לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- לרוב מהיר במיוחד
מספר מפגשים- בהתאם להליך
עלות- מאות עד אלפי שקלים
תוצאות- לרוב קבועות

ההליך מתאים למבוגרים (גם בגיל 60!) ובני נוער החל מגיל 14 לערך המעוניינים בחיוך מושלם, יפה והוליוודי.

איך להשיג חיוך מושלם

משך ההליך- לרוב מהיר במיוחד
מספר מפגשים- בהתאם להליך
עלות- מאות עד אלפי שקלים
תוצאות- לרוב קבועות

ההליך מתאים למבוגרים (גם בגיל 60!) ובני נוער החל מגיל 14 לערך המעוניינים בחיוך מושלם, יפה והוליוודי.

חיוך מושלם בהיר ולבן יוצר רושם ראשוני מנצח מבלי לומר מילה, חיוך יפה יכול להעביר ביטחון, אופטימיות ואישיות חברותית. חיוך מושלם מבחינה אסתטית הוא תכונה מושכת המפתה אנשים, וגורמת להם להגיב באופן חיובי. מלבד ההיבטים הפיזיים של חיוכך, יש לו היבטים פסיכולוגים ורגשיים משמעותיים על אישיותך. אם אתה בעל מודעות עצמית מוגברת ואינך מרוצה מחיוכך, זה יכול להשפיע על איך אנשים תופסים אותך, אתה עשוי להראות עצוב או כעוס. כמו כן זה עשוי לגרום לכם להרגיש לא מושכים ולהיות בעלי ביטחון עצמי נמוך. למרבה המזל, התקדמויות ברפואת שיניים אסתטית מאפשרות למספר הולך וגדל של אנשים להרוויח ממהפך של החיוך ולשנות את המאפיינים הדנטליים שלהם באופן דרמטי, כך שהם ירוויחו מתוצאותיו למשך חייהם.

הממלצה שלנו!

באופן עקרוני השגת חיוך הוליוודי כובש היא עניין אינדיוידואלי אשר תלוי בליקוי ממנו אתם סובלים ו/או בפרט שאותו אתם רוצים לסדר או לתקן גם כאשר לעיתים אין בזה בכלל צורך משיקולים שלכם. ישנן מספר שיטות וטכניקות להשיג חיוך מושלם אולם חשוב לבחור ברופא מתאים שיודע לבצע את כל הטכניקות לעיצוב חיוך הוליוודי. התחילו כאן ומצאו רופא לעיצוב חיוך יפה ולבן ע״י מילוי טופס קצר!


עקרונות של עיצוב חיוך

עקרונות המעורבים במהפך של החיוך מכונים עיצוב החיוך. שילוב של עקרונות אלו יחד משפיע על האסתטיקה הכוללת והחיוך. עקרונות עיצוב החיוך מתחלקים ל 4 קבוצות:

אסתטיקה של הפנים - יש לקחת בחשבון היבטים שונים בין מטופלים שונים הנוגעים לפנים ושרירי הפנים, אלו נלמדים ממראה עיניים וניתוח צילומים. בין היתר היבטים אלו כוללים את מסגרת השפתיים כאשר מדברים ומחייכים.

אסתטיקה של החניכיים - בריאות ומראה החניכיים היא אלמנט חשוב בעיצוב החיוך. חשיפה עודפת של חניכיים (Gummy smile), או קונטור לא אחיד של חניכיים, דלקת חניכיים, נסיגת חניכיים וחשיפת שורשים הן תלונות אסתטיות של מטופלים רבים, שמשפיעות על אסתטיקת החיוך.

מיקרו-אסתטיקה - היבט זה נוגע למאפיינים עדינים שגורמים לשיניים שלך להיראות כפי שהן נראות, כולל כמות האור המוחזרת מהן והכתמים והצבעים הייחודים להן. השיחזור האידיאלי הוא כזה שמדמה באופן הקרוב ביותר את השיניים הטבעיות. האנטומיה של השיניים הטבעיות היא ייחודית ושונה מאדם לאדם.

מאקרו-אסתטיקה - חלק זה כולל אנליזה של היחסים והפרופורציות בין השיניים הקדמיות למבנים הסובבים בפנים, על מנת להבטיח שהטיפול יקנה חיוך מושך וטבעי. עבודה בשיתוף פעולה בין הרופא למעבדה מבטיח יצירת חיוך הוליוודי, אסתטי ומראה הרמוני וטבעי שמשתלב עם השיניים הסובבות ומבנה הפנים שלך.

הממלצה שלנו!

באופן עקרוני השגת חיוך הוליוודי כובש היא עניין אינדיוידואלי אשר תלוי בליקוי ממנו אתם סובלים ו/או בפרט שאותו אתם רוצים לסדר או לתקן גם כאשר לעיתים אין בזה בכלל צורך משיקולים שלכם. ישנן מספר שיטות וטכניקות להשיג חיוך מושלם אולם חשוב לבחור ברופא מתאים שיודע לבצע את כל הטכניקות לעיצוב חיוך הוליוודי. התחילו כאן ומצאו רופא לעיצוב חיוך יפה ולבן ע״י מילוי טופס קצר!


מרכיבי החיוך היפה

אסתטיקת החיוך כוללת שימוש בחוקים, כלים ואסטרטגיות מסוימות להערכת מצב השיניים והחניכיים כדי שהרופא יוכל להמליץ על פרוצדורות לתקן או לשפר את המראה. חלק מהמרכיבים של חיוך יפה כוללים:

שפתיים - השפתיים יכולות להיות מושוות למסגרת שמגדירה את התמונה שהיא חיוכך, השפתיים מקיפות את השיניים והחניכיים. הבלטה או תיקון צורת ועובי השפתיים, כמו גם סימטריה של השפתיים יכולה לגרום לחיוך להיראות מלא יותר. עבור אסתטיקה אופטימלית, מבני הפנים צריכים להיות מיושרים עם השיניים והשפתיים. בחיוך נרחב מעבירים קו דמיוני מצד לצד בין זוויות הפה, מספר השיניים העליונות אשר נחשפת מתחת לקו זה מסייעת לייצר מראה צעיר. אצל אנשים צעירים השיניים העליונות צריכות למלא 75-100% מהמרווח בין השפתיים בחיוך מלא.

קו אמצע הפנים - התחלת עיצוב החיוך מתחילה בקו אמצע הפנים, קו ורטיקלי דמיוני מצויר בין שתי השיניים החותכות המרכזיות העליונות. במצב אופטימלי קו אמצע הפנים וקו אמצע בין השיניים החותכות המרכזיות צריכים להתלכד. מאפיינים בולטים בפנים כמו העיניים, אף או סנטר יכולים להיות מטעים כאשר מנסים לקבוע את קו האמצע. לדוגמא יכולה להיות הטייה של קצה האף. לכן לצורך קביעת קו אמצע הפנים מומלץ להיעזר בשתי נקודות ציון, נקודה אחת בין הגבות ונקודה שנייה ב”קשת קופידון” שהיא מרכז השפה העליונה. תמיד כדאי להגיע למצב שבו קו האמצע בין החותכות המרכזיות מתמזג עם קו אמצע הפנים עד כמה שניתן. במקרים שהדבר לא אפשרי, החותכות המרכזיות צריכות להיות מאונכות לקו דמיוני המצויר בין פינות הפה.

קו החיוך - קו החיוך הוא הקו הנוצר בחלק העליון של השפה התחתונה בחיוך. באופן אידיאלי קצות השיניים העליונות צריכות להיות מקבילות לקו מעוקל זה. נוסף על כך, קו החניכיים של השפה התחתונה צריך להיות דומה לקו זה. קו החיוך מהווה סטנדרט לפיו הרופא יעצב ויקבע את אורך השיחזורים החדשים. חיוך הוליוודי, יפה ומושך מורכב ממגוון דברים כגון שיניים לבנות לא מוכתמות ישרות עם רווחים אחידים וללא צפיפות או חפיפה. קו החיוך של קצות השיניים העליונות תואם לקו המעוקל של השפה התחתונה. קו האמצע בין החותכות תואם את קו אמצע הפנים.

 

 


גורמים המשפיעים על החיוך

גורמים נוספים מעבר למרכיבי החיוך שצוינו לעיל שיש לקחת בחשבון בנוגע לשיניים שמשפיעים על חיוך של אדם:

אמברזורות אינסיזליות - המרווח בין קצות השיניים (אמברזורות אינסזליות) עוקב אחרי דפוס שמתחיל בחותכות המרכזיות וממשיך לצדדים. הגודל והנפח של אמברזורות אינסזליות גדל ככל שמתרחקים מקו האמצע.

צבע וגוון השיניים - בדרך כלל החותכות העליונות הן השיניים הכי בהירות בחיוך. השיניים העליונות הן בעלות אותו גוון כמו השיניים התחתונות אך הן בהירות יותר. הניבים (השיניים השלישיות מקו האמצע) הם בדרך כלל בעלות סטורציה חזקה יותר של צבע (כרומה גבוהה יותר). לאחר מכן המלתעות הן בהירות יותר מהניבים ודומות בצבען לחותכות הצדדיות. כאשר רופא השיניים בוחן את צבע השיניים שלך, הוא ינסה לקבוע עד כמה השיניים העליונות והתחתונות תואמות מבחינת צבע. שתי קשתות השיניים צריכות להתאים לצבע העור, עיניים והשיער שלך. לתוצאות מיטביות, בחירת הצבע בייחוד של שיחזורים קדמיים צריכה להתאים כמה שיותר לאסתטיקה הטבעית ולא לבחור באופציה הכי בהירה. מפתח צבעים משמש לבחירת הצבע האופטימלי להשגת חיוך מושלם.

פרופורציות השיניים - רוב האנשים תופסים חיוך יפה ונעים לעין אם שתי השיניים החותכות המרכזיות הן דומיננטיות ובעלות יחס של רוחב לאורך של כ- 75-80 אחוזים. פרופורציה זו מדריכה את האורך והרוחב של שיניים באזור האסתטי (השיניים הנחשפות בחיוך) ואחראית לכך שהשיניים יראו מאוזנות וסימטריות. מראה של שיניים מאורכות הוא מראה צעיר. עם השנים קיימת שחיקה ובלייה טבעית שאחראית לקיצור השיניים, או הזדקנות שמשפיעה על מראה השניים והמראה הכללי. שיניים עשויות להשפיע על מתאר הפנים.

טקסטורה ואפיון - רופאי שיניים העוסקים באסתטיקה יכולים להשתמש בכישורים האומנותיים שלהם ונסיונם הקליני כדי ליצור מראה יותר נשי באמצעות מאפיינים שונים (שיחזורים קטנים יותר, חלקים יותר מעוגלים/ אובליים יותר) או מראה יותר גברי ( שיחזורים גדולים יותר, מרובעים יותר, קהים יותר). מלבד שיפור המראה, רפואת שיניים אסתטית יכולה לתקן פגמים כמו סדקים או שברים קטנים.

זווית השיניים - שינייך צריכות להיראות סימטריות מלפנים ומאוזנות מאחור. שיניים לא צריכות להיות ממוקמות יותר מידי החוצה או פנימה, הן לא אמורות להיות בעלות עקמומיות או חוסר אחידות או בקיעת יתר.

סגר הולם - היחס בין השיניים העליונות (מקסילריות) לשיניים התחתונות (מנדיבולריות) בעת סגירת הלסתות יחד הוא קריטי. בנוסף זה משפיע על המראה שלך, על החניכיים שלך, ושרירי הפנים והמפרקים, ולמעשה על כל בריאות הפה.

עמדת הקצה אינסזלי (להבי) - מלבד הפונקציה האסתטית של הקצה הלהבי, המיקום שלו חיוני לפונקציית הדיבור, ויצירת צלילים בעיקר כאלו המתחילים באותיות V או F.

רקמת חניכיים כחלק מחיוך מושלם - רקמת החניכיים צריכה להיראות בריאה (כלומר ללא אדמומיות, נפיחות או דימום). הקונטור של החניכיים צריך להיות מותאם למיקום של צווארי השיניים. במצב אידיאלי לא אמורים לחשוף יותר מ 3 מ”מ של חניכיים בין קצה השן לחלק התחתון של השפה העליונה.

פרוזדור בוקאלי - הפרוזדור הבוקאלי הוא מרווח כהה הנראה בין פינות הפה והשיניים העליונות. מחקרים מצביעים על כך שברוב המקרים אנשים עם פרוזדור בוקאלי קטן (חיוכים רחבים יותר) נחשבים לבעלי חיוך יפה יותר ומושך יותר. באופן כללי לנשים יש חיוכים רחבים ביחס לגברים.

פרופיל בקיעת השיניים - פרופיל הבקיעה של שן הוא הזווית שבה השן בוקעת מהחניכיים כאשר מסתכלים על השן ממבט צידי. זה יכול להשפיע על מראה החיוך מבחינת המלאות שלו, כמו כן מבחינת תמיכה בשפה ובלחי. מלאות גדולה מסייעת למנוע מראה שקוע של הפנים, ובעצם מספקת מראה צעיר יותר.


התייחסויות אנטומיות נוספות

השפעתו של חיוך לא נקבעת רק לפי היופי של שן בודדת או החניכיים. כל אדם הוא ייחודי, בעל מאפיינים שונים כגון: גיל, מין, מאפייני אישיות וציפיות אסתטיות. החיוך האידיאלי צריך לקחת בחשבון התייחסויות אישיות כמו מאפייני פנים כגון צבע עור, צבע שיער, צבע וגודל השיניים ומצבן, כמו גם חניכיים ושפתיים המשתלבים יחד במראה הכללי. בנוסף, סגר ופונקציה הם שיקולים חשובים שעשויים להשפיע על עיצוב החיוך הן בשיניים טבעיות והן בשיניים משוחזרות, זה עשוי להשפיע על שרידות הטיפול.


איך משיגים חיוך הוליוודי מושלם?

עקרונות של מאקרו-אסתטיקה מהווים קווים מנחים ונקודות מוצא להתחיל הערכה אסתטית ולקבוע תוכנית טיפול. הצד האומנותי ברפואת שיניים, בייחוד ברפואת שיניים אסתטית יכול לבוא לידיי ביטוי באמצעות רופא שיניים שמבין את החוקים, ויש לו את הכלים והשיטות לעצב חיוך מושלם.

עם הטכנולוגיה המודרנית כיום ניתן לבצע מהפך בחיוך עם טכנולוגית ושיטות שנעות משיטות אינבזיביות בצורה מינימלית, הלבנת שיניים במגוון טכניקות (הלבנת שיניים בשעה בלייזר או הלבנת שיניים בשיטת הסדים שאותם ממלאים בג’ל פראוקסיד שמלבין תוך כשבועיים את השיניים) ושיחזורי קומפוזיט ועד ציפויי חרסינה (למינייט) לטיפול במגוון ליקויים כגון מרווחים בין השיניים, פרופורציית שיניים בעייתית (גדלי שיניים שונים לדוגמא), טיפולי אורתודנטיה מתקדמים ובעיקר הכוונה לטיפולים באמצעות קשתיות שקופות (איירוק או אינויזליין) לטיפול בבעיות סגר כגון צפיפות שיניים, רווחים בין השיניים ועוד, שתלים דנטליים וכתרים מובילים מחומרים איכותיים כמו זירקוניה. בנוסף, ניתן לבצע השתלה של רקמה רכה כדי לתקן מתאר חניכיים, או להזריק מילויים (ההמלצה היא לבצע רק הזרקה של חומצה היאלורונית ולא חומרי מילוי קבועים כגון סיליקון) כדי לתקן מתאר שפתיים צר או אסימטרי כדי להגביר את האסתטיות של החיוך.

יחד עם זאת בנוגע למהפכים, בדומה ליופי, הם בעיני המתבונן. רק כיוון שהם יכולים להתבצע לא אומר שהם צריכים או שכדאי לבצעם. האסתטיקה ברפואת שיניים היא סובייקטיבית ובאופן טבעי כאשר המקרה לא גורם נזק פיזי, נפשי או פסיכולוגי, והמטופל מעדיף לקבל בברכה את המאפיינים הייחודיים לו, מוטב להותיר את המצב מאשר לתקנו.