לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- 3 חודשים עד שנה וחצי
מספר טיפולים- מינימום 6 עד 24
עלות- החל מ - 5,900 ועד 25,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים למבוגרים (גם בגיל 60!) ובני נוער החל מגיל 13 לערך בעלי שיניים עקומות ולא אסתטיות המעוניינים ביישור לא נראה.

יישור שיניים שקוף - Invisible Braces

משך ההליך- 3 חודשים עד שנה וחצי
מספר טיפולים- מינימום 6 עד 24
עלות- החל מ - 5,900 ועד 25,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים למבוגרים (גם בגיל 60!) ובני נוער החל מגיל 13 לערך בעלי שיניים עקומות ולא אסתטיות המעוניינים ביישור לא נראה.

בשנים האחרונות פותחו סוגים שונים של מערכות לישור שיניים אשר תכליתן (מלבד כמובן היישור עצמו) הוא להסתיר את הטיפול וזאת בגלל שהאסתטיקה הפכה לשיקול העיקרי אצל מטופלים צעירים ומבוגרים כאחד. מחקרים מתמשכים בשילוב של מדע וטכנולוגיה הביאו להמצאתן של מערכות ליישור שיניים שאינן נראות, ומבוססות על הקידמה ההנדסית תלת ממדית, אשר באופן פשטני מתקנות עמדות לא אסתטיות במבנה השיניים כאשר הן משתמשות במספר קשתיות ליישור העשויות לפי מידה וכמעט שאינן ניתנות לגילוי או אבחון בעין בלתי מזוינת, הללו מבטיחים הצלחת הטיפול האורתודונטי עם כל היתרונות והמעלות של טיפול אסתטי שקוף ושאינו נראה. יישור שיניים שקוף היא אפשרות מצוינת לכל אותם המטופלים אשר נאלצים להרכיב גשר קונבנציונאלי.

ההמלצה שלנו!

באופן עקרוני יישור שיניים שקוף יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם חשוב לעבור את ההליך אצל רופא שיניים או אצל אורטודנט (מומחה ביישור שיניים) שעבר הסמכה ביישור שיניים שקוף. ישנן מספר שיטות מובילות בישראל ובעולם, ההמלצה היא לעבור יישור שיניים מסוג iROK, טכניקת יישור שקופה ומעולה המבוצעת בהצלחה מזה שנים. אנחנו מקשרים לאורתודנטים ורופאי שיניים שעברו הסמכה למגוון שיטות, תוכלו ליצור איתם קשר מהיר באמצעות מילוי טופס פשוט.


מערכת יישור שיניים שקוף

מערכת יישור שיניים שקוף מבוססת על סדרת קשתיות (מיישרים שקופים או קשתיות שקופות) המיוצרות במעבדות שיניים מיוחדות. באמצעות סורק אינטרה אוראלי שיוצר דגם של השיניים הנשלח למעבדה, יוצרים הדמיה ממוחשבת שתראה לך כיצד השיניים יראו שלב אחר שלב בתהליך, לאחר שההדמיה מאושרת ע״י הרופא המטפל והמטופל, מיוצרות הקשתיות שאותן מרכיבים על השיניים. מקבלים מספר קשתיות בהתאם לליקוי ממנו אתם סובלים, שאותן מחליפים בהתאם לתוכנית הטיפול (אקספרס, קל או לא מוגבל באינויזליין או ספיד, קצר, רגיל ולא מוגבל באיירוק).

הקשתיות ממוספרות וכל שבוע או שבועיים ולעיתים אך חודש (בהתאם לשיטת היישור כגון איירוק או אינויזליין) הן מוחלפות בקשתית הבאה של הטיפול (כל החלפה נקראת שלב). בסוף התהליך הקשתיות יסיתו את השיניים למצב הנכון. השינויים הקטנים אשר יעשו המדגמים (קשתיות או שלבים) יחוללו כוחות שבעזרת מקבעים, בצורה מתקדמת ופרוגרסיבית יסיתו תוך כדי תנועה איטית ביותר את השיניים עד להגעה למצב היעד בקשת הדנטלית, לכל מיישר יהיה צבע (בשיטת אינויזליין) או מספר (שיטות יישור שקופות אחרות) אשר יוחלף בקשתית הבאה בסדרה ובהתאם לתוכנית הטיפול.

 

 

 


יתרונות של יישור שיניים שקוף

 1. אסתטיקה ללא ספק ניתן לזקוף את היתרון העיקרי של שיטה זו לאסתטיקה, היות והמיישרים בנויים ממבחר סוגים של פוליטילן, אשר פותחו באופן מיוחד לתחום האודונתולוגיה והאפיונים של סוג זה של פוליטילן מסוגסג עם שרף, מקנה לו תכונות ויזואליות מצוינות, אשר מבטיחות תוצאות אסתטיות נהדרות כאשר המיישרים אינם נראים לעין בלתי מזוינת ואינם מורגשים כלל.
 2. זמן ידוע שטיפולים אורתודונטיים בדרך כלל ארוכים, מתישים ומייגעים את המטופלים, בעזרת יישור שיניים שקוף התוצאות הן מצוינות ונמשכות חודשים בודדים ועד שנה וחצי.
 3. נוחות יתרון חשוב נוסף אשר מקנה למטופל הזדמנויות להסיר את המתקן מהפה בכל רגע נתון, בזמן האוכל, כדי לנקותו, כדי לצחצח שיניים, לשמור על היגיינת הפה, להשתמש בחוט דנטאלי, ייבוש וכדומה. מה שהופך את הטיפול להיגייני מספיק ואינו מפריע לפוֹנֶטִיקה (הגאה).
 4. פולשנות מינימאלית בהשוואה לכל טיפול שיניים אחר אם הוא קונבנציונאלי או אלטרנטיבי, יישור שיניים שקוף אינו דורש שימוש בגשרים, רצועות או קשתות ממתכת, והוא מונע את כל סוגי האי נוחות אשר נובעים מכך, כמו למשל הצטברות של שכבות בקטריולוגיות, דלקות חניכיים, ריקבונות, גירוי רקמות סמוכות וכדומה, ומקנה למטופל טיפול נוח ופשוט.
 5. תוצאות חזויות תודות לפיתוח הטכנולוגיה הזו, אורטודנט או רופא שיניים שעבר הסמכה ליישור שיניים שקוף יכול לחזות מראש את התוצאות של ההליך ואת משך הטיפול, כאשר המעבדה מייצרת את הדגמים אשר פועלים בצורה מתקדמת מה שמאפשר למקם בצורה נכונה את השיניים בקשת הפה בזמן מוערך.

ההמלצה שלנו!

באופן עקרוני יישור שיניים שקוף יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם חשוב לעבור את ההליך אצל רופא שיניים או אצל אורטודנט (מומחה ביישור שיניים) שעבר הסמכה ביישור שיניים שקוף. ישנן מספר שיטות מובילות בישראל ובעולם, ההמלצה היא לעבור יישור שיניים מסוג iROK, טכניקת יישור שקופה ומעולה המבוצעת בהצלחה מזה שנים. אנחנו מקשרים לאורתודנטים ורופאי שיניים שעברו הסמכה למגוון שיטות, תוכלו ליצור איתם קשר מהיר באמצעות מילוי טופס פשוט.


 

מי מתאים ליישור שיניים שקוף?

מטופלים צעירים (לאחר שהשיניים הקבועות בקעו ולערך בגיל 13) ומבוגרים (עד גיל 75!), לתיקון מצבים ועמדות לא טובות בחלק הפה הקדמי, או כנגד צפיפות לא אסתטית של שיניים קדמיות. יישור שיניים שקוף מתאים למועמדים אשר ממאנים להרכיב גשרים קונבנציונליים בגלל דרישות אסתטיות גבוהות, למטופלים בשיניים שמסיבה כלשהיא לאחר תום הטיפול הקונבנציונאלי הם נזקקים לעוד טיפולים, למטופלים על ליקויי מבנה אֶמַיְיל, אשר במידה ומשתמשים בטכניקות הדבקה לחיזוק הגשרים הקונבנציונאליים עלולים להרע את המצב. אפשר לעבור יישור שיניים שקוף ולטפל גם בשיניים עם משנן לקוי גם כאשר מדובר בשיניים אחוריות ואשר אינן משפעיות על החיוך.


יישור שיניים שקוף - שלב אחר שלב

 • יצירת מודל העבודה בכדי לייצר מודל ״נאמן״, יש לקחת יציקת תבנית עם פוליבין סילוקסן הנקרא גם סיליקון להוספה, אשר ידוע ביציבות המימד של החומר, המאפשר השגת תבניות מדויקות עם רזולוציה גבוהה, אשר אינו מושפע מנסיגה ביציקה ושומר על דיוק למשך כל הזמן. מומלץ לצקת אבן גבס משופרת לתוך המבנה של הסיליקון כשלושים דקות לאחר לקיחת הדגם. יצירת המודל הייתה נפוצה בעבר אולם כבר מספר שנים ונכון לחודש ינואר 2023 מבצעים בעיקר סריקה אינטרה אוראלית שנחשבת לטכניקה המדוייקת ביותר היום.
 • הוראות למעבדה יש לציין בהזמנת העבודה מהמעבדה איזה שיניים רוצים להזיז ולשלוח מרשם של מנשך בסגירה מרכזית עם מדגם התנגדותי אשר יכול לשמש לעזר רב למעבדה בכדי להשיג יחס מתאים, חובה לצלם במכון תמונות של פנים וחוץ הפה של המטופל לקבלת טיפול מושלם.
 • שיפור פרוקסימלי (הקרוב ביותר) של אמייל Stripping המעבדה שולחת מיישרים עם הנחיות מדוייקות (תוכנית הטיפול) לגבי שיוף שכבת האימייל ליצירת מרווחים מתאימים לפני ההרכבה של המיישר הראשון. בכדי לבצע את התהליך באופן המיטבי ביותר יש להשתמש במכשור מתאים ולעבור הסמכה מתאימה לשיטת הטיפול אשר יכולה להיראות פשוטה למראית עין אך עלולה לגרום לסיבוכים מיותרים (יצירת מדרגה בגלל עבודה לא נכונה עם הדיסק למשל). חשוב להכיר את כמות האמייל מנקודת המגע שרוצים לשנות, ולכך קיימים מחקרים שונים וטבלאות המורים על יחס מדויק של מרחק שקיים ביו האמייל והדֶּנְטִין (חומר השן, שנהב) ביחס לתאי העצב ולכמות המדויקת שניתנת להסרה.
 • הרכבת הקשתיות כאשר מגיעים המיישרים מהמעבדה מתחילים בהרכבת המיישר הראשון, ומוודאים שהוא מתואם במדוייק עם השיניים, במידה והוא לא ״מתלבש״ בדיוק נותנים למטופל גליל קטן של צמר גפן אותו הוא ינשוך תוך הפעלת לחץ קטן אך מתגבר למשך 5 עד 10 דקות עד להרכבה הרצויה של המיישר. ההנחיה למטופל תהיה כי עליו להרכיב את המיישר למשך רוב שעות היממה (20 עד 22 שעות) ולתקופה שבין שבוע, שבועיים ועד חודש לכל מיישר (בהתאם לשיטת היישור המשתנה בין חברה לחברה). כאשר המטופל מרגיש כי המיישר הפך להיות פסיבי ואינו מפעיל לחץ כלשהוא על השיניים, אזי זה הזמן להחליף את המיישר למיישר הבא שבסדרה, בכל אופן חשוב להקפיד היטב להוראות הרופא ולהרכיב את המיישרים לפרק זמן מוגדר מראש.
 • שימוש במחברים (אטצ’מנטים) - השיטות המובילות ליישור שיניים שקוף מצריכות שימוש באטצ’מנטים באמצעותם ניתן לתקן מקרים מורכבים יותר ולא רק תזוזות ותיקוני צפיפות קלים (הרבה מעבר לתיקון של 3 מ״מ שאותו ניתן לתקן באמצעות שיטות נחותות). שימוש באטצ’מנטים מתאים למצבים בהם השיניים מעוגלות, למשל מלתעות וניבים מסובבות. אטצ’מנטים מונעים החלקה של הקשתית על גבי השן. כמו כן ניתן באמצעות מחברים לבצע תיקוני גובה, תיקוני ציר אורך של השן ואף להזיז שורשים. שימו לב שבכ- 90% מהשיטות אין שימוש באטצ’מנטים ולכן היישור הוא מוגבל מאוד ולכן ההמלצה שלנו היא ״ללכת על טכניקות״ שעושות שימוש באטצ’מנטים כמו איירוק או אינויזליין.
 • המכניזם של הפעולה כפי שידוע, פעולת הגשרים מבוססת על הזזת השיניים באמצעות כוח שמפעילים קפיצים גמישים. חוט הברזל מעביר כוח תנועה לגשר אשר מוצמד בחוזקה לשן כך שהנעת הגשר מניעה יחד איתה את השן. המיישרים השקופים פועלים לפי אותו עיקרון של הטיפול הקונבנציונאלי של הגשרים, כלומר הפעלת כוח מקביל כפול על השיניים בכדי להזיזם, כאשר הוא מבצע באותו זמן את הפעולה של גשרי תיל ממתכת. המיישרים הינם גמישים באותה מידה כמו התיל המתכתי אך אין צורך בגשר היות והפעולה נעשית במגע הפנימי של השיניים.
 • שימור התוצאה כמו בכל טיפול ליישור שיניים הכולל תנועה דנטאלית, חשוב ביותר לבצע את התחזוקה שלאחר הטיפול ושימור התוצאה בכדי למנוע כל סוג של חזרה למצב קודם. מומלץ להשתמש במחזיק קבוע של חבק לינגואלי מניב לניב, מודבק ישירות אשר אינו מורגש כלל (מכונה ריטיינר או קיבוע לשיניים).

סיכום והמלצות על הטיפול

יישור שיניים שקוף הוא תהליך מודרני ויעיל המיישר את השיניים באופן שאינו נראה לעין ואינו מורגש על ידי הסביבה. נעשה שימוש בתבניות יישור שקופות, שמיישרות את השיניים בצורה מתקדמת ופרוגרסיבית, הניתנות להסרה בכל רגע נתון.

פשטות השיטה מתאפשרת תודות לטכנולוגיה מתוחכמת המיושמת בתהליך העיצוב ומעובדת לפי טכנולוגיות ממוחשבות מתקדמות. מרכיבים את המיישרים כמעט בכל שעות היממה עד שמחליפים אותם במיישרים הממשיכים מהנקודה בה המיישר הקודם מיצה עצמו, והמיישר החדש מתחיל את הצעד והשלב הבא. בצורה זו השיניים נעות באופן הדרגתי ומתקדם עד להשגת היעד של יישור אידיאלי.