לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- אחד
תופעות לוואי- רגישות קלה
תוצאות- שנתיים עד חמש

יתאימו להלבנה אנשים להם שיניים טבעיות עם כתמים המעוניינים בשיניים לבנות.

הלבנת שיניים בלייזר

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- אחד
תופעות לוואי- רגישות קלה
תוצאות- שנתיים עד חמש

יתאימו להלבנה אנשים להם שיניים טבעיות עם כתמים המעוניינים בשיניים לבנות.

הלבנת שינים בלייזר הוא תהליך דנטאלי קוסמטי המבוצע בהצלחה כבר יותר מעשור בטכנולוגיית לייזר. המראה של השיניים הוא חלק חשוב בחיוך ובמראה הכללי בכללותו וזוהי גם הסיבה מדוע כל כך הרבה אנשים פונים לבצע את ההליך.

הלבנת שיניים בלייזר הפכה להיות אחת האפשריות היותר פופולארית בגלל היעילות הרבה שלה והתוצאות המיידיות שהיא נותנת. הלבנת השיניים בלייזר נעשית בדרך כלל בטיפול אחד במרפאה כאשר תחילה מנקים את השיניים ושמים עליהם תכשיר הלבנה מיוחד מג’ל אשר כולל מרכיבי הלבנה חזקים בהשוואה למרכיבים בשימוש אחר אשר משפרים את התוצאה. לאחר מכן משתמשים באור לייזר מיוחד אשר מקל על חדירת הג’ל אל תוך אמייל השן כאשר כל התהליך אורך כשעה והתוצאה נראית באופן מיידי.

ההמלצה שלנו

למרות שישנן מספר שיטות ביתיות וערכות להלבנה, ההמלצה שלנו היא ״ללכת״ על הדבר האמיתי, דהיינו הלבנת שיניים במרפאה באחת השיטות כדלהלן - לייזר, סדים מסיליקון או קרן אור. התייעצו עם רופא שיניים שעובד לפחות עם שתיים מהשיטות, תוכלו לעשות זאת כאן ע״י מילוי הפרטים בטופס הצור קשר.


מהי הלבנת שיניים בלייזר?

הלבנת שיניים בלייזר היא הלבנה של השיניים בדרך מאוד מתקדמת אשר כוללת שימוש באלומת אור של קרן לייזר. תהליך זה מתמקד על השיניים הטעונות הלבנה (לרוב מדובר על 8 השיניים הקידמיות), כאשר תחילה משתמשים כאמור בג’ל מיוחד אשר כולל הידרוגן פרוקסייד (או ליתר דיוק קרבמיד פראוקסיד בריכוז של 28.5%) או שימוש בחומר על בסיס מי חמצן בריכוזים גבוהים (35% עד 39%) ואור של קרן לייזר מיוחד אשר מפעיל/משפעל את החומר אשר מקצר את התהליך, המטרה הראשית של הג’ל היא להסיר כתמים סוררים אשר נמצאים על השיניים והבאים ליידי ביטוי בגוונים שונים בהם צהוב, אפור, חום ולעיתים שחור.

ההמלצה שלנו

למרות שישנן מספר שיטות ביתיות וערכות להלבנה, ההמלצה שלנו היא ״ללכת״ על הדבר האמיתי, דהיינו הלבנת שיניים במרפאה באחת השיטות כדלהלן - לייזר, סדים מסיליקון או קרן אור. התייעצו עם רופא שיניים שעובד לפחות עם שתיים מהשיטות, תוכלו לעשות זאת כאן ע״י מילוי הפרטים בטופס הצור קשר.


מי מתאים להלבנת שיניים בלייזר

אם אתה אחד מאותם האנשים אשר נאלצים להסתיר את הפה עם היד כאשר אתה צוחק, או מחייך כאשר שפתיך חתומות בחוזקה ואתה מעוניין להשיג שיניים לבנות הרי שהינך מועמד אידיאלי להלבנת שיניים בלייזר.

אנשים עם כתמים משמעותיים על האמייל או על פני שטח השן, מעשנים, צרכני קפה או תה כבדים, צרכני אלמנטים אשר מכתימים את השיניים גם הם יכולים להצטרף לרשימת המועמדים.


מדוע נוצרים כתמי שיניים?

ישנם גורמים רבים להופעת כתמים בשיניים ולעיתים הסיבה אינה בהכרח באשמתנו. הסיבה הנפוצה לכתמי שיניים נעוצה במזון או בשתייה אותו אנו צורכים במשך השנים, צריכה של קפה או תה ולפעמים גם יין אדום, כל אלו יגרמו ליצירת כתמים על פני השיניים. ניקוטין היא סיבה נוספת לכתמים על השיניים גם אם הפסקתם לעשן האפקט של העישון נשאר בבירור על השן. כתמים אלו אינם ניתנים להסרה על ידי צחצוח או חוטים דנטאליים. לסוג הכתמים הללו קוראים כתמים חיצוניים או מְנֻכָּרים והם באופן יחסי כמובן ניתנים להסרה בקלות.

לעומתם, כתמים פנימיים או אִינְטְרִינְסִים הם כתמים שנטמעו עמוק במבנה השן. כתמים פנימיים נוצרים בגלל צריכה של עודף פלואוריד וטטרציקליין כאשר השן מתפתחת עד לגיל 13. גם גורמים גנטיים אחרים עשויים לתרום לכתמים פנימיים עיקשים להיווצר. מכל מקום, הלבנת שיניים בלייזר רשמה הצלחה גדולה בהסרתם של כתמים אלו אם כי במקרים אחדים נדרש יותר מטיפול אחד בכדי להגיע לתוצאה הרצויה של ההלבנה.

 

 


כיצד מבוצעת הלבנת שיניים בלייזר

ברוב המוצרים המקצועיים להלבנת שיניים משתמשים במלבין שיניים ג’ל אשר מכיל הידרוגן פרוקסייד. מולקולות חמצן אשר נמצאות בג’ל ההלבנה, יחדרו בעדינות את שכבות השן העליונות ויפרקו את חלקיקי הכתמים ויסירו אותם תוך כדי תהליך שמכונה דה-הידרציה. במהלך הבדיקה הראשונית, יבדוק הרופא את מצב החניכיים, אם הם נסוגו ויש חשיפה משמעותית של שורש השן, ההלבנה לא תהיה אחידה בגלל ששורש השן אינו מגיב להלבנה ויוצעו חלופות אחרות כגון ציפוי שיניים.

בשלב הבא תנקה השיננית את השיניים וביחד עם הרופא הם יוודאו כי כל החורים טופלו וזאת כדי שתמיסת ההלבנה לא תחדור דרך החור לפנים השן.

המטופל יישב על היוניט (הכסא המיוחד במרפאת השיניים) כשהוא מוטה לאחור והרופא ישתמש במגן מפלסטיק או מגומי כדי לשמור על הפה פתוח. לאחר מכן יונח מחסום על החניכיים (קוראים לזה סכר גומי בשפה המקצועית) כדי לשמור עליהן מתמיסת ההלבנה וגם כדי למנוע מחומרי ההלבנה לפגוע ברקמות הרכות, וכאשר החניכיים מוגנות לחלוטין, הרופא ישתמש במזרק אשר דרכו הוא ימרח את חומר ההלבנה בחלק הקדמי של השיניים.

הרופא ישתמש בידית לייזר דמוית עט כתיבה וקרן לייזר מיוחדת תשוגר בכדי להפעיל את התמיסה אשר יגרום לה להקציף ולבעבע ולהאיץ את תהליך ההלבנה אשר יסיר את הכתמים. כאשר כל הכתמים יולבנו על ידי הלייזר הרופא ישאיר את התמיסה למשך מספר דקות נוספות ולאחר מכן הוא יסיר את החומר על ידי מכשיר וואקום קטן. לאחר מכן הוא ישים שכבה חדשה של תמיסה ויחזור על התהליך.

שלושה טיפולים בני רבע שעה כל אחד נדרשים בדרך כלל בכדי להשיג תוצאה טובה, ולאחר כל טיפול מחליפים את ג’ל ההלבנה ומוסיפים ג’ל טרי. התוצאות לאחר מכן הן כה יעילות, עד שלא ניתן יהיה להרגיש שהמטופל היה מעשן כבד או צרכן אדוק של קפה. התהליך בכללותו אינו כואב ואינו חודרני ומגיע לסיום כשהרופא ישטוף את הפה בזהירות ויסיר לאחר מכן את שכבת ההגנה מהחניכיים.


המשך טיפול ותחזוקה

יעילות ההלבנה יכולה להישמר החל ממספר חודשים ועד למספר שנים. לאחר ההלבנה ניתן יהיה להרגיש כי הרגישות של השיניים גדלה במיוחד במשך הימים הראשונים והיא משתנה בין מטופל אחד לשני, כאשר יהיו כאלו שלא יסבלו כלל מרגישות.

מטופלים שיסבלו מרגישות מתונה חייבים לדווח לרופא שיוכל להקל עליהם ע״י טיפול בפלואור המכונה פלואוריזציה וגם ע״י תרופות אשר יפחיתו את הרגישות. הרגישות בכל מקרה תפחת לחלוטין לאחר מספר ימים. יש להמשיך את המעקב עם הרופא במידה והחניכיים הלבינו גם הם או אם הן כואבות אך דבר זה פחות שכיח מאשר הרגישות שעלולה להתלוות להליך. כדי לתת אפקט נוסף להלבנה ניתן לרכוש ספריי מיוחד המכיל ג’ל על בסיס מי חמצן שיגביר את הלובן אליו תגיעו, בקשו את התרסיס מרופא השיניים, חלק גדול מהם מחזיק אותו במרפאה.


מה מידת ההשפעה של ההלבנה?

התוצאות של הלבנת שיניים בלייזר משתנות בין מטופל למטופל וישנם גורמים אשר מגדירים את דרגות ההלבנה שהם: סוג הכתם, צפיפות האמייל והסיבולת לרגישות. יש לערוך בדיקה אוראלית כדי להעריך במידה והפציינט הוא מועמד טוב להלבנת שיניים בלייזר. בדיקה זו דרושה כדי לאבחן את מידת הכתם ולקבוע את המצלול הטבעי של השן ולאיזה דרגה של הלבנה ניתן יהיה להגיע.

לא כל אחד הוא מועמד מתאים לתהליך זה. חורים בשיניים או מחלות חניכיים יידחו את התהליך, וניקיון שיניים יידרש תחילה כדי לשפר את התוצאה. באופן כללי, הלבנה בלייזר נחשבת ליעילה במיוחד על כתמים חיצוניים כמו כתמי ניקוטין, כתמי תה וקפה יין אדום וכדומה.


האם השיניים יישארו לבנות לאחר הטיפול?

כדי לתת אפקט נוסף להלבנה ניתן לרכוש ספריי מיוחד המכיל ג’ל ע״ב מי חמצן שיגביר את הלובן אליו תגיעו. ישנן ערכות מקצועיות עם נוסחאות הלבנה לשימוש ביתי אשר ניתנות לרכישה מהרופא ואפשר להשתמש בהן על בסיס יומי כדי לשמור על החיוך המבריק. השימוש בערכות בבית הוא לתחזוקה בלבד והוא טוב רק לאחר טיפול מרפאתי בהלבנת השיניים. ערכות מקצועיות אינן נמכרות והן בטוחות לשימוש רק על ידי רופא השיניים במרפאה.


הלבנת שיניים בלייזר מחירים

כמה עולה הלבנת שיניים בלייזר? התשובה הישירה לשאלה מה מחירה של הלבנת שיניים בלייזר תלוייה במספר פרמטרים בהם איכות הג’ל איתו מבצעים את ההליך, מוניטין הרופא או מרפאת השיניים המבצעת וסוג המכשיר איתו מלבינים ומתסיסים את מי החמצן על השיניים. באופן עקרוני מחיר הטיפול נע בין 1,000 ש״ח ועד ל - 2,000 ש״ח.

עלות הטיפול תלוייה בנוסף במספר הטיפולים עד להשגת התוצאה הרצוייה ולהליכים נלווים כמו פלואוריזציה, טיפול שיננית וכדומה. רצוי לחפש מבצעים, מכירות קבוצתיות, קופונים והנחות משתלמות המסתובבות בכל רגע נתון בשוק להוזלת העלות באופן משמעותי, חשוב גם לתת דגש על איכות הרופא המטפל והמרפאה בה תעברו את ההליך ולא רק להיבט הכספי.


הלבנת שיניים בלייזר תופעות לוואי

תיתכן אי נוחות לאחר הלבנת שיניים בלייזר בגלל חום הלייזר שנוצר, השיניים עלולות להישאר מאוד רגישות לאחר סיום כל התהליך. הדבר עלול לגרום להימנעות מאכילת מאכלים עם צבע או מאכלים קרים או חמים. החזרה של השיניים למצב רגיל משתנה בין מטופל למטופל. אם אתם רגישים בשיניים מומלץ לבקש מהרופא סיום ההליך שימרח לכם משחת פלואוריד (בעלות של שקלים בודדים) שמפחיתה את הרגישות בשיניים.

לפעמים רגישות יכולה להיעלם זמנית אך לשוב לאחר זמן בלתי ידוע, במקרים חריגים אחרים עלולים להיות כאבים עזים ולאנשים עם רפלקסים חזקים של צחוק יהיו בעיות עם התהליך. יהיו מקרים בהם המטופלים יחוו שפתיים צורבות בפה, השפתיים עלולות להתנפח עד שיורו על שימוש בקרם עם וויטמין E מספר פעמים ביום. לפעמים, במקום שרק השיניים יולבנו, חלק מהחניכיים עלולים להיכוות ולהפוך ללבנות גם הן, זאת במידה וההלבנה לא נעשתה כראוי. במידה וג’ל ההלבנה נשאר זמן רב מידי הוא עלול לגרום לחספוס השן ונותן הרגשה זרה ומוזרה.