לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- בהתאם לסוג הטיפול
מספר טיפולים- משתנה בהתאם לבעיה
זמן החלמה- מיידי עד מספר ימים
מחירים- זהים למחיר של טיפול רגיל

שיטת הלייזר תתאים למתרפאים המעוניינים בטיפולים מהירים יותר, סטריליים, עם הרבה פחות דימום וכאבים ולעיתים ללא הרדמה.

טיפול שיניים בלייזר

משך ההליך- בהתאם לסוג הטיפול
מספר טיפולים- משתנה בהתאם לבעיה
זמן החלמה- מיידי עד מספר ימים
מחירים- זהים למחיר של טיפול רגיל

שיטת הלייזר תתאים למתרפאים המעוניינים בטיפולים מהירים יותר, סטריליים, עם הרבה פחות דימום וכאבים ולעיתים ללא הרדמה.

בעשור האחרון הפך הלייזר להיות שם נרדף לטכנולוגיה חדשנית, השימוש שלו ברפואה מאפשרות את השיפור של הטכניקות הכירורגיות תוך כדי השגה של תוצאות טובות יותר בזמן קצר יותר ועם הרבה פחות אי נוחות למטופל.

הלייזר נמצא כבר בשימוש מזה יותר מעשור בתחומים כמו דרמטולוגיה ואוֹפְתַלְמוֹלוֹגְיָה (רפואת עיניים) עם תוצאות מצוינות, עד כדי כך שקשה לתאר טיפולים שמתמחים בתחומים אלו ללא השימוש בטכנולוגית הלייזר. לעומת זאת, רפואת שיניים בלייזר נמצאת עוד בחיתולים, אולם בשנים האחרונות יותר ויותר רופאי שיניים מנתבים את העבודה לכיוון מכשירי הלייזר בעיקר בכדי לשפר את איכות הטיפול יחד עם הפחתת האי נוחות של אחרי ההליך.

נקודה למחשבה

למרות שמייחסים לטיפולי הלייזר סגולות רבות, אין הוכחה חותכת שקובעת כי טיפולים בלייזר עדיפים על פני שיטות אחרות, ועדיין, אם אתם חושבים שטיפולי לייזר הם בשבילכם, תוכלו למצוא מומחים שמשתמשים במכשירי הלייזר כאן אצלנו.


היישומים המעשיים של טיפולי שיניים בלייזר

השימוש בלייזר ברפואת שיניים משיג תוצאות יוצאות מהכלל בעיקר בבעיות ברקמות הרכות (רירית וחניכיים). טיפול שיניים בלייזר מונע הזרקה מטרידה של חומרי הרדמה וכן גם מצמצם את האפשרות לדלקות וזיהומים ולמטרדים שלאחר הניתוח היות ותהליך ההחלמה הופך להיות קצר הרבה יותר. בין היישומים העיקריים לטיפולים ברקמות הרכות ניתן למצוא:

  1. טיפולי חניכיים בלייזר – מניקור של החניכיים כדי להגדיל את השיניים והסרת רקמות חניכיים בחיך, זהו יישום מצוין של טיפול שיניים בלייזר אצל מטופלים אשר סובלים משיניים קטנות במיוחד ומחניכיים גדולות מאוד. הטיפול מתאפשר בצורה בטיחותית עם מינימום אי נוחות שלאחר תההליך ועם תוצאות מיידיות לשיפור החיוך אצל המטופל.
  2. הסרת כיבים בלייזר - הסרת כיבים או כיסי דם אשר גורמים לסבל ממושך במשך התקופה של ההחלמה.
  3. ניקוז אבצסים דנטאליים - להוציא פציעות ברירית ולבצע מספר חיתוכים בחניכיים כדי לחשוף את השיניים.
  4. טיפולי אורתודונטיה – בהסרת כיסים שעוזרים למטופל להחלים באופן מהיר וקל יותר במינימום אי נוחות וסיכונים של זיהום עתידי.
  5. השתלות שיניים בלייזר - בהשתלות שיניים בלייזר מתבצע חיתוך בחניכיים ע״י לייזר המונע זיהומים ומקצר את תהליך ההחלמה.
  6. הלבנת שיניים בלייזר - תהליך אסתטי, באמצעות הלייזר מתסיסים ג’ל המבוסס על חמצן נוזלי ומלבינים את השיניים בשעה אחת!

  7. התרת לשון קשורה בלייזר - מבצעים בלייזר התרת לשון קשורה ע״י הסרת פרנום לינגואלי להפחתת הסיכון לזיהום, למניעת נפיחות וכאב וצלקת מינימלית אם בכלל.

נקודה למחשבה

למרות שמייחסים לטיפולי הלייזר סגולות רבות, אין הוכחה חותכת שקובעת כי טיפולים בלייזר עדיפים על פני שיטות אחרות, ועדיין, אם אתם חושבים שטיפולי לייזר הם בשבילכם, תוכלו למצוא מומחים שמשתמשים במכשירי הלייזר כאן אצלנו.


טיפולי שיניים בלייזר שאלות ותשובות

ש. מה פירוש לייזר וכיצד הוא פועל?

ת. הלייזר הוא מגביר אור באמצעות פליטה מומרצת של קרינה. הלייזר הוא גל של אור או צבע אשר משוגר מתוך צינור רווי המאפשר לרכז מקור של אנרגיה. רוב האלמנטים היומיים והגזים ניתנים לשימוש כמו מוליכים של אור זה והם מאפשרים לייצר סוגים שונים של קרן לייזר, תלוי בסוג של אורך הגל אותו הם פולטים.

 

ש. כמה ותיק הוא הלייזר?

ת. היישום הראשוני של לייזר ברפואת שיניים וברפואה כללית היה בטיפול ברקמות רכות בלבד וזאת עוד בשנת 1968 כאשר השימוש היה בלייזר של תחמוצת פחמן והיה הראשון אשר התחיל בו השימוש. רק בשנת 1997 אישר ה- FDA האמריקאי את השימוש בלייזר הרביום (Yag - Laser) ואת השימוש בדיודת לייזר בענף רפואת השיניים.

 

 

ש. כיצד ״עובד״ טיפול שיניים בלייזר?

ת. הלייזר הוא כלי לניתוח על ידי כריתה תרמית, כלומר, תאי הרקמות קולטים כמויות גדולות של אנרגיה (חום) בצורה מהירה ביותר שגורמת למיקרו-פיצוצים, רמת הכריתה או החיתוך תלוי במידת ריכוז החום אשר משוגר ממכשיר הלייזר ומסוג מכשיר הלייזר איתו עושים שימוש.

 

ש. באיזה סוגים של לייזר משתמשים בטיפול שיניים?

ת. רפואת שיניים בלייזר משתמשת בשני סוגים עיקריים של לייזר, האחד הוא דיודת לייזר לרקמות רכות (לחניכיים ולרירית) ולייזר הרביום עם גבישי אלומיניום שאפשר להשתמש בו לרקמות רכות ולרקמות קשות (שיניים).

 

ש. מהו ההבדל בין טיפול שיניים בלייזר הרביום לטיפולים בדיודת לייזר?

ת. כעיקרון, ההבדל הוא שכאשר דיודת לייזר מאפשרת לחתוך רק את הרקמות הרכות, טיפול שיניים בלייזר הרביום, יכול לחתוך גם רקמות קשות (שיניים) וגם רקמות רכות (חניכיים). למטופל, מבחינה קלינית למעשה לא קיים שוני משמעותי בטיפול ברקמות רכות בין אם היא נעשית באמצעות דיודת לייזר או על ידי לייזר הרביום.

 

ש. מהם היישומים של קרן הלייזר בטיפול שניים?

ת. למרות שמשתמשים במכשירי לייזר באופן תדיר בתחומים אחרים ברפואה כמו בדרמטולוגיה ואוֹפְתַלְמוֹלוֹגְיָה, בתחום של רפואת השיניים הושגו תוצאות רצויות רק בשנים האחרונות וזאת כי ברוב המקרים חיתוך באמצעות קרן לייזר יכול להחליף את אזמל הניתוחים, אך מכשיר הלייזר עדיין אינו יכול להחליף את המכשיר הידני (מכונה ומקדחה) בהוצאת סתימות ובהכנת השן בצורה מושלמת.

 

ש. האם אפשר לכסות את כל השיניים, ולשקמן עם קרן לייזר?

ת. במפורש לא. טיפול שיניים בלייזר מאפשר את החלפתה של הידית (המכשיר או המקדחה) במכשיר הלייזר אך ורק במקרים של ריקבון או שיקומיי שיניים זעירים. עם לייזר לא ניתן לבצע חתכים עדינים ומדויקים בעזרתם מבצעים את רוב שיקומי השיניים כמו סתימות וכתרים ולכן, רק במקרים בו ישנם ריקבון קטן עם מאפיינים קליניים מסוימים אפשר לעבור טיפולי שיניים בלייזר.

 

ש. האם טיפול שיניים בלייזר מבוצע ללא הרדמה?

ת. לעיתים קרובות ניתן ליישם תהליכים אלו ללא שימוש בהרדמה. הכאב יכול להצטמצם על ידי הפחתת אורך הגל של הלייזר כאשר מתבצע התהליך. במקרים שבהם קיימת פגיעה משמעותית בעצב כמו בריקבון עמוק או טיפולים מסוימים ברקמות הרכות אזי רק לעיתים רחוקות ניתן יהיה לבצע את ההליך הזה ללא הרדמה.

 

ש. האם טוב יותר לבצע הלבנת שיניים בלייזר?

ת. למעשה עד היום לא קיימת מערכת הלבנת שיניים שנעשית כולה באמצעות קרן לייזר. ישנן מרפאות ורופאי שיניים אשר משתמשים באור לייזר כתוסף למערכות ההלבנה הקונבנציונאליים עם תאורת לד אשר מפעילים אותה לעיתים לבד וקוראים לה מערכת הלבנת שיניים בלייזר. למעשה מה שגורם להלבנת השיניים הם החומרים והתמיסות הכימיות ואור לד יותר מאשר אנרגית הלייזר.

 

ש. האם קיים טיפול שיניים בלייזר אשר מפחית כאבים שלאחר הניתוח ומשפר את ההחלמה של תהליכים כמו השתלות ודלקות?

ת. מרפאות שיניים רבות מנסות להעניק לאור הלייזר מספר אין ספור של תכונות ויישומים בטיפולי שיניים, רובם אגב ללא בסיס ותימוכין מדעי כלשהוא. במרפאות שיניים מסוימות משתמשים ב- IPL שבדרמטולוגיה כדי להגביר את ייצור הקולגן, וזה מאפשר עד נקודה מסוימת לשפר את ההחלמה של תהליכים דנטאליים מסוימים ולהוריד משמעותית כאב ואי נוחות. מכל מקום, החדירה של האור היא לא יותר מאשר מ״מ עד 2 מ״מ אך המחשבה כי הוא מסוגל לשפר תהליכים של החלמה בעצם ולרפא דלקות דנטאליות היא בלתי אפשרית באופן ביולוגי.