לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- 3 חודשים עד שנתיים
מספר טיפולים- בהתאם לשיטה
עלות- 4,500 ועד 25,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

הפלטות מתאימות למגוון בעיות סגר ושיניים עקומות. רק לאחר מעבר בדיקה מקיפה הכוללת צילומים, יקבעו את התאמתך לטיפול.

פלטה לשיניים

משך ההליך- 3 חודשים עד שנתיים
מספר טיפולים- בהתאם לשיטה
עלות- 4,500 ועד 25,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

הפלטות מתאימות למגוון בעיות סגר ושיניים עקומות. רק לאחר מעבר בדיקה מקיפה הכוללת צילומים, יקבעו את התאמתך לטיפול.

את הפלטות לשיניים אפשר לחלק לשני סוגים, פלטות קבועות ופלטות שניתנות להסרה בכל עת ע״י המטופל ואשר מכונות גם פלטות שקופות נשלפות (יישור שיניים שקוף ונסתר). אורטודנט ו/או רופא שיניים שעבר השתלמות ביישור שיניים יקבע מי מבין שני הסוגים הוא המתאים ביותר לכל מטופל ובהתאם לצרכיו. מיישרים שקופים (ישנן מספר טכניקות מובילות בישראל כאשר לבולטת שבהן קוראים איירוק) צריכים ״לשבת״ בפה למשך 20 עד 22 שעות ביממה, מסירים אותם רק כאשר אוכלים או מצחצחים שיניים והם ניתנים בקלות לניקוי.

לעומת המיישרים השקופים, פלטה קבועה לשיניים נמצאת כל הזמן בפה ולכן יש קושי מסוים לשמר את הפלטה הקבועה במצב נקי. אנשים המתקשים בהרכבת פלטה לשיניים הניתנת להסרה צריכים לדעת שניתן יהיה להחליפה במתקן קבוע.

תפקידן של הפלטות הוא לא רק ליישור לשיניים אלא גם לשנות ולתקן בעיות אחרות בפנים ולכן, מתקנים שונים של פלטות ליישור מושמים למטרות שונות ובהתאם למצב המטופל והליקוי בסגר. קיימת פלטה המעוצבת בעיקר להזזת שיניים ואחרת שמטרתה הוא שינוי גדילת הפנים ויש גם פלטה לשיניים המטפלת בשתי התופעות שתוארו ביחד.

דוגמאות למתקנים קבועים הם: רסן לשיניים, רצועות או כבלים שרובם קשורים בפלטות לשיניים שעשויים ממתכת, קרמיקה או פלסטיק או שילוב של החומרים הנ״ל. פלטות לשיניים ממתכת הן בצבע כסף ושל הקרמיקה או הפלסטיק הן די שקופות ומבוקשות ע״י מטופלים שמבקשים להסתיר את המתקן בשיניים.

המלצה חשובה!

פלטה ליישור באופן עקרוני יכול להתקין כל רופא שיניים אולם מומלץ שאת הכנת הפלטה והתקנתה תבצעו אצל אורטודנט או רופא שיניים שעבר הסמכה לישור שיניים בשיטה ספציפית , אנחנו מקשרים לאורתודונטים ורופאי שיניים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


פלטה שקופה נשלפת ופלטה מתכתית שאלות ותשובות

ש. מהן היתרונות של פלטה שקופה?

ת. פלטות שקופות בקושי נראות לעין בניגוד לפלטות שעשויות מפלדת אל חלד אך למרות שהן משתלבות יפה עם השיניים הן אינן לגמרי בלתי נראות.

 

ש. למי מתאימה פלטה שקופה?

ת. פלטה שקופה מתאימה לכל אחד ואחת שרוצה לשמור על מראה אסתטי, שקיפותה של הפלטה ביחס לפלטה המתכתית ניכרת ביותר. באופן עקרוני מתקינים פלטות שקופות ונשלפות החל מגיל 13 ואילך. פלטות שקופות ליישור שיניים מתאימות במיוחד למבוגרים, גם למצבים בהם יש צורך ביישור מורכב וגם כאשר היישור הוא קצר ומהיר. הטכניקה המובילה בישראל המבוצעת בהצלחה מזה מספר שנים ואשר נמכרת במחירים שפויים נקראת איירוק, המחיר שלה זול משמעותית מטכניקות שקופות אחרות ולכן ההמלצה שלנו היא לחפש רופא שעושה איירוק.

 

ש. האם זמן הטיפול מתארך בהנחה ובוחרים ביישור שיניים המבוצע באמצעות פלטה שקופה?

ת. כן אבל לא תמיד ולעיתים הטיפול מתקצר. בפלטה שקופה החיכוך אמור להשפיע יותר ועקב כך הטיפול מעט יותר ארוך אולם ישנן מצבים בהם ליקוי הסגר קל יחסית ואז משך הטיפול קצר בהרבה מאשר ביישור שיניים מסורתי. ספיד איירוק (טיפול מהיר שמצריך לא יותר מ - 12 קשתיות ליישור שיניים) היא טכניקה מהירה במיוחד כך שתוך מקסימום של 24 שבועות ניתן ליישר שיניים ולסגור רווחים בין שיניים ביעילות מירבית, במחירים סופר אטרקטיביים. התייעצו עם המומחים שלנו ע״י מילוי טופס צור קשר פשוט.

המלצה חשובה!

פלטה ליישור באופן עקרוני יכול להתקין כל רופא שיניים אולם מומלץ שאת הכנת הפלטה והתקנתה תבצעו אצל אורטודנט או רופא שיניים שעבר הסמכה לישור שיניים בשיטה ספציפית , אנחנו מקשרים לאורתודונטים ורופאי שיניים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.

ש. האם פלטה שקופה לשיניים עולה יותר מפלטה מתכתית?

ת. התשלום עבור פלטות שקופות יקר יותר מאשר עלות פלטות קבועות אולם אין בכלל מה להשוות. פלטות שקופות נחשבות למרצדס של טיפולי האורטו והפרמיה שמשלמים עבור יישור נסתר, שקוף וחדשני שווה כל שקל. אם יש משקל גבוה לנושא הכספי אבל רוצים לשמור על דיסקרטיות, אין ספק שיישור שיניים שקוף iROK יעשה את העבודה.

 

ש. האם בפלטה השקופה הצבע דוהה?

ת. בתנאים נורמאליים לא, אך מעשנים כבדים שתייני קפה סדרתיים יצטרכו לבצע צחצוח נוסף של הפלטה.

 

ש. האם פלטה שקופה שבירה יותר ביחס לפלטות אחרות?

ת. לא, כל חלקי הפלטה הם במידת קושיות זהה לאלו של הפלטות האחרות.

 

 

ש. האם פלטה שקופה מצריכה טיפול היגייני מעבר לטיפול הרגיל?

ת. ללא קשר לאיזה סוג של פלטה לשיניים בחרתם יש לשמור על היגיינת פה גבוהה, פלטה שקופה אינה מייצרת בעיות מעבר לכל פלטה אחרת ואף להיפך, ניתן לשלוף את המיישר, לנקות היטב את השיניים כולל להעביר חוט דנטלי ולהחזיר בסיום הארוחות.

 

ש. האם פלטה שקופה טובה לכל אחד?

ת. יש תחילה להתייעץ עם הרופא המטפל (מומלץ אורטודנט אולם אין זו חובה) ולאחר בדיקה של הנתונים האישיים של כל מועמד ליישור שיניים ניתן יהיה להחליט.


מתקנים הניתנים להסרה

למתקנים הניתנים להסרה ישנם הרבה סוגים וצורות, פלטות שמחזיקות את השיניים במצב החדש לאחר טיפול (קיבוע לשיניים או רטיינר), קפיצים ורצועות אלסטיות היכולות לגבות סוג זה של הזזת השיניים. מיישרים ומזיזי שיניים באים כאמור בצורות שונות ומגוונות, אורטודנט או רופא שיניים שעבר הסמכה, יקבע על סמך מומחיותו וניסיונו את המבנה של המתקן המתאים ביותר באופן אישי לכל אחד ואחת ובהתאם לצרכיו המיוחדים. ישנם גם מתקנים העוזרים בתיקון של גדילה עקומה ולא אחידה, מתקני ביונטור ופרנקל הם דוגמא לכך ישנם גם סוגים שונים של רסנים המשמשים למטרה זו.

מתקנים של הצוואר המושכים כלפי מעלה ומיישרים מצבים בהם הלסת התחתונה אינה ממשיכה להיות מתואמת עם הלסת העליונה, קיימים סוגים אחרים כמו רסן משיכה הפוך, מסכת פנים או מכשור אורתודונטי שמרים לחיים העוזרים במצבים בהם הלסת העליונה אינה ממשיכה בתיאום עם הלסת התחתונה. אורטודנט יקבע בדיוק איזה סוג של מתקנים יתאימו לצרכיו של המטופל, המתקנים יכולים להיות שונים אצל כל אחד ואחת ולכן יש לסמוך על הרופא שיידע איזו מתקן הוא הטוב והמתאים ביותר עבורכם.