לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- יום אחד
מספר מפגשים- ברוב המקרים אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים ביום אחד תתאים לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, הסובלים מחוסר זמן והמעוניינים לחסוך כסף.

השתלות שיניים ביום אחד

משך ההליך- יום אחד
מספר מפגשים- ברוב המקרים אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים ביום אחד תתאים לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, הסובלים מחוסר זמן והמעוניינים לחסוך כסף.

אחת מהבשורות החדשות שהגיעו לענף רפואת השיניים בשנים האחרונות היא השתלות שיניים ביום אחד, אם גם לכם חסרות מספר שיניים בפה או לצערכם כל השיניים, חשוב שתדעו כי ישנן מספר שיטות באמצעותן ניתן להחזיר לכם את כל השיניים בפה הגם שאלו שיניים מלאכותיות. נשאלת השאלה האם אכן זוהי ההחלטה הנכונה עבורכם במצבם הנוכחי? אבחנה אישית מפורטת ומדויקת תידרש לפני שמתחילים במהלך כלשהו.

במאמר זה נסקור את הטכניקות המובילות באמצעותן מבצעים השתלות שיניים ביום אחד, כיצד תדעו אם אתם מתאימים להליך? מהי בדיוק השתלת שיניים ביום אחד? האם צריך לעקור חלק מהשיניים בפה לצורך יישום השיטה? כמה שתלים יש לקבע וגם האם דרושה תוספת עצם?

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלות שיניים זה הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי פרטים באתר.


איך יודעים אם אני מתאים?

כדי לדעת מי המועמד המתאים לטיפולי שיניים ביום אחד יש לעבור דיאגנוזה מקיפה אשר כוללת רישום מדגם של הפה כולל צילום רנטגן וסריקת CT של הלסתות כדי שהמשתיל ידע היכן לקבע את השתלים והתותב מעליהם. כאשר כל המידע נאסף, הרופא יזמן את המטופל להתייעצות בה יעלו התנאים הקיימים ואפשרויות הטיפול, ההשלכות של חוסר מעש והסיכונים של הטיפול המוצע.

תוכלו להתרשם במרפאות המובילות בהדמיה וירטואלית של השתלים על מצגת במסך ה- CT. מעשנים או מטופלים שאיבדו עצם בלסת שזקוקים להשתלת עצם הם אינם מועמדים אידיאלים להשתלות שיניים מסורתיות, לעומת זאת, בהשתלות שיניים ביום אחד לא חייבים להשתיל עצם!

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלות שיניים זה הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי פרטים באתר.


השתלות שיניים ביום אחד ותותבת היברידית

החלפת השיניים התותבות בפרוטזות קבועות מיד לאחר קיבוע השתלים היא פעולה מרתקת, במיוחד כאשר הפרוטזה מוברגת לתוך השתל ומתייצבת במהירות. התפקוד שלה משתפר לטובה כאשר השונוי הוא מהיר וקיצוני. השיניים שהחליפו את התותבות הבלתי יציבות בפרוטזות קבועות ושאינן זזות – נעשו בצורה אגרסיבית וביום אחד. לפציינטים אשר נמצאים על סף איבוד של שיניים וללא תקווה, יתכן, ברוב המקרים, שאפשר יהיה למנוע מהם להרכיב שיניים תותבות שאינן יציבות ונעות עם כל תנועה והגיית לשון, לשיניים יציבות ונאות.

בכל מקרה צריכים לאמוד בזהירות, את התנאים ביחס לבעיה ובהתאם לאפשריות הטיפול. ישנן צורות רבות של טכניקות המוצעות תחת השמות המסחריים לשיניים ביום אחד, בהם ״השתלת שיניים ביום אחד״, ״שיניים בשעה״ ושיטת ״All on 4״ שמציעים החלפת שיניים בקשת שלמה כאשר לשיקום קוראים הרכבת פרוטזה היברידית.

 

 


השתלות שיניים ביום אחד - All on 4

שיטה נפוצה בהשתלות שיניים ביום אחד היא All on 4, ארבעה שתלים יקובעו במקומות אסטרטגיים בלסת כך שהם ישאו ויתמכו בסדרה שלמה של שיניים מחליפות. השתלים האחוריים מורכבים בזוית ומחוזקים עם הרכבה של תוספת עצם ומגלמים את היתרונות הבאים:

  • הרכבה קבועה של שיניים בלי הסיוט של התותבות.
  • מחירו של ההליך נמוך יותר בהשוואה לשתלים רגילים.
  • ברוב המקרים אין צורך בהרכבה משמעותית של תוספת עצם.
  • השתלות שיניים ביום אחד ״מעודדות״ את בריאות עצם הלסת בפה.
  • שומרת על צורה טבעית של מראה הפנים ומונע פנים נפולות ושמוטות.
  • זמן החלמה קצר ביותר ביחס להשתלות שיניים מסורתיות וקונבנציונאליות.
  • סך כל הזמן של משך הטיפול הוא קצרצר באופן יחסי להליך השתלות שיניים.
  • מחזירה את התפקוד הנורמאלי של השיניים, המאפשר אכילה של סוגי מזון רבים.

שאלות ותשובות נבחרות

ש. לכמה שתלים זקוקים בהשתלות שיניים ביום אחד?

ת. כל שתל מיוצב כאשר הוא משתלב ומתאחה עם העצם, וזאת בגלל שהשורש עשוי מטיטניום. ככל שישנם יותר שתלים דנטליים הדבר מתורגם לחוזק ותמיכה של התותבת הקבועה יחד עם תוספת שימור של העצם. לדוגמא, ארבע שתלים שממוקמים על הקשת מספיקים בדרך כלל כדי להבטיח פרוטזה היברידית קבועה, אך חמישה, או שישה שתלים המקובעים על קשת אחת, מספקים תוספת של תמיכה והגנה וביטוח כלפי כשל באחד מהשתלים ואף תפקוד טוב יותר של קשת השיניים. בנוסף, 7 או 8 שתלים, מאפשרים כתר קבוע וגשר אשר דומה לקשת של שיניים טבעיות. כל שתל נוסף יתרום להוספת חוזק ולתוספת במחיר העלות. בכל מקרה, תוספת של שתלים מעבר לארבע שהם המינימום, יספקו תוספת תמיכה והגנה ויותר אפשרויות של שיקום עתידי (במידת הצורך).

 

ש. האם אפשר להוסיף בעתיד שתלים על המערכת הקיימת?

ת. האפשרות להוספת שתלי שיניים תיקבע על ידי הזוית של השתלים וכמות העצם שנשארה לאחר התוצאה של הניתוח הקודם. הזוית של השתלים החדשים עלולה להשפיע על היכולת להוסיף שתלים לידם בעתיד. ישנם מקרים, שבגלל חוסר של עצם יש צורך ביצירת זווית משמעותית עמוק יותר בתוך הפה, וישנם חילוקי דעות בין הרופאים באם להשתמש בטכניקה מסוג זה. לרוע המזל, זווית משמעותית של השתל מונעת יכולת להרכיב לידו שתל בעתיד. אם לפציינט דרושים שתלים נוספים או סוג שונה של שיקום לסת, חשוב להסביר זאת ללקוח כבר בפגישת הייעוץ. במידה והוסרה כמות רבה של עצם כדי להחדיר את השתל ללא הרכבת תוספת עצם, הרכס, היכן שהעצם הופחתה, יתכן ולא יהיה גבוה מספיק או עם רוחב מתאים כדי שיוכל לקלוט שתלים נוספים בעתיד. במידה ומומלצת הפחתה משמעותית של עצם, יש לדעת כיצד ישפיע הדבר על שתלים עתידיים לידם.

 

ש. האם זקוקים להרכבת תוספת עצם בהליך של השתלות שיניים ביום אחד?

ת. תוספת עצם שומרת על רכס עצם הלסת כאשר עוקרים שיניים (בין אם מדובר בעקירה כירורגית או בעקירה רגילה), העצם מסביב מתכווצת בגלל שאין לה יותר צורך לתמוך בשן, למעט אם הרכיבו שם שתל. לפי שיטת All-on-4 אפשר להרכיב קשת שלמה של שיניים ביום אחד, כאשר משתמשים רק עם ארבע שתלים וללא תוספת עצם משמעותית וחוסכים זמן וכסף. כלומר, עוקרים את כל השיניים בפה ומרכיבים שתלים ללא תוספת עצם והכל ביום אחד.

 

ש. האם כל הדעות לגבי השתלות שיניים ביום אחד חיוביות?

ת. הרבה אינם מסכימים עם ההליך של השתלות שיניים ביום אחד בטכניקת האול און פור. בגישה זו, ישנם מקרים שצריל להפחית בהם את כמות העצם בכדי להשתיל את השתל ביום אחד. מבלי לשמור על הרמה של הרכס ותוספת של עצם בכיסים שנוצרו עם העקירה, המטופלים יאבדו יותר עצם עם השנים במקומות שלא הושתלו בהם שתלים דנטליים. ברוב המקרים אפשר לבצע השתלות שיניים ביום אחד כאשר מחדירים את השתלים ושומרים על רכס העצם כדי לאפשר טיפולים נוספים בעתיד.

 

ש. האם ניתן לבנות עצם לאחר עקירות שיניים לפני מעבר השתלות שיניים ביום אחד?

ת. כל פעם כאשר עוקרים שן, העצם מסביבה מצטמקת בגלל שאין צורך יותר בתמיכת השן, מה שעושה את הדבר לקשה יותר בהרכבה של שן חדשה במקומה ועלולה להזיק גם לשן הסמוכה, כאשר מספר שיניים נופלות או נעקרות הדבר עלול להוליך להצטמקות של הפרופיל ונותן למטופל מראה זקן הרבה יותר מהממוצע. כיום ישנם טכניקות המאפשרות בניה של עצם גם כאשר עוקרים שן אשר יאפשרו לשמור על יסודות המבנה החיוני. טיפול קפדני בכיסי העקירה עם הרכבת עצם לאחר עקירה, מונע את כיעור הפנים כתוצאה מאובדן העצם ומכשיר קרקע טובה יותר לשיניים מחליפות. גם אם לא משתילים מיד במקום העקירה, חשוב לשמור על העצם כדי לתמוך בכתרים על השיניים, תפקוד השיניים ואסתטיקה.

 

ש. מה קורה כאשר רכס הלסת הוא דק?

ת. במקרים חמורים כאשר רכס הלסת הוא דק ואינו יכול לקלוט שתלים, ניתן לתקן את המפגע על ידי הרכבת עצם במקום, בכדי להגדיל את הרכס גם מבחינת גובה וגם להרחיבו בתהליך אשר עצם הרכס מורחב על ידי תוספת של עצם. לאחר מספר חודשים, העצם מוערכת שוב לבדיקת איכויות והתאמה לקיבוע של שתלים ביום אחד.

 

ש. האם אפשר לשמור על היגיינת פה לאחר השתלות שיניים ביום אחד?

ת. עם עיצוב מיוחד, ניתן יהיה לשמור על היגיינת פה טובה מאוד. במידה והמתקן, דהיינו הפרוטזה צמודה מאוד לרקמת החניכיים, יהיה קשה מאוד לנקות מתחתיה. כדי לשמור על השיניים החדשות, על הרופא המשקם לוודא שיישאר מספיק מקום למברשת היגיינית ולמוצרי היגיינה נוספים.