לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- כשעה למפגש
מספר טיפולים- שנים עד שלושה
מחיר- 2,000 עד 4,000 ש״ח לשן
תוצאות- לטווח ארוך

ציפויי וכתרי אימקס מתאימים לאנשים הסובלים מרווחים בשיניים, שיניים שבורות ו/או מוכתמות לרוב על 4 עד 8 השיניים הקידמיות

כתרי EMAX

משך ההליך- כשעה למפגש
מספר טיפולים- שנים עד שלושה
מחיר- 2,000 עד 4,000 ש״ח לשן
תוצאות- לטווח ארוך

ציפויי וכתרי אימקס מתאימים לאנשים הסובלים מרווחים בשיניים, שיניים שבורות ו/או מוכתמות לרוב על 4 עד 8 השיניים הקידמיות

כתרי אימקס = Emax הם כתרי כל-חרסינה, עשויים חרסינה זכוכיתית ליתיום די-סיליקט. כתרי אימקס הם אחת הדרכים הכי פופולריות לשקם שיניים, בייחוד אם מדובר בשן קדמית הנחשפת בחיוך. כתרי אימקס הם בעלי עמידות ארוכה, חוזק גדול ואסתטיקה גבוהה. בנוסף לכתרים, אימקס משמש גם ליצירת ציפויי שיניים ומילואות, כמו גם גשרים בעלי מספרי יחידות קטן באזור הקדמי.

כתרים אימקס יכולים לספק פתרונות למגוון בעיות ופגמים אסתטיים, לדוגמא:

שיניים מוכתמות או בעלות צביעה- ציפויי שיניים Emax או כתרי אימקס יכולים למסך את הצביעות והכתמים בשיניים. כתרי כל- חרסינה אלו הם בעלי טרנסלוצנטיות (שקיפות) גבוהה ועמידות גבוהה לצ׳יפינג ושברים.

שיניים שאינן מיושרות או בעלות עקמומיות- כתרי אימקס יכולים לשמש לצורך תיקון צורה או עמדה (במידה קלה) של שיניים בייחוד באזור הקדמי האסתטי.

שיניים לאחר טיפול שורש- שיניים לאחר טיפול שורש צריכות הגנה כיוון שהן נוטות להיות שבירות יותר. כתר אימקס משלב את היתרונות של אסתטיקה גבוהה יחד עם חוזק גבוה ומסייע להגן על שיניים מוחלשות אלו.

שיניים עם הרס נרחב- שיניים שנשברו או איבדו חומר שן נרחב לדוגמא בשל עששת זקוקות להגנה מפני נזק נוסף. כתרי אימקס יכולים לספק הגנה זו.

חשוב שתדעו

ישנן כמה שיטות מקובלות לציפוי השיניים - ציפויי חרסינה (למינייט, לומינירס, אימקס) וקומפוזיט, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים שיודע לבצע כל אחת מהשיטות ולכן, אם הרופא אינו מנוסה בכולן, יתכן כי הייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי! אנחנו מקשרים לרופאי שיניים שיודעים לבצע היטב את כל השיטות, התייעצו איתם עכשיו ע״י מילוי טופס צור קשר קצר.


איך כתרי אימקס מיוצרים?

כתרי אימקס יכולים להיות מיוצרים במעבדה או במרפאה. ראשית רופא השיניים יכין את השן על ידי השחזתה והסרת חומר שן כדי ליצור מקום מספק לכתר על גבי השן. לאחר מכן יילקחו מטבעים של השיניים. ניתן לבצע זאת באמצעות סורק אינטראוראלי מיוחד במקום בשיטה הקונבנציונלית של מטבעים עם חומרי מטבע. היתרונות של סריקה לעומת חומרי מטבע הם נוחות גבוהה יותר למטופל ופחות לכלוך. לאחר מכן הסריקה מועברת למחשב במרפאה או למעבדה לתכנון ויצירת הכתר באמצעות מכונת חריטה וכרסום. רופא השיניים יבחר לכתר צבע התואם את שינייך הטבעיות.

 

 

מכונת הכרסום חותכת את הבלוק של ליתיום די-סיליקט ויוצרת בו את צורת הכתר. כיוון שהבלוק עשוי מקשה (שכבה) אחת, כתרי אימקס מכונים כתרים מונוליטים. הכתר מיוצר מבלוק של חומר אחד, מה שמקנה לו חוזק. לאחר ייצור הכתר, רופא השיניים יניח אותו בפה על גבי השן המושחזת ויבחן אם יש צורך לבצע התאמות, ויבצע אותן בטרם הדבקת הכתר על גבי השן. היתרון של כתרי אימקס המיוצרים באופן דיגיטלי הוא שניתן לבצעם במרפאות בעלות הציוד המתאים. במקרים אלו ניתן לבצע כתר אימקס ביום אחד במקום תהליך של מספר פגישות הכולל הרכבת כתר זמני בין הפגישות.

חשוב שתדעו

ישנן כמה שיטות מקובלות לציפוי השיניים - ציפויי חרסינה (למינייט, לומינירס, אימקס) וקומפוזיט, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים שיודע לבצע כל אחת מהשיטות ולכן, אם הרופא אינו מנוסה בכולן, יתכן כי הייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי! אנחנו מקשרים לרופאי שיניים שיודעים לבצע היטב את כל השיטות, התייעצו איתם עכשיו ע״י מילוי טופס צור קשר קצר.


יתרונות של אימקס

מערכת אימקס היא בעלת מספר יתרונות שהופכים אותה לפתרון מעולה במקרים הדורשים שיקום של שיניים בייחוד באזור הקדמי האסתטי:

התאמה מיטבית מבחינת מראה לשיניים טבעיות - ישנה חשיבות גדולה ליצירת התאמה והשתלבות של השיקום עם השיניים הטבעיות הסמוכות. כתרי אימקס הם כתרי כל-חרסינה המתאפיינים ברמת טרנסלוצנטיות (שקיפות) גבוהה הדומה לשיניים טבעיות ומייצרת מראה של שן ויטאלית (שן חיה). כתרי זירקוניה למשל אינם בעלי שקיפות גבוהה, הם כתרים בעלי אופאקיות (אטימות) ולכן משמשים יותר באזור האחורי.

כתרים וציפויי ללא מתכות - כתרי אימקס הם כתרי כל-חרסינה ולכן הם אינם כוללים מתכת מתחת לשכבת החרסינה. פעמים רבות בכתרי PFM שהם כתרים בעלי בסיס מתכת ומעליו שכבת חרסינה, ישנה השתקפות אפרפרה של המתכת דרך שכבת החרסינה, לחלופין במרוצת השנים בעקבות נסיגות חניכיים, פס מתכתי עשוי להיחשף בשולי הכתר בסמוך לחניכיים. לעומת זאת בכתרי אימקס העשויים שכבה אחת, אין השתקפות אפרפרה של מתכת ולשן מראה הכתר הוא טבעי ודומה לשן טבעית ויטלית, נוסף על כך גם אם תתרחש נסיגת חניכיים לא נקבל חשיפה של פס מתכתי.

עמידות - כתרי אימקס הם כתרי חרסינה זכוכיתית בעלי חוזק מצוין, כתר מסוג EMAX פחות נוטה להיסדק או להישבר במהלך השימוש בו. כמו כן בהשוואה לזירקוניה הוא פחות נוטה לעבור צ’יפינג (שברים קטנים).

ייצור באמצעות מכונת כרסום - כתרי אימקס מיוצרים מבלוק מונוליטי (בעל שכבה אחת) של ליתיום די-סיליקט במהירות במכונת כרסום באמצעות טכנולוגיית Computer aided design/manufacturer ובקיצור טכנולוגיית CAD/CAM. התהליך כולל הכנת השן, סריקת השן והשיניים הסמוכות, תכנון ועיצוב הכתר, כרסום הכתר, מדידה והתאמות והדבקה של הכתר.

שמירה על חומר שן - כיוון שכתרי אימקס הם בעלי חוזק גבוה הם עמידים בעובי דק יותר ומאפשרים להסיר פחות חומר שן בעת השחזת השן לצורך קבלת הכתר. שמירה על חומר שן היא עיקרון חשוב שמבטיח עמידות לטווח ארוך יותר ושרידות של השן.

מגוון סוגי שיחזורים - אימקס משמש להכנת שיחזורי כל-חרסינה מגוונים ולא רק כתרים, ניתן לייצר ציפויי שיניים אימקס (ויניר = למינייט), גשרי אימקס עם מספר יחידות קטן, ומילואות.


חסרונות של כתרי אימקס

עלות גבוהה - לכתרי אימקס, לציפויי חרסינה אימקס גשרים וגם מילואות באמצעות EMAX יש תג מחיר גבוה. על איכות צריך לשלם וכאשרמתעורר הצורך לצפות או להכתיר מספר שיניים לא מבוטל מדובר בהוצאה כבדה.

מותאם טוב יותר לאזורים קדמיים - כתרי אימקס הם יחסית דקים ועשויים להישבר תחת עומס סגרי מוגבר, ולכן השימוש בכתרי אימקס מותאם טוב יותר לאזורים קדמיים שפחות נושאים בעומס לעיסה. במקרים בהם בוחרים להשתמש באימקס לכתרים אחוריים יש להסיר חומר שן רב יותר ולספק עובי גדול יותר לכתר כדי שיעמוד בכוחות הלעיסה הגבוהים.

שיניים כהות שלא ניתן למסך - כתרי אימקס הם בעלי טרנסלוצנטיות ולכן במקרים של שיניים כהות במיוחד, כתרי אימקס לא יצליחו למסך את הצבע של השן ועדיף להשתמש בכתרים שהם פחות טרנסלוצנטיים כמו כתרי זירקוניה או כתרי PFM.

ניתן לבצע שיחזורים קטנים - אימקס יכול לשמש לכתרים בודדים או גשרים בעלי מספר יחידות קטן (גשר 3 יחידות המשמש להשלמת שן אחת חסרה).

כתרי אימקס עשויים ליתיום די-סיליקט בעובי של 1 מ”מ הם בעלי חוזק כפיפה של 500 MPa, חוזק כפיפה הוא היכולת לספוג מאמצים לפני שהשיחזור נשבר. כיום יש גרסאות משופרות לאימקס, לדוגמא שילוב בין ליתיום די-סיליקט ותחמוצת של זירקוניום (זירקוניה). כתרי אימקס עשויים ליתיום די-סיליקט הם בעלי אסתטיקה מצויינת. לעומת זאת, כתרי אימקס בשילוב עם זירקוניה הם חזקים יותר אך מעט פחות אסתטיים ולכן משמשים יותר לאזורים אחוריים.

ניתן ליצור מבנים וכתרים על גבי שתלים מאימקס. במקרים של שיקום על גבי שתלים יש בסיס מטיטניום שעליו מולבש שיחזור (כתר) מאימקס שהוא חרסינה זכוכיתית עשויה ליתיום די-סיליקט.


כמה עולה EMAX

האסתטיקה והעמידות הגבוהה של כתרי אימקס מגיעה עם תג מחיר גבוה, כתרי אימקס הם יקרים יותר לעומת כתרי Porcelain fused metal. העלות משתנה כתלות בנסיבות וגורמים נוספים, בין היתר: מיקום המרפאה, ניסיון הרופא, גודל ומיקום השן ועוד. ניתן לבצע כתרי אימקס אצל רופא שיניים כללי, או אצל מומחה לשיקום. רופא שיניים מומחה לשיקום הינו מנוסה יותר בהתאמת כתרים אך עלות הטיפול תהיה גבוהה יותר אצלו.

לא נתחמק מנושא המחיר ולכן באשר למחיר של ציפויי חרסינה מסוג EMAX נהוג לתמחר מחיר לשן בודדת שתהיה בין 2,000 עד ל- 3,000 ש״ח כאשר מומחים מסוימים עלולים לדרוש גם 4,000 ש״ח ואף יותר. עלות כתר EMAX גם היא גבוהה מאוד ונאמדת בכמה אלפי שקלים בודדים. בכל מקרה, למרות שהמחיר של הציפוי או הכתר אימקס הוא פרמטר משמעותי שיש להתחשב בו, תוצאות הטיפול יניבו תוצאה מעולה ששווה כל שקל!