסגור רווחים ולכסות שורשים חשופים כאשר מבצעים ציפוי שיניים בלמינייט.
 • ניתן להדביק ציפויי חרסינה גם לכתרים (חשוב שהכתרים יהיו תקינים כמובן).

ציפוי שיניים למינייט חסרונות:

 • עלות ציפוי שיניים בחרסינה למינייט גבוה מאוד, המחיר ממנו תאלצו להיפרד יהיה סביב ה- 2,000 ש״ח לשן!
 • ציפוי חרסינה עלול להישבר ובהנחה וזה מתרחש יש לחזור על הטיפול מחדש (ולשלם שוב).

ציפוי שיניים לומינירס

הפיתוח האחרון בתחום הוא ציפוי שיניים לומינירס (העשוי מחרסינה בשם סרינט ובאנגלית Cerinate). ציפוי שיניים לומינירס בנוי מחרסינה עמידה וחזקה ביותר ובעובי דק במיוחד של עד 0.2 מילימטר. ציפוי חרסינה זה מודבק על גבי השן וזאת מבלי לשייף או להשחיז כלל את השיניים בשונה משיטת למינייט המחייבת לעיתים השחזה. ציפוי שיניים לומינרס איננו מתאים לכל מתרפא ויש להתייעץ עם הרופא המבצע לבחירה נכונה ולהתאמה אינדיבידואלית מושלמת. קראו עוד ובהרחבה אודות ציפוי שיניים לומינירס

 

ציפוי שיניים לומינירס יתרונות:

 • ציפוי שיניים באמצעות לומינירס הוא טיפול שתוצאותיו הפיכות הווה אומר ניתן לחזור לצורת השיניים הקודמת.
 • אין צורך לעבור הרדמה והטיפול אינו כרוך בכאבים וגם לאחר הטיפול אין כל רגישות.
 • הטיפול יכול להתבצע בפגישה אחת.
 • ניתן לבצע ציפוי שיניים על כל השיניים בפה.

ציפוי שיניים לומינרס חסרונות:

 • יש לבצע את הטיפול על מספר שיניים ולא ניתן לבצע ציפוי של שן בודדת ובנוסף הטיפול מתאים לשיניים בעלות קו ישר ולכן גמישות הטיפול כפי שמתאפשר בשיטת למנייט נמוכה ולכן הטיפול אינו מתאים לכולם.
 • יש לבצע טיפולי תחזוקה שוטפים כדי לשמר את תוצאות הטיפול וגם כדי למנוע התפתחות של דלקת חניכיים ועששת השן.
 • קשה להגיע לגוון שיניים כמו בטכניקת למינט מאחר ועובי הציפוי דק יחסית.

ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפוי שיניים קומפוזיט Composite veneer הוא הליך פשוט יחסית המבוצע במהירות ובמפגש אחד במהלכו מצפה רופא השיניים את השן באמצעות החומר שבו מבצעים סתימה לבנה בשיניים. לאחר שהשן צופתה בחומר (בונדינג) מקרינים על השן שצופתה במכשיר מיוחד שגורם להתקשות הבונדינג על השן. עוד על ציפוי קומפוזיט

 

ציפוי שיניים קומפוזיט יתרונות:

 • הליך מהיר, תוצאות כאן ועכשיו.
 • עלות ציפוי שיניים בטכניקה זו זולה מאוד - מחירה נע סביב 350 עד 500 ש״ח לשן.
 • ניתן לבצע השלמת שיניים בשיטה זו.
 • ניתן להגיע לגוון צבע שיניים מתאים לפי רצונות המטופל מאחר וקיים מגוון רחב של צבעים לחומר.

ציפוי שיניים קומפוזיט חסרונות:

 • צבע השיניים אינו שקוף ונקי כפי שמתקבל באמצעות ציפוי שיניים למינייט.
 • החומר סופח צבענים ולכן לאחר פרק זמן צבע השיניים מאבד מיופיו.
 • שבר או סדק בציפוי הן תופעות שעלולות להתרחש כמה שנים לאחר ביצוע ציפוי שיניים בשיטת קומפוזיט.