לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- כשנה עד שלוש שנים
מספר טיפולים- מינימום 10 עד 30
עלות- 7,000 ועד 18,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים למבוגרים בעלי שיניים עקומות ולא אסתטיות המעוניינים בשינוי.

ישור שיניים למבוגרים

משך ההליך- כשנה עד שלוש שנים
מספר טיפולים- מינימום 10 עד 30
עלות- 7,000 ועד 18,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

ההליך מתאים למבוגרים בעלי שיניים עקומות ולא אסתטיות המעוניינים בשינוי.

יותר ויותר מבוגרים עוברים יישור שיניים בשנים האחרונות וגם המספרים מעידים על כך: מעל ל - 35% מהמטופלים ליישור שיניים בישראל הם מבוגרים והמספרים ממשיכים לטפס מעלה, מדוע זה קורה? ובכן, התשובה מתחלקת לשתיים: שיטות מתקדמות שלא היו קיימות בעבר המסתירות את ביצוע הטיפול (יישור שיניים שקוף ובלתי נראה) יחד עם מודעות הולכת וגוברת לאסתטיקת פה וחיוך יפה ובריא. כאן גם המקום להדגיש כי יישור שיניים למבוגרים נעשה בצורה שונה מעט מאשר בגיל הנעורים.

כמוכן, ישנם פתרונות אסתטיים אשר הופכים את חווית הגשר לנעימה הרבה יותר (גשר שקוף וכדומה) והרבה פחות מכאיבה כמו בטכניקות המסורתיות בהן ביצעו יישור שיניים למבוגרים בעבר. היום יותר מתמיד מומלץ לשקול בחיוב לעבור את ההליך אם אתם סובלים משיניים עקומות ובעיות סגר ברמה זו או אחרת.

המלצה חשובה!

יישור שיניים למבוגרים יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ביישור שיניים ונחשב לאוטוריטה בתחום, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


יישור שיניים למבוגרים שאלות ותשובות

ש. האם קיים שוני בין יישור שיניים למבוגרים לבין יישור שיניים לילדים?

ת. באופן כללי ההבדל בין יישור שיניים למבוגרים לבין יישור שיניים לילדים מסתכם בכך שהמבוגרים סיימו את הליך הגדילה ומכאן שטכניקת הטיפול במועמד ליישור שיניים תהיה ברוב המקרים שונה גם אם אותו אדם באופן תאורטי היה בוחר לבצע את הטיפול בגיל הילדות. שוני נוסף הוא הנטייה של המבוגרים לעבור יישור שיניים בלתי נראה מטעמים אסתטיים כמעט בכל מקרה גם אם השיטה איננה מתאימה באופן מושלם למתרפא. אופציה שאיננה יכולה לבוא בחשבון אצל ילדים.

 

ש. יישור שיניים למבוגרים וילדים מהו הגיל המומלץ?

ת. רצוי להתחיל בהליך כבר מגיל צעיר! ככל שמתחילים מוקדם יותר בתהליך זה מקצר משמעותית את משך הטיפול. טיפול בגיל מוקדם, יכול למנוע תופעות רבות בהן מציצת אצבעות ובליעה לא תקינה. יישור שיניים למבוגרים מקובל לבצע עד גיל 45 לערך למרות שאין הגבלת גיל וניתן לעבור את הטיפול בכל שלב בחיים.

המלצה חשובה!

יישור שיניים למבוגרים יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ביישור שיניים ונחשב לאוטוריטה בתחום, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


ש. יישור שיניים למבוגרים ״אינויזליין״ או איירוק?

ת. שיטות מתקדמות בהן הרופא המטפל מתכנן סדרת קשתות שקופות המזיזות בצורה הדרגתית את השיניים. הרכבת כל קשת לוקחת פרק זמן של כשבועיים עד אשר כוסה כל הפה, לאחריו השיניים מגיעות לפוזיציה המתאימה מבחינת המטופל כפי שנקבע בתוכנית הטיפול. הקשת אשר עשויה מפולימר דק ביותר היא בלתי נראית לעין ולכן מאוד מתאימה למבוגרים אשר מחליטים לעבור את ההליך ודי מתביישים מהנראות כפי שנהוג בשיטות יישור שיניים אחרות. יישור שיניים באמצעות גשר הוא לא אסתטי ולכן מבוגרים רבים בוחרים לעבור את ההליך בטכניקה זו.

 

 

ש. כמה זמן נמשך יישור שיניים למבוגרים באמצעות גשר לינגואלי?

ת. משך הטיפול האורתודונטי יישור שיניים תלוי בסוג ליקוי הסגר, בחומרתו ובמטרות הטיפול. ההליך יכול להמשך החל משלושה חודשים (יישור שיניים מהיר) ועד למספר שנים (3 ויותר). יישור שיניים למבוגרים אורך לרוב פרקי זמן ארוכים יותר (מעל לשנה). אחד הנושאים היותר חשובים הוא בחירת רופא שיניים מתאים לביצוע ההליך ועל כך תוכלו לקרוא במאמר על בחירת מומחה מתאים ליישור שיניים - אורטודונט ואמנות יישור השיניים - אורתודונטיה.

 

ש. מה עדיף גשר פנימי או פלטות שקופות?

ת. גשר פנימי ופלטה לשיניים (שקופה) הינן טכניקות יישור שיניים המשתייכות ל- ״אורתודונטיה בלתי נראית״. לכל שיטה יתרונות וחסרונות וקשה מאוד לומר שהאחת עדיפה על השנייה. קיימים מקרים בהם יש עדיפות לאחת השיטות, וישנם מצבים בהם ניתן לבצע יישור שיניים בשתי הדרכים. מה שחשוב יותר זו אבחנה נכונה של ליקוי הסגר וקביעת תכנית טיפול שאיננה מוכתבת על ידי בחירה מראש של טכניקת יישור שיניים מסוימת. האבחנה ומטרות הטיפול אינן שונות בין אם מטפלים במכשיר אחד או באחר. כבר אמרו חכמים שיש יותר מדרך נכונה אחת להגיע לרומא! חשוב לבחור בנהג שיודע את הדרך!

 

ש. האם קיימות אופציות נוספות בהן מבצעים ישור שיניים למבוגרים?

ת. כן בהחלט, לעיתים, ודווקא במקרים היותר מורכבים, מוסיפים ליישור שיניים רגיל גם התערבות ניתוחית - זאת כאשר הבעיה היא ברמת הלסת. יישור שיניים קונבנציונלי מטפל בבעיות ברמת השיניים (השיניים מוזזות). ישנן שיטות נוספות בהן מטפלים בשיניים עקומות שמקור הבעיה אינו ברמת השיניים כדלקמן:

ישור שיניים אורטוגנאטי למבוגרים - ניתוח להזזת עצמות הלסת, נועד לתת מענה לבעיות ישור שיניים שאין להן פתרון ברמת השיניים אלא הפתרון הנחוץ הוא בהזזת עצמות הלסת.

השתלות שיניים ושתלים דנטליים - כיום מתקינים שתלים זמניים לצורך עיגון לגומיות או קפיצים המשמשים להזזת שיניים. כך מתקבלות תוצאות טובות ובמהירות רבה יחסית. בגמר יישור שיניים השתלים מוצאים בקלות יחסית.

 

ש. כמה עולה ישור שיניים למבוגרים?

ת. מחיר הטיפול תלוי במספר רב של משתנים אותם לא ניתן להעריך ללא בדיקה יסודית, אבחנה נכונה וקביעת תכנית טיפול מתאימה, אולם טווח המחירים של יישור שיניים למבוגרים הוא בין 5,900 ש״ח ל- 25,000 ש״ח (מחיר לשתי לסתות) תלוי בשיטה שנבחרה ובסוג הרופא שמבצע את הטיפולים. ככלל, יישור שיניים לינגואלי יקר יותר ויכול להגיע למחיר כפול (ויותר) מעלות טיפול ישור שיניים ״רגיל״. אצלנו תוכלו לחסוך הרבה כסף ע״י השוואת מחירים מהירה וחכמה.