לחצו כאן להשוואת מחירים
×

×
banner

משך ההניתוח- מעל לשעה
מספר ניתוחים- בדרך כלל אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

יתאימו לניתוח הרמת סינוס אנשים הזקוקים להשתלות שיניים הסובלים ממחסור עצם בלסת העליונה, או כאשר הסינוסים קרובים מידי ללסת, בעלי בריאות תקינה.

כמה זה יעלה לי?

אנחנו עובדים רק עם רופאי שיניים מקצועיים! הייעוץ הנו בחינם וללא כל התחייבות.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ חינם, אפשרויות מימון ייחודיות והסדרים עם רוב חברות הביטוח!

הרמת סינוס

משך ההניתוח- מעל לשעה
מספר ניתוחים- בדרך כלל אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

יתאימו לניתוח הרמת סינוס אנשים הזקוקים להשתלות שיניים הסובלים ממחסור עצם בלסת העליונה, או כאשר הסינוסים קרובים מידי ללסת, בעלי בריאות תקינה.

הרמת סינוס שמכונה לעיתים הגברת הסינוס הוא ניתוח המוסיף עצם על החלק העליון של עצם הלסת באזור השיניים הטוחנות והטוחנות הקדמיות. מטרת הטיפול היא בניית העצם בלסת וזאת על מנת שלאחר מספר חודשים ניתן יהיה ״לחבר לעצם״ שתלים דנטליים שלרוב עשויים מטיטניום.

השתל הוא בורג מיוחד המוחדר לעצם, אשר תומכת ומשמשת לו כבסיס לאחיזה ומבטיחה את הצלחת ההשתלה הדנטלית. הוספת העצם נעשית בין הלסת והצד העליון של הסינוס הנמצאים בשני צידי האף. כדי להכין מקום לעצם מזיזים את קרום הסינוס כלפי מעלה. את הרמת הסינוס רצוי שיבצע כירורג פה ולסת או פריודונט ולא רופא שיניים כללי שמבחינת החוק רשאי גם כן לבצע את ההליך.

שימו לב

צריכים לעבור השתלת שיניים וחסרה לכם עצם בלסת? עשיתם צילום והרופא קבע כי עליכם לעבור הרמת סינוס? חשוב שאת הניתוח תעברו רק ע״י מומחה פה ולסת או אצל פריודונט, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי טופס צור קשר.


מתי מבוצעת הרמת סינוס?

הרמת הסינוס מבוצעת כאשר אין מספיק עצם בלסת העליונה, או כאשר הסינוסים קרובים מידי ללסת בכדי שאפשר יהיה למקם שתלי שיניים. הסיבות לשתי התופעות שתוארו לעיל הן: אין מספיק עצם בחלק האחורי בלסת בכדי למקם את השתל בגלל המבנה האנטומי של הגולגולת. כאשר קיים מחסור בעצם הנגרם כתוצאה של מחלות חניכיים. במצבים בהם אין שיניים, העצם מתחילה להתכנס לתוך הגוף, וכאשר חסרות שיניים זמן ממושך, לעיתים לא נשארת מספיק עצם המאפשרת מיקום איכותי לשתלים. מבצעים הרמת סינוסים גם בזמן שהסינוס העליון קרוב מידי לעצם הלסת העליונה.

שימו לב

צריכים לעבור השתלת שיניים וחסרה לכם עצם בלסת? עשיתם צילום והרופא קבע כי עליכם לעבור הרמת סינוס? חשוב שאת הניתוח תעברו רק ע״י מומחה פה ולסת או אצל פריודונט, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי טופס צור קשר.


הכנה לקראת הרמת סינוס

העצם איתה משתמשים בהליך יכולה להגיע מהעצם של המטופל עצמו (עצם עצמית) או מעצם של אדם שנפטר. חומרים סינטטיים בעלי תכונות דומות גם כן נמצאים בשימוש, אם הרמת סינוס תבוצע ע״י השתלת עצם עצמית הרי שזו תילקח ממקומות אחרים בפה או בגוף. במקרים אחדים המנתח יסיר את העצם הנדרשת מהשוק או הירך. יידרש צילום רנטגן לפני הרמת סינוס כדי שהמנתח יבדוק את האנטומיה של הלסת והסינוס. כן יידרש סוג מיוחד של סורק טומוגרפיה ממוחשבת (CT) למדידה מדויקת של הגובה והרוחב של העצם הקיימת על מנת שהרופא יוכל להעריך את מצב הסינוס.


הרמת סינוס הלכה למעשה

המנתח יחתוך את רקמת החניכיים ליד השיניים הטוחנות והטוחנות הקדמיות. הרקמות יורמו ויחשפו את העצם, יפתח מין חלון אובאלי קטן בעצם. קרום יפריד את הסינוס לצד אחד של החלון וינתק אותו מהעצם. הקרום יורם בעדינות מעל העצם. החומר המורכב של העצם יוכנס אל תוך החלל שנוצר היכן שהסינוס היה לפני כן, כמות העצם שמשתילים אינה קבועה ומשתנה בין מטופל אחד לאחר ונעה סביב 5 עד 10 ממ״ק של עצם המוספת מעל ללסת. לאחר השתלת העצם, הרקמות נסגרות בעזרת תפרים. השתלת שיניים תתבצע בין ארבעה לתשעה חודשים לאחר מכן, תלוי בכמות העצם שהושתלה, זמן זה מאפשר לחומר המרכיב את העצם להתאחות עם הלסת.

הרמת סינוס  


מעקב לאחר הרמת סינוסים

לאחר התהליך תיתכן נפיחות באזור או שיהיה דימום בפה או באף. אין לקנח את האף או להתעטש היות ופעולה כזו יכולה לגרום לעצם המושתלת לזוז או לפרום את התפרים. הרופא ינפק ספריי מלח ששומר על האף רטוב וירשום מרשם לתרופה שמונעת התעטשות. באם קיימת בעיה עונתית של אלרגיה יש לבצע את הניתוח בזמן שהאלרגיה אינה פעילה. הרופא גם ינפק תרופות לשיכוך כאבים, אנטיביוטיקה ומשמיד חיידקים בשטיפת פה למניעת דלקות. רוב המטופלים יחושו אי נוחות קלה לאחר ההליך.

לאחר כעשרה ימים יש לחזור למרפאת השיניים להסרת התפרים ובדיקה בה יבחן המנתח את החלמת המקום ואולי יהיה צורך בביקור נוסף כדי להיווכח שהבראת המקום סופית. לאחר הרמת סינוס יש צורך להמתין מספר חודשים כדי שחומר העצם יתקשה וישתלב עם העצם שלנו וכאשר זה קורה המקום מוכן להשתלות שיניים.

באם בוצעה השתלת עצם עצמית הרי שזמן ההמתנה יהיה קצר יותר ונאמד בכשישה חודשים באם השימוש היה בעצם סינטטית או של בעל חיים או אדם אחר, זמן ההמתנה יכול להיות כשנה. מספר רופאי שיניים אף החלו להשתמש בפרוטאינים הנקראים גורמי צמיחה שמאפשרים לעצם החדשה להתקשות במהירות! פלאזמה המועשרת בפלאטלט המכילה גורם צמיחה נלקחת מן הדם לפני ניתוח הרמת סינוס ומעורבבת עם מרכיב העצם שמושם בסינוס.


סיכונים וסיבוכים

הסכנה העיקרית של הרמת הסינוס היא שקרום הסינוס יכול להיפצע או להיקרע. אם קרום הסינוס יקרע במהלך הניתוח, הפעולה שתבוצע תהיה אחת מהשתיים תפירת האזור או חבישה. אם לא ניתן יהיה להכיל את החלל בהרכב העצם, המנתח יעצור את הניתוח כדי לתת זמן להבראת הפצע או הקרע. המנתח יוכל להמשיך את ההליך רק לאחר הבראה מלאה של קרום הסינוס, עניין של מספר חודשים.

קרום שהבריא נוטה להיות עבה יותר וחזק יותר דבר שמבטיח שניסיון שני של השתלת הסינוס יסתיים בהצלחה, אך ישנם עוד גורמים שמשפיעים, דלקת היא גורם המשפיע בכל ניתוח אבל היא נדירה בניתוח הרמת סינוס. במקרים נדירים, עצם הלסת איננה מתאחה עם הרכב העצם המושתל ואזור ההשתלה לא מפתח אספקת דם. במידה וזה אכן קורה לא תיתכן השתלה באזור הנ״ל והיא מועדת לכישלון מכיוון שאין עצם חיה היכולה לשמש בסיס לשתל. למרות זאת, עדיין אפשרי לבצע הרמת סינוס פעם נוספת.

כאשר אחד מהבאים מתרחש יש להתקשר למשתיל שביצע את ההרמה: באם הנפיחות או הכאבים נעשים חזקים יותר (הם חייבים להירגע לאחר יומיים), כאשר הדימום אינו מפסיק לאחר יום או יומיים, באם הרכב החומר / העצם, ניתק ממקומו לאחר התעטשות או קינוח האף, אם הכאבים נמשכים זמן רב מידי לאחר סיום הניתוח ואם חום הגוף עולה על 38 מעלות צלסיוס.