לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- בהתאם לאובדן השיניים
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים ממוחשבת תתאים לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, המעוניינים בהתקנת שיניים בהליך מהיר ומדוייק.

השתלת שיניים ממוחשבת

משך ההליך- בהתאם לאובדן השיניים
מספר טיפולים- ניתוח אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים ממוחשבת תתאים לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, המעוניינים בהתקנת שיניים בהליך מהיר ומדוייק.

ההתקדמות הטכנולוגית יצרה מהפכה בעולם רפואת השיניים. בגלל האמינות שהושגה בעזרתה בהתאחות העצם, החלו מחקרים קליניים לחִיֵּץ את היישום שלה במטרה ליצור אופטימיזציה של שיקום הפרוטזות תומכות השתל. התפיסה החדשה נוצרה במגמה להציע לפציינטים מהירות גבוהה, דיוק, נוחיות וצפי בטיפולים של שתלים.

בשנת 2002 יצא פרוטוקול של כירורגיה מונחית אשר בה השתלים בשימוש כירורגי הושגו על ידי טוֹמוֹגְרַפְיָה (אבחון רפואי עם תמונת רנטגן של שכבה מסוימת) ממוחשבת בעזרת סופטוור תלת ממדי עם העברה של תוכנת שיקום לתחום הניתוח על ידי הנחיה כירורגית מעובדת, במקרים רבים עם עבודה של שיקום מלא קבוע - ארעי. הטיפול בפרוטזות קבועות על שתלים בטיפול אחד עם פרוטוקול העמסה מהירה וכירורגיה מונחית על ידי מחשב מציגה דרך חילופית ממוחשבת לטיפול בהשתלת שיניים.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלות שיניים זה הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי טופס קצר.


טכניקת השתלה ממוחשבת

האבחון נעשה על ידי סריקת תדמית והיא נקודת המפתח של טיפול השתלה בעזרת מחשב, התדמיות הרדיולוגיות בתחילה היו בשימוש של טיפולים כירורגיים בשתלים והם היו דו ממדיים, לא נתנו דיוק ואי אפשר היה לדעת בעזרתם את העובי של מסת העצם. הצילום הפנורמי מאפשר ראייה גלובלית של מבנה הלסת ומקנה לרופא אבחון ראשוני, אך הביצוע של טוֹמוֹגְרַפְיָה ממוחשבת המתייחסת להדמיות הייחודיות של הסופטוור, אשר מאפשר תכנון וירטואלי של התהליך הכירורגי, ומאפשר ראיה של דגם תלת ממדי מוחשי בקנה מידה 1:1 של המבנים האנטומיים והיחס של השתלים עם האנטומיה של הפציינט.

במובן זה ההדמיה הממוחשבת מקנה תמונה אמיתית בצורה והגודל ונותנת לרופא הערכה תלת ממדית על ידי חיתוכים טומוגרפיים. יתרון נוסף של הכירורגיה המונחית מחשב הוא שימוש בהדרכה כירורגית אשר מקלה על ההחדרה המבוקרת של השתלים הדנטליים ומאפשרת תכנון שיהיה מושפע פחות משגיאות אנוש ביחס לטכניקה הקונבנציונאלית. כאשר משווים את הדיוק של הקידוחים על המשטח להנחת השתל, הסטייה הממוצעת יכולה להיות 6.1 מ״מ ומקסימום 7.2 מ״מ בעוד בשיטות של כירורגיה מונחית מחשב הסטייה תהיה 0.5 מ״מ עד למקסימום של 1.2 מ״מ.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלות שיניים זה הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי טופס קצר.


מהי השתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ממוחשבת מתבססת למעשה על הטכניקה המתקדמת ביותר בכירורגית שיקום הפה. ההופעה האחרונה של טכנולוגית CAD CAM ברפואת השיניים הביאה לסוג של כירורגיה מדויקת ביותר, פחות פולשנית, עם אחיזה טובה יותר ועם עמידות גבוהה. הטכניקה הקלאסית של השתלת שיניים דורשת חיתוך של החניכיים והסרתם מהעצם כדי לאפשר גישה וראות בזמן ההחדרה של השתל בתוך העצם, ולאחר שהשתל הוחדר יש לבצע תפירה של החניכיים.

טכניקה קונבנציונאלית זו גורמת למטופלים אי נוחות לאחר התהליך בגלל שהחתך והפשלת החניכיים יחד עם חשיפת העצם לאוויר יוצרים דלקות באזור הניתוח, כאבים, שטפי דם וסיכון של זיהום. כמו שטכניקות כירורגיות אחרות התקדמו כמו לפרוסקופיה שנמצאת בשימושים רבים בניתוח תוספתן וכיס המרה, הכירורגיה נוטה כל הזמן לבצע פעולות שהן פחות ופחות פולשניות ומקיזות דם, ומשפרת בכך את הצפי הכללי של אחר הניתוח.

במקרה של השתלים, הטוב ביותר היה להניח אותם מבלי לעשות חתכים או תפרים בחניכיים ובצורה שהעצם לא תהיה חשופה לסביבה החיצונית, אך כמובן שיהיה קשה מאוד לבצע ניתוח ללא ראות ואי אפשר יהיה לראות מה עושים. בדיוק לשם כך נוצרו המערכות הממוחשבות אשר מנחות את הניתוח, ואשר מאפשרות לראות מה עושים בעצם ללא צורך להסיר את החניכיים. לשם כך משתמשים בסורק דיגיטלי עם קרינה נמוכה ועם סופטוור או תוכנת מחשב מאוד מתוחכמת.

 

 


כיצד מתבצעת השתלת שיניים ממוחשבת?

התהליך מתחיל כאשר עושים סריקה של הלסת העליונה או התחתונה של המטופל. את הנתונים שמשיגים מזינים לתוך מחשב אשר מייצר דגם תלת ממדי של העצם, השיניים, החניכיים ועוד מבנים אנטומיים שקשורים עם הפה. בדגם התלת ממדי אפשר לראות בבירור מלא את הנסיבות האנטומיות, למדוד מרחקים או עוביים, למדוד את הצפיפות של הרקמות וגם לגלות מפגעים שאי אפשר היה לראותם בדרך אחרת.

תכנית העיצוב מאפשרת להניח בצורה וירטואלית שתלים דנטליים באותו מודל תלת ממדי. בצורה זו השתלים יכולים להיות ממוקמים בצורה אידיאלית, והדבר מאפשר גם תיקונים של זוויות, פָּרָלֶלִיזְם (הקבלה) של השתלים, עומק, והתחמקות מתאונות אנטומיות. המודל מורה על הכיוון, הגודל ועל אפיונים מדויקים של השתלים, ובנוסף הוא גם מקנה מידע נוסף של הפה אשר יהיה בשימוש מאוחר יותר וכן על צפיפות העצם. על ידי הסופטוור נעשית תכנית מושלמת של הטיפול כולל תכנית בה אפשר לראות בצורה וירטואלית כיצד ייראו השיניים בפה של המטופל.

בעזרת כל המידע הזה מעבדים סד כירורגי אשר משתמשים בו בזמן הניתוח והוא מאפשר להעביר לפה של המטופל תוכנית עבודה וירטואלית בשלושה ממדים ובצורה כזו אפשר להתחיל בהנחה של השתלים הדנטליים דרך החניכיים בעזרת הסד הכירורגי וללא צורך לעשות חתכים או הפשלת חניכיים. ניתוח השתלות שיניים ממוחשב נעשה תחת הרדמה מלאה ברוב המקרים ומתמשך כשעתיים כאשר המטופל נשאר במרכז הרפואי לפחות יום שלם. במשך 24 שעות מכינים פרוטזה זמנית - קבועה עם מראה אסתטי ותפקוד אופטימאלי.


לאחר ניתוח השתלת שיניים ממוחשבת

במשך הימים הראשונים לאחר השתלת שיניים ממוחשבת תיתכן אי נוחות או נפיחות בפנים אשר תיעלם עם התרופות אותן יורה ליטול הרופא, הנפיחות אמורה להיעלם לאחר יומיים עד שלושה. יתכן גם שטף דם קל וחום גוף אשר גם הוא יחלוף במהרה. במשך 24 השעות הראשונות יש לצרוך תזונה של מוצרי מזון רכים וקרים, לא לשטוף את הפה או לצחצח שיניים ולהשתמש בקומפרסים של קרח על הפנים. לאחר 24 השעות הראשונות, צריך לשטוף את הפה עם מים ומלח למשך 10 ימים, להשתמש בתזונה סבילה וליצור חום יבש על האזור הנפוח. כאשר מתחילים לצחצח שיניים בצורה נורמאלית רצוי להשתמש במשחות איכותיות ולבקש מהרופא שימליץ עליהן.