לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- כ-15 דקות לשתל
כמה טיפולים? העמסה ביום אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

העמסה מיידית תתאים לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, בעלי כמות מספקת של עצם ובכפוף לבדיקות התאמה נוספות.

העמסה מיידית

משך ההליך- כ-15 דקות לשתל
כמה טיפולים? העמסה ביום אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

העמסה מיידית תתאים לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, בעלי כמות מספקת של עצם ובכפוף לבדיקות התאמה נוספות.

העמסה מיידית היא טכניקה של השתלות שיניים המבוצעת ברוב המרפאות בישראל בה מעמיסים (מחדירים) שתל דנטלי (או שתלים) מיד לאחר עקירה או עקירות שיניים, וזאת כאשר קיימת בעיה הדורשת עקירה של שן, כמו למשל שבר בשורש.

אפשר לתכנן את השתלת השתל הדנטלי באותו הניתוח אשר מבצעים במשך עקירת השן (גם לאחר עקירות שיניים כירורגיות), בצורה זו מרוויחים זמן, שומרים בצורה נאותה על החניכיים ומקטינים את שחיקת העצם אשר נוצרת תמיד לאחר עקירת שיניים. היתרון העיקרי אשר מקנה השתל הדנטלי המיידי הוא צמצום משמעותי של זמן הטיפול השיקומי. קיימות שתי טכניקות שיש להבדיל ביניהן האחת היא העמסה מיידית והשנייה היא שתלים מיידיים.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ללא כל מגבלה וגם לחייך בפה מלא? השתלות שיניים במגוון טכניקות יחזירו לכם את פונקציית הלעיסה ואת היכולת לחייך, חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי פרטים באתר.


משמעות המונח ״העמסה מיידית״

המונח ״העמסה מיידית״ משמעו הרכבה של תותבות או שיניים יחד עם שתלים דנטליים, בכך מקצרים את זמן ההמתנה של התאחות העצם. העמסת שיניים מידיית אפשרית רק כאשר הנסיבות מתאימות, דהיינו כמות ואיכות מספקת וטובה של עצם, כמו כן חשוב שהמקום אינו מודלק. הטיפול מאפשר שיחזור מידי אסתטי ותפקודי. נמנעים מלבצע העמסה מיידית אצל פציינטים בעלי איכות ירודה של עצם אשר מספיקה אמנם לייצב את השתל אולם קיים חשש להתרופפותו. למשל בעיות של מיקרו- פרפוזיה (זִלּוּחַ) בעצם או אוֹסְטֵאוֹפּוֹרוֹזִיס (דלדול העצם) ברמות גבוהות.

חשוב ביותר והכרחי שיהיה נפח עצם אשר מאפשר לפחות החדרת שתל אחד באורך של 10 מ״מ ו- 3.75 מ״מ קוטר, שחייב להיות מוקף בלפחות מ״מ אחד של עצם כדי שתהיה תמיכה לאורך זמן מבלי שתהיה פגיעה במטופל. שתלים דנטליים בעלי קוטר נמוך יותר ייקלטו היטב בעצם טובה. איכות העצם, יחד עם הניסיון של הרופא המשתיל הם הגורמים הרלוונטיים ביותר לתוצאה אופטימאלית של התהליך הכירורגי. פעמים רבות משתמשים בהשתלת עצם לשיקום הלסת והדבר תלוי בכמות השתלים ובצרכים של המטופל.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ללא כל מגבלה וגם לחייך בפה מלא? השתלות שיניים במגוון טכניקות יחזירו לכם את פונקציית הלעיסה ואת היכולת לחייך, חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי פרטים באתר.


טכניקות מיידיות בהשתלות שיניים

העמסה מיידית של שתלים – שתלים עם שיניים קבועות המבוצעים באותו יום ובפעולה כירורגית אחת. זוהי טכניקה אשר מאפשרת למטופל לחייך בנוחות יום לאחר הניתוח וגם לאכול מאכלים רכים. במקרים אלו, האבחון המוקדם חייב להיות מדויק, מפורט ומנותח על כל הפרמטרים הקליניים והתפקודים וכמובן גם האסתטיים. לא תמיד אפשר להשתמש בטכניקה זו, וחשוב מאוד לקחת בחשבון את סוג המנשך של המטופל, את איכות העצם וכמובן יש להתחשב באלמנט נוסף והוא עישון, היות והטבק גורם להפחתה של אספקת הדם לרקמות הפה ומעמיד בסכנה את ההתאחות של השתלים עם העצם.  

שתלים מיידיים – שתלים אשר מניחים אותם באותו היום של העקירה של שיניים שלא ניתן להציל. בשיטה זו אפשר להשיג שמירה גדולה יותר של עצם הלסת ולשפר את האסתטיקה של החניכיים, מכל מקום, כאשר הוחדר השתל יש לחכות כדי שיתאחה עם העצם לפני שמרכיבים עליו את השן או את השיניים. במשך זמן ההמתנה אפשר להתקין תותבת זמנית אשר ניתן גם להסירה וזאת כדי לתת מענה לאזורים אחרים בפה מבחינה אסתטית וכדי שהמטופל יהיה כמה שפחות זמן ללא שיניים. יש לשוב ולהדגיש את החשיבות של כל מקרה לגופו. הרופא חייב לקיים אבחון מוקדם ומדויק כדי שיוכל לבצע את עבודתו נאמנה בהמשך ולהשתמש בפרוטוקולים (נהלים) הממוסדים עם הערבויות הדרושות בכדי לשמור על בריאות המטופל.

 

 


העמסה מיידית שאלות ותשובות

ש. על מה מבוססת העמסה מיידית?

ת. השתלים הדנטליים בהעמסה מיידית הם טיפול אשר נעשה מיד אחר שהושתלו השתלים ועליהם ״מעמיסים״ שיניים קבועות, הדבר יכול להתבצע מיד לאחר הניתוח או מקסימום בפרק זמן של 48 שעות לאחר מכן.

 

ש. מה ההבדל בין העמסת שיניים מיידית לאסתטיקה מיידית?

ת. באופן כללי שני המושגים הללו דומים. בשניהם שמים את השיניים מיד לאחר הניתוח או עד 48 שעות לאחריו. המטרה העיקרית של אסתטיקת שיניים המיידית היא כמו ששמה מעיד עליה וזה לפתור בעיות אסתטיקה כמו למשל לכסות חלל כאשר חסרה שן. בהעמסה מיידית שמים פרוטזה זמנית של קשת מלאה מעל השתלים אשר נכנסת לתפקוד ומאפשרת לעיסת מזון.

 

ש. מיהם המטופלים אשר יכולים לעבור העמסה מיידית?

ת. כל מטופל יכול להיות מועמד לכך, אך לא על כל אחד אפשר לבצע את התהליך. בכדי שאפשר יהיה לבצע העמסה מיידית יש לעמוד בסדרת דרישות כמו כמות ואיכות של עצם, שתלים מתאימים להעמסה מיידית גם בגודל וגם במשטח. משהו חשוב ביותר הוא מה שקוראים לו יציבות ראשונית – כלומר כאשר שמים את השתל בפה הוא צריך להיות מקובע היטב לעצם. במידה ואין יציבות ראשונית לא תהיה אפשרות לבצע את השיטה והיא תהיה נדונה לכישלון. אבל באופן כללי, ובמצב בריאותי טוב ושיתוף פעולה מצד המטופל אפשר לבצע את העמסה המיידית אצל רוב המועמדים.

 

ש. מהם היתרונות של העמסה מיידית?

ת. בהעמסה מיידית של השתלים מרוויחים מספר דברים, הגורם הראשון הוא פסיכולוגי, אפשר לשאת מהרגע הראשון מספר שיניים קבועות מעל השתלים ואפשר מייד להשתחרר מהמתקן הנייד והלא נוח והמרגיז של התותבות הזמניות. דבר נוסף הוא קיצור משך התהליך באופן משמעותי. ובנוסף, במקרים רבים חוסכים מספר ניתוחים אשר נחוצים להשלמת התהליך.

 

ש. האם העמסת שיניים מיידית הוא תהליך בטוח?

ת. מדובר בתהליך בטוח, צפוי ואמין. אך יש להבין כי קיימת חובה של מילוי הדרישות המקדמיות מההליך קרי עצם עם איכויות וכמות מספקת להשתלה. חשוב גם שהרופא יבחר בטכניקה כירורגית מתאימה, ובנוסף חשוב ביותר להצלחה הסופית של הטיפול הוא שיתוף הפעולה של המטופל עצמו.