לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- בהתאם לשיטת הסגירה
מספר טיפולים- 1 - 12
זמן החלמה- ברוב המקרים מיידי
תוצאות- זמניות / קבועות

ההליך מתאים לאנשים הסובלים מרווחים בשיניים המעוניינים בשיפור אסתטי קוסמטי.

סגירת רווחים בשיניים

משך ההליך- בהתאם לשיטת הסגירה
מספר טיפולים- 1 - 12
זמן החלמה- ברוב המקרים מיידי
תוצאות- זמניות / קבועות

ההליך מתאים לאנשים הסובלים מרווחים בשיניים המעוניינים בשיפור אסתטי קוסמטי.

רווח בשיניים ובלטינית Diastema מוגדר ״כחלל גדול״ בין שתי שיניים סמוכות. את הרווח בין השיניים רואים בתדירות גבוה יותר בין שתי השיניים החותכות הקדמיות בלסת העליונה. למרבית הילדים יש רווח גדול בין השיניים כאשר ברוב המקרים הרווח מצטמצם ונסגר לאחר נשירת שיני החלב ועם צמיחת השיניים הקבועות. אם נשאר רווח לאחר צמיחת השיניים הקבועות, הוא יוותר קבוע וניתן יהיה לסגור אותו רק במסגרת טיפול שיניים.

גם אובדן שיניים שנוצר עקב חבלה או עקירה יזומה יוצר חללים ומרווחים בין השיניים שעלולים לגרום לשינויים משמעותיים בכל מערכת השיניים. החוסר בתמיכה שנגרם כתוצאה מאובדן השינים, עלול לגרום לנפילת השיניים הסמוכות אל תוך החלל שנוצר. בכל המצבים שתוארו לעיל ניתן לטפל ביעילות מירבית, המשיכו לקרוא איך עושים זאת בדיוק וכמה זה עולה.

חשוב שתדעו

ישנן מספר שיטות מקובלות לסגירת הרווחים בשיניים בהן - למינייט, לומינירס קומפוזיט, יישור והשתלת שיניים. חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים שיודע לבצע כל אחת מהשיטות ולכן, אם הרופא אינו מנוסה בכולן, יתכן כי הייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי! אנחנו מקשרים לרופאי שיניים שיודעים לבצע היטב את כל השיטות, התייעצו איתם עכשיו ע״י מילוי טופס צור קשר קצר.


גורמים לרווח בשיניים קידמיות / אחוריות

הגורמים לרווח בין השיניים הם ראשוניים או משניים. רווח בין השיניים מגורמים ראשוניים נוצר כתוצאה משיניים מוקטנות (מיקרודונטיה), חוסר מולד וחלקי של שיניים (היפודונטיה) וגדילת השיניים העליונות. הרווח בין השיניים מגורמים משניים נוצר כתוצאה מסיבות סביבתיות כמו אובדן שן, מציצת אצבע, משחק מוגזם עם הלשון, מקרוגלוסיה (Macroglossia – לשון ארוכה), בעיות בצמיחת השן, פתולוגיית כיבים בקו האמצעי, מחלות חניכיים או מחלות מערכתיות.

רווחים בין השיניים בדרך כלל אינם פוגעים בבריאות השיניים אולם הרבה אנשים בוחרים לסגור את הרווח מטעמים אסתטיים, בעיקר כאשר הרווח נוצר בשיניים קדמיות. ישנם מקרים לא נורמאליים בהם אנשים מייצרים רווח מכוון בשיניים באמצעות שיוף האמייל. פעולה זו שוחקת את השיניים, הופכת אותן לרגישות וגורמת להן להיות חשופות לריקבון.

חשוב שתדעו

ישנן מספר שיטות מקובלות לסגירת הרווחים בשיניים בהן - למינייט, לומינירס קומפוזיט, יישור והשתלת שיניים. חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים שיודע לבצע כל אחת מהשיטות ולכן, אם הרופא אינו מנוסה בכולן, יתכן כי הייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי! אנחנו מקשרים לרופאי שיניים שיודעים לבצע היטב את כל השיטות, התייעצו איתם עכשיו ע״י מילוי טופס צור קשר קצר.


טיפול אורתודנטי לסגירת רווח בשיניים

יישור שיניים טוב ויעיל מבוסס על אבחון נכון של התגובה הביולוגית הטובה ביותר של המטופל לעיצוב הביו-מכאני שמציעה האורתודנטיה, כאשר לבחירת שיטת היישור יש תפקיד חשוב במיוחד. במהלך הטיפול האורתודנטי סוגרים רווחים בין השיניים ומחזירים ניבים למצב נורמאלי באמצעות מיישרי שיניים שמובילים את תנועת השן בטכניקה המכונה ״זחילה איטית״, לא כל הכוח שמופעל על השן גורם לתנועה, וזאת מאחר וקיים כוח של חיכוך בין החומרים שמנוגדים לתנועת השיניים.

ברוב המקרים הטיפול האורתודנטי לסגירת הרווח בין השיניים מצריך סט מיישרים מלא וקיבוע (רטנציה). למקרים פחות חמורים ורווח קטן יחסית הטיפול יהיה פחות אגרסיבי ויבוצע לדוגמא ע״י מיישרי אינויזליין. תיקון רווח בשיניים יכול להתבצע במגוון רחב של שיטות ליישור עליהן תוכלו לקרוא בהרחבה בפורטל, אולם מומלץ להמשיך לקרוא על שיטות טיפול קצרות יותר. יישור שיניים היא השיטה היקרה והארוכה ביותר לסגירת הרווחים בשיניים אולם בחלק מהמקרים פשוט לא ניתן להימנע ממנה. ישנה טכניקה מעולה לסגירת הרווחים המבוצעת בפרקי זמן מאוד קצרים המכונה ספיד איירוק (גרסה מהירה של שיטת איירוק המעולה), שיטה שבה מתקינים בין 6 - למקסימום 12 קשתיות ללסת כאשר אחת לשבועיים מחליפים בין הקשתיות

מחיר - בין 5,500 ל- 22,000 ש״ח אשר נקבע בהתאם לסוג הליקוי, מספר הלסתות שצריך ליישר ושיטת הטיפול שבה תבחרו, איירוק למשל היא השיטה המובילה בישראל ומחירה אטרקטיבי במיוחד לעומת שיטות אחרות יקרות.

כמה זמן נמשך הטיפול - בין 12 שבועות במקרים הקלים ועד לשנה וחצי.

 

 


ציפוי שיניים קוסמטי אסתטי

אם הרווח בין השיניים הוא קטן יחסית, ניתן לטפל בו באמצעות ציפוי שיניים המבוצע במגוון שיטות שסוגרות את המרווח. סתימת רווחים בשיניים הוא הליך פשוט יחסית המצריך טיפול בודד עד שלושה טיפולים/מפגשים אולם חשוב לבחור ברופא מקצועי ומנוסה שכן לניסיון הרופא ולאיכות העבודה המתקבלת ממעבדת השיניים יש השפעה קריטית על הצלחת ותוצאות ההליך. את ציפויי השיניים מסוג וניר, שנחשבים למעולים, מייצרים מספר יצרנים בעולם (מוכרים בשמות המסחריים כגון לומינירס, וינסי וניר, מק וניר ועוד). הציפויים הללו אינם מצריכים לרוב השחזת שיניים (יתרון גדול של השיטה) והם מבוצעים ללא הרדמה.

ציפויי שיניים אחרים עשויים מסוג מיוחד של קרמיקה (עלי חרסינה) חזקה באופן יוצאת דופן אשר מודבקת על השן הקיימת לצמצום וסגירת המרווח בשיניים באופן מוחלט (למעט נקודות מגע אותן משאירים בין השיניים). סגירת רווחים בשיניים ע״י ציפויי חרסינה למינייט נחשבת לטכניקה הפופולארית ביותר בישראל.

מחיר - המחיר לצמצום רווחים נקבע ע״פ מספר השיניים אותן צריך לצפות כאשר עלות הטיפול מתומחרת לפי שן. עלות הטיפול בשן אחת היא בין 400 ש״ח בשיטת הקומפוזיט (מילוי רווח בשיניים ע״י חומר שמחזיק מעמד כמה חודשים ולעיתים יותר משנה שנתיים), ועד 2,500 ש״ח ויותר בשיטות מורכבות ואיכותיות השומרות על המצב החדש לאורך שנים.

כמה זמן נמשך הטיפול - לא יותר משלושה שבועות והשיניים הקדמיות לבנות וללא רווח.


מילוי שן חסרה לצמצום החלל

במצבים בהם רווחים בשיניים נגרמים כתוצאה מאובדן של שן אחת או יותר, הפתרון יבוא לידי ביטוי בצורת גשר לשיניים (מרילנד או קנטיליבר) או השתלת שתל דנטלי הכולל כמובן מבנה וכתר אשר ימלא את הרווח באופן סופי. על השלמת רווחים בשיניים ע״י ביצוע השתלות שיניים וגשרים תוכלו לקרוא בהרחבה בפורטל.

מחיר - בין 2,200 ל- 4,500 ש״ח להשתלת שן בודדת (בהתאם לסוג השתל והכתר).

כמה זמן נמשך הטיפול - שלושה עד שישה חודשים (מקסימום 5 מפגשים).


ניתוח שיניים לסגירת הרווחים

במקרים שהמרווח בין השיניים נוצר בגלל רקמת שפתיים גדולה, מבצעים טיפול משולב הכולל ניתוח ויישור שיניים. הניתוח מטפל ברקמת השפתיים, כורתים ומסירים חלק ממנה ודואגים להרפות את שאר הרקמה. הניתוח מבוצע לרוב ע״י אורתודנט בהרדמה מקומית. לאחר שהאזור הבריא מתקדמים לשלב השני שסוגר את המרווח בין השיניים באמצעות יישור השיניים במגוון השיטות הקיימות.

מחיר - בין 8,000 ל- 22,500 ש״ח (בהתאם לסוג הליקוי, מספר הלסתות שצריך ליישר ושיטת הטיפול).

כמה זמן נמשך הטיפול - בין 18 שבועות במקרים הקלים ועד שנתיים.