לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- כשעה למפגש
מספר טיפולים- שנים עד שלושה
עלות- 1,800 עד 2,500 ש״ח לשן
תוצאות- 10 - 20 שנים

למינייט מתאים לסובלים ממרווחים קטנים עד בינוניים בשיניים, צבע דהוי, צורה לא אסתטית, או לאנשים בעלי שיניים סדוקות.

ציפוי שיניים למינייט

משך ההליך- כשעה למפגש
מספר טיפולים- שנים עד שלושה
עלות- 1,800 עד 2,500 ש״ח לשן
תוצאות- 10 - 20 שנים

למינייט מתאים לסובלים ממרווחים קטנים עד בינוניים בשיניים, צבע דהוי, צורה לא אסתטית, או לאנשים בעלי שיניים סדוקות.

למינייט (Laminate) הוא חומר הבנוי על איחוד של שתי שכבות או יותר ביחד על ידי תהליך שנקרא לָמִינַצְיָה (למינציה היא סנדוויץ של חומר בין שתי שכבות פלסטיק שנאטם בעזרת חום ולחץ ובדרך כלל עם דבק). המבנה של הלמינייט הוא שילוב של השן, והדבקת פני השן עם תצמיד פוּרְנִיר (Veneer), הפורניר יחליף את האמייל שאבד לשן או שהוסר ממנו והוא מודבק באופן כימי לתשתית השן והופך לחלק ממנו. אם רוצים לעבור ציפוי למינייט צריכים להתקיים מספר תנאים כדלקמן: קיים מבנה שיניים מינימאלי אשר יספיק לקיום הלמינייט, חניכיים סימטריות והיקפים אשר יהוו בסיס ומסגרת תואמת לתוצאות קוסמטיות יפות.

חשוב שתדעו

ישנן 3 טכניקות מקובלות לציפוי השיניים - למינייט, לומינירס וקומפוזיט, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים שיודע לבצע לפחות שתיים מהשיטות ולכן, אם הרופא אינו מסוגל לבצע זאת, יתכן כי הייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי! אנחנו מקשרים לרופאי שיניים שיודעים לבצע היטב את כלל השיטות, התייעצו איתם עכשיו ע״י מילוי טופס צור קשר קצר.


מהו ציפוי למינייט?

הלמינייט הוא ציפוי שיניים דק שנערם על משטח אחר, ברפואת השיניים הוא שכבה דקה של חומר שיקומי עשוי מפורצלן אשר מחליף את האמייל, מכונה גם ציפויי חרסינה. השם פורצלן ניתן בגלל הדמיון לצדפת ונוס הלבנה והמבריקה הנקראת בשפה האיטלקית ״פורצייה״. השם פורצייה ניתן בגלל הצורה הסיבובית והמתעגלת של פני השטח העליון של צדפת ונוס הדומה לגבשושית של גב חזיר (באיטלקית Porcella – חזירון). התכונות של הפורצלן הם חוזק גבוה, עמידות איתנה, קושיות, זגגיות, שקיפות למחצה ועמידות בפני ״התקפה כימית״.

משתמשים בפורצלן דנטאלי כדי ליצור כתרים וגשרים עם תאימות ביולוגית ברפואת שיניים. פורצלן דנטאלי בידיים הנכונות מהווה תחליף מעולה לשיניים טבעיות. זוהי גם עדות לכשרון האמנותי של טכנאי המעבדה שאיתם עובד רופא שיניים בשותפות בייצור מדויק של למינייט אשר מעצב את החיוך של המטופל. הלמינייט מאפשר את השינוי של מצב השן, הצורה, הגודל והצבע. דרושה מינימום עבודת הכנה על השן – במקרה של למינייט מדובר בהפחתה של בערך 0.5 מ״מ משטח האמייל ולכן השיקום הוא שמרני הרבה יותר מאשר כתר הדורש הפחתה משמעותית מנפח השן.

חשוב שתדעו

ישנן 3 טכניקות מקובלות לציפוי השיניים - למינייט, לומינירס וקומפוזיט, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים שיודע לבצע לפחות שתיים מהשיטות ולכן, אם הרופא אינו מסוגל לבצע זאת, יתכן כי הייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי! אנחנו מקשרים לרופאי שיניים שיודעים לבצע היטב את כלל השיטות, התייעצו איתם עכשיו ע״י מילוי טופס צור קשר קצר.


אנליזת החיוך וציפוי למינייט הלכה למעשה

לאחר שבדיקה כללית ומסורתית של השיניים קבעה כי הבריאות של כל תשתיות מבנה השיניים כשירות, הרופא יתחיל באנליזת החיוך עם שימוש בנוסח מידות המייחסות את השיניים לפנים בשילוב טכניקות המתאמות אישית את מידות השיניים הנכונות לכל אחד בנפרד, זאת על ידי הדמיית מחשב המשכפלת את החיוך של המטופל ויוצרת סקיצה של חיוך עם שעווה בצבע השן.

בביקור האבחון מייצרים שיניים זמניות המשרתות לעיתים קרובות את המטופל למשך שבועיים כדי ליצור ״חיוך לניסיון״ – זהו אחד הרגעים הנדירים ברפואה שמאפשר לראות ולבצע שינויים עוד לפני שמתחילים בטיפול. השלב הזמני מקנה למטופל תחזית מרגשת ושותפות מלאה עם הרופא בבחירת הצורה והצבע. המטופל מתקשר עם הרופא לאחר שקיבל הערות ומחמאות ומידע לפני שמתחילים בשיקום הסופי אשר בו הם נותנים לטכנאי המעבדה את השכפול המדויק של ציפוי הלמינייט.

הרופא והטכנאי יבחרו בקפדנות את הצבע המתאים של פורצלן הפורניר. קיימת אפשרות להתאים את גוון השן לגוון של השיניים הטבעיות. לחילופין, אפשר להבליט את הצבע של השיניים בשתי דרכים נוספות, צבע יותר מבריק ״לבן חזק״ או חלופה של צבע עמום הנקרא ״הוליווד לבן״ על שם ידוענים מהוליווד. כל אחד משני הצבעים האלו מכיל את אותו כרום וגוון שנבחרו על ידי הרופא וטכנאי המעבדה, ההבדל ביניהם הוא בערך הנקוב של הכרום אשר ניתן לשינוי בהתאם לרצונו של המטופל.

בעזרת צרור דוגמיות צבע שיצרו חברות הפורצלן, הרופא או הטכנאי במעבדה יכולים לערבב את הצבע ולקבל גוון אשר ישביע את רצון המטופל. הטכנאי יבחר מבין מבחר צבעים ומרקם שונה כדי ליצור צבע חדש ומבריק אשר הרופא והמטופל יסכימו עליו. מאחר וכל השיניים נשארות בפה לאחר הטיפול, ציפוי שיניים למינייט פועל כמו ״עדשות מגע״ והוא ישקף את הצבע המקורי של השן ויחזק אותו עם הצבע שהטכנאי רקח בתוך הפורצלן. לאחר שהורכב הלמינייט, החומר שמרכיב את הפורניר הוא מאוד חזק ויהיה עמיד לרוב הכוחות המופעלים עליו בזמן אכילה רגילה.

 

 


ציפוי שיניים למינייט שאלות ותשובות

ש. מה עושה ציפוי למינייט?

ת. ציפויי למינייט הם פתרון מצוין לשיפור של מרווחים קטנים ובינוניים בין השיניים, פוזיציות לא טובות של השיניים כמו סיבוב מתון, צבע דהוי, צורה בלתי אסתטית של היקפי השן ובעיות קטנות הקשורות לסגר הפה. הלמינייט מאפשר שיפור באופן דרמטי לכאלו אשר שחקו את שיניהם עקב חריקות, או לאנשים עם שיניים סדוקות.

 

ש. מה הלמינייט אינו יכול לעשות?

ת. בהכרת המוגבלויות של ציפוי למינייט יש לזכור את ההגדרה החשובה של הפורניר (Veneer) והיא – מַטְעֶה, כלומר ציפוי חיצוני או חזות, וישנם מצבים שהטכניקה הזו אינה נכונה כמו במצבים של מיקומי שיניים קיצוניים, חוסר התאמה גדול בין שורשי השן, מנשך גרוע ופרופיל דל. הרבה מהמצבים הללו דורשים תחילה טיפול אורתודונטי כדי להזיז את השיניים למצב מתאים אשר ייתן מענה גם לתפקוד השיניים וגם למראה האסתטי. ציפוי שינים למינייט הוא צורה מצוינת לשיקום השן, אך כמו כל חומר שנמצא בשימוש בפה יש לו מגבלות. אין תחליף לידע ולניסיון של רופא שינים בידיעת הצרכים של כל אחד בהתאם לאבחון ולהערכה והם קריטיים כדי להבטיח תוצאה מוצלחת וחיוך יפה.

 

ש. כיצד מתחזקים ציפוי למינייט?

ת. התחזוקה היא פשוטה יחסית ולהלן מספר המלצות: צחצוח והעברת חוט דנטאלי - פורצלן למינייט הוא אחד השיקומים הכי אדיבים כלפי רקמות החניכיים שקיימים ברפואת השיניים. אין צורך לפחד מנזק שיגרם לציפוי על ידי צחצוח או העברת החוט הדנטאלי. כל משחת שיניים שאינה מכילה חומרי מירוק טובה לשימוש. טיפול ביתי זה יבטיח הצלחה אסתטית של שיקום למינייט למשך השנים הבאות. במידה והמטופל סובל מחריקת שיניים (ברוקסיזם) או מסגר חזק של הפה או שיש שלו הרגל של טחינת השיניים, יש להודיע על כך לרופא השיניים בכדי שייצר מגני סגר פה או מגני מנשך להרכבה בכדי למזער למינימום את מקום השחיקה על השיניים במשך שעות השינה. כשבוע לאחר הרכבת הציפויים המטופל יתבקש לסור שוב למרפאה לבדיקה, בדיקה זו חשובה באופן מיוחד, היא נותנת לרופא השיניים את ההזדמנות לבדוק את מיקום הציפוי ואת התגובה של רקמות החניכיים.

 

ש. מה קורה עם השיניים לאחר מעבר למינייט והאם יהיו בהן חורים?

ת. המיזוג של השן עם הלמינייט הוא שולי בלבד, היות והלמינייט מודבק על שן קיימת, לא יהיו אירועים מיוחדים של ריקבון עקב התהליך וזאת במידה והצפוי יטופל כראוי כפי שהוסבר לעיל. בנוסף, יש לשמור על צריכת סוכר נמוכה ולהתמסר לזמני ארוחות קבועים וזו עצה כללית אשר עובדת בכל המקרים למניעת חורים בשיניים.

 

ש. לכמה זמן מחזיק הלמינייט מעמד וכמה זה עולה?

ת. מהניסיון אפשר ללמוד כי למינייט מחזיק מעמד בין 10 שנים עד ל- 20 שנים. במידה והציפוי ניתק ונופל ניתן יהיה להדביקו מחדש ואם הוא נשבר או נסדק אפשר גם להדביקו או לייצר חדש ולהדביק אותו על השן במקום זה שנשבר. המחיר של ציפוי שן בודדת ינוע סביב ה - 1,800 עד 2,500 ש״ח כאשר בדרך כלל מצפים 4 שיניים קידמיות, מחיר לא מבוטל בהחלט אבל שווה כל שקל!

 

ש. כיצד מתבצעת התאמת צבע השיניים העליונות שעברו ציפוי למינייט לשיניים תחתונות שלא צופו? 

ת. זהו כמובן גורם שיש לדון עליו לפני הטיפול בעיצוב החיוך כך שהכול יהיה מתואם ומשולב היטב. רוב האנשים בדרך כלל עוברים הלבנת שיניים במרפאה או מלבינים את השיניים התחתונות בבית (Bleaching) כדי ליצור התאמה נאותה.

 

ש. האם למינייט מוכתם עם חומרים כמו קפה, תה או יין אדום?

ת. למינייט פורצלן לעולם אינו מוכתם בצבעי מאכל או כתמי עישון, אך במקרה ולשיניים יש נטייה לצבור כתמים יש להוריד למינימום את הגורמים אשר מובילים לכך ולמלא אחרי הוראות התחזוקה וההיגיינה אשר הוזכרו קודם לכן.