לחצו כאן להשוואת מחירים
banner
prescription

הלבנת שיניים

prescription

הלבנת שיניים וחיוך יפה וצחור

כולנו רוצים חיוך של מיליון דולר וכמובן להראות במיטבנו ולהשאיר רושם טוב על הסובבים אותנו. לשם כך ניתן לבצע מספר פעולות אסתטיות בהם: הלבנת שיניים, ציפוי שיניים, יישור שיניים ועוד, וזאת כדי להשיג את החיוך הכובש. בשנים האחרונות, האסתטיקה הרפואית בכלל ואסתטיקת הפה בפרט נכנסה לתודעה של רבים מאיתנו. יותר ויותר פונים לרופא השיניים על מנת לבצע שינויים אסתטיים כאשר אחד מהטיפולים הפופולאריים הוא הלבנת שיניים.

לשינויים קטנים אלו השפעה גדולה על מראה הפנים והפה, ויותר מכך, השינוי האסתטי משליך גם על רגשותינו ותורם לדימוי העצמי שלנו. כמו לכל אחד מאיתנו העניק הטבע ואורח החיים המודרני, שיניים צהובות, מעט עקומות, שיניים גדולות מדי או קטנות. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לתקן כמעט כל פגם אסתטי בפה.

עד לפני מספר עשורים עסקה רפואת השיניים בריפוי ובפתרון כאבים. הדאגה העיקרית הייתה לשמור על בריאות השיניים. היום, חלק גדול מטיפולי השיניים קשור דווקא לשיפור מראה השיניים והחיוך. החיוך יוצר את הרושם הראשוני והחשוב ביותר. חיוך צחור ובריא כובש את הסובבים ותורם רבות לדימוי העצמי. טיפולי שיניים אסתטיים בהם הלבנה, נחשבים לקלים, פשוטים ואף לא מסוכנים.

ההמלצה שלנו

למרות שישנן מספר שיטות ביתיות וערכות להלבנה, ההמלצה שלנו היא ״ללכת״ על הדבר האמיתי, דהיינו הלבנת שיניים במרפאה באחת השיטות כדלהלן - לייזר, סדים מסיליקון או קרן אור. התייעצו עם רופא שיניים שעובד לפחות עם שתיים מהשיטות, תוכלו לעשות זאת כאן ע״י מילוי פרטים בטופס הצור קשר.


הלבנת שיניים וההבדלים בין המושגים

המונח הלבנה  Bleeching - מתייחס רק לצורה של הלבנת השיניים אולם חשוב שתדעו, ניתן להלבין שיניים יותר מאשר הצבע הטבעי שלהן באמצעות חומרי הלבנה כמו אל תחמוצת מימן או אל תחמוצת קרבומייד, בשיטות אלו לא נעסוק ויש להתייעץ עם רופא השיניים במצבים בהם תוצאות ההלבנה בשיטות הידועות אינן עוזרות.  

הלבנת שיניים Whitening - מצד שני, מתייחסת להחזרת הצבע הטבעי של השן ע״י הסרת הכתמים בשיניים, טיפול זה שימושי ומבוקש הרבה יותר ויש מספר שיטות בהן היא מבוצעת.

ההמלצה שלנו

למרות שישנן מספר שיטות ביתיות וערכות להלבנה, ההמלצה שלנו היא ״ללכת״ על הדבר האמיתי, דהיינו הלבנת שיניים במרפאה באחת השיטות כדלהלן - לייזר, סדים מסיליקון או קרן אור. התייעצו עם רופא שיניים שעובד לפחות עם שתיים מהשיטות, תוכלו לעשות זאת כאן ע״י מילוי פרטים בטופס הצור קשר.


מדוע השיניים מצהיבות?

אצל רוב האנשים בתחילת הדרך השיניים הן לבנות ומבריקות בגלל משטח אמייל הדומה לפורצלן המורכב יחד עם סיבי קריסטל מיקרוסקופים. אמייל השן מגן על השיניים מאפקטים של נגיסה ולעיסה, חריקות שיניים, טראומה ותקיפה של חומצות שנגרמות ע״י צריכת סוכרים. במרוצת השנים, אמייל השן נעשה דק יותר וגורם לחומר השן (דנטין) להצהיב.

בזמן לעיסה רגילה, הדנטין לא נפגע למרות שמתהווים באמייל השן מיליוני מקרו סדקים, סדקים אלו והרווחים בין מוטות גבישי האמייל מתמלאים בהדרגה בשיירים וכתמים שבעטיה השן מאבדת את הצבע הטבעי המבריק, הלבנת שיניים, גורמת להסרת הכתמים והשיירים ומשאירה את הסדקים באמייל השן פתוחים, חלק מהסדקים שנוצרו סופחים מינרלים בחזרה באמצעות הרוק שנמצא בפה ולאחריו הם מתמלאים שוב עם שיירים אורגניים.


סוגי כתמים

כתמים חיצוניים - כתמים אלו מופיעים על השן כתוצאה מחשיפת יתר למשקאות כהים (קולה, יין, קפה), אוכל ומוצרי טבק. כתמים שטחיים מהסוג הזה הם זניחים וניתנים להסרה בקלות באמצעות מברשת ומשחת שיניים. כתמים עקשנים יותר מהסוג הנ״ל יוסרו ביתר מאמץ ושפשוף נמרץ בעזרת מברשת השיניים, כתמים חיצוניים שאינם מוסרים, עלולים לחדור לשן ולהשתרש במידה והם אינם מטופלים בזמן.  

כתמים פנימיים - כתמים אלו נוצרים בחלק הפנימי של השן ונגרמים עקב טראומה, הזדקנות וחשיפה למינרלים בזמן התהוות השן ובזמן אכילת מזון עשיר בפלואוריד. כתמים פנימיים הם כתמים עמידים ביותר בפני הסרה אולם גם הם ניתנים להסרה באמצעות הלבנה ותכשירים לטיפול יום יומי בבית (ראו בהמשך הלבנת שיניים עמוקה), אולם הסרת כתמים פנימיים קשה ביותר. 


הלבנת שיניים סיכונים

ההליך נחשב לבטוח במיוחד כאשר עוקבים אחר הוראות השימוש גם כאשר מבצעים הלבנת שיניים ביתית וגם כאשר עוברים הלבנת שיניים במרפאה. אולם, ישנם סיכונים מסוימים הכרוכים בהלבנה אותם חשוב שתדעו, בעיקר הדברים אמורים לגבי רגישות להליך:  

רגישות יתר - הליך ההבהרה יכול לגרום באופן זמני לרגישות יתר לטמפרטורה, בלחץ ובמגע וזה קורה לעיתים קרובות יותר כאשר הלבנת השיניים מבוצעת במרפאה, בהלבנת שיניים במרפאה הריכוז של החומר המלבין בו משתמשים גבוה יותר, מטופלים בודדים עלולים להרגיש באופן אקראי כאבים מהירים, חולפים וחוזרים (Zinger) במרכז הפה הקדמי. בנוסף לכך, ישנם מטופלים שהם בעלי סיכון גבוה יותר לסבול מרגישות יתר, לרוב מדובר על אנשים הסובלים מנסיגת חניכיים, אנשים להם סדקים משמעותיים בשיניים או זליגה כתוצאה מכשל בטיפולים במהלך שיקום הפה. גם מטופלים שאינם סובלים מהתופעות שהוזכרו עלולים לחוש ברגישות במהלך ולאחר ביצוע ההליך. רגישות יתר לאחר הטיפול יכולה להמשך יום או לכל היותר יומיים אולם ישנם מקרים נדירים שמגיעים אפילו לחודש. רופאי שיניים ממליצים לבעלי רגישות יתר בשיניים להשתמש במשחת שיניים המכילה פוטסיום ניטרט.

 

 

 

גירוי חניכיים - למחצית מאלו שישתמשו בהלבנת פרוקסייד יהיו גירויים בדרגות שונות כתוצאה מריכוז חומר ההלבנה או במגע עם המגשים של המלבין, הגירוי יכול להמשך עד תקופה של שבעה ימים, בישראל פחות משתמשים בסוג כזה של הלבנה.  

טכניקולור - כאשר ישנם גם שיניים לא טבעיות כלומר שתלים דנטליים, גשרים, סתימות או כתרים לשיניים, ומלבינים את השיניים, השיניים האמיתיות ישנו את צבען ללבן אך על השיניים הבנויות לא תהיה השפעה כלשהי של ההלבנה, תופעה זו מכונה שיני טריקולור ולכן יש להתייעץ עם רופא השיניים בטרם נבחר לעבור הבהרת שיניים כאשר לא כל השיניים הן שלנו (ישנן דרכים למנוע מצב זה ולכן חשוב לקבל ייעוץ מתאים וטיפול נכון בטרם ביצוע הליך).


הלבנת שיניים מחיר - כמה עולה הלבנת שיניים?

מחירה של הלבנת שיניים מתחיל בכמה מאות שקלים ויכול להאמיר עד לסכום של 1,800 ש״ח. המחיר נקבע לפי סוג הלבנת השיניים (הלבנת שיניים בלייזר, הלבנת שיניים בשיטת הסדים, הלבנה ביתית, הלבנה בקרן אור וכדומה), לפי מקצועיות הרופא והמוניטין שרכש ומאיכות ערכת ההלבנה בה מבצעים את הטיפול.

לכניסה למחירון הלבנת שיניים


שיטות לקבלת שיניים לבנות

ישנן מספר שיטות להלבנת שיניים בהן הלבנת שיניים בלייזר, הלבנת שיניים בזום, הלבנת שיניים בסד ע״י משטחים העשויים מסיליקון, הלבנה עמוקה ועוד, לפניכם כל השיטות בהן מבצעים הלבנת שיניים במרפאה הכוללות גם את הטכניקות המיובאות מחו״ל בהן: Britesmaile (ברייטסמייל),  Opalesense Boost שמבוססת תרכובות ותמיסות כימיות, Sapphire של Den Mat המכילה 25% ריכוז של מי חמצן ונחשבת לאגרסיבית במיוחד ועוד כהנה וכהנה שיטות כולל טכניקת ההלבנה המתקדמת מבית גט סמייל.

לכניסה למאמר שיטות להלבנת שיניים


הלבנת שיניים בלייזר

הלבנת שינים בלייזר הוא תהליך דנטאלי קוסמטי המבוצע בהצלחה יותר מעשור. הלבנה זו נחשבת לפופולארית במיוחד בגלל יעילותה הרבה ותוצאותייה המיידיות שהיא מפיקה. הלבנת השיניים בלייזר מבוצעת לרוב תוך שעה אחת בלבד במרפאה ע״י מריחת תכשיר הלבנה מיוחד מגל הכולל מרכיבי הלבנה חזקים במיוחד הכוללים הידרוגן פרוקסייד לאחריו משתמשים באור לייזר מיוחד המקל על חדירת הגל אל אמייל השיניים. תוצאות ההלבנה המצופות, מתקבלות באופן מיידי ולמרות ההליך האגרסיבי היא איננה טומנת בחובה סיכונים וסיבוכים משמעותיים המסתכמים לרוב ברגישות קלה שחולפת תוך מספר ימים.

קראו עוד על הלבנת שיניים בלייזר


הלבנת שיניים שאלות ותשובות

איזה שיטה נחשבת למומלצת ביותר ע״י רוב רופאי השיניים בישראל? האם אכילת לימונים עלולה להזיק לשיניים? האם צחצוח שיניים באמצעות סודה יביא לקבלת שיניים לבנות? האם מומלץ להשתמש בשטיפות פה? האם הלבנת שיניים מזיקה לשן? מתי מומלצת הלבנה ולמי אסור לבצע הבהרת שיניים? כל כמה זמן מותר לבצע הלבנת שיניים? עד כמה ניתן להלבין את השיניים?

לקריאת השאלות והתשובות בנושא הלבנת שיניים


הלבנת שיניים עמוקה

פרט לכל השיטות שצויינו, במקרים חריגים בהם השיניים מצהיבות בגלל צריכת צבענים מוגברת או שימוש באנטיביוטיקה בשלבי ההתפתחות הראשונים בחיים בגיל הילדות משתמשים בהלבנת שיניים עמוקה, בהלבנה זו מטפלים בשיניים בחמישה שלבים הכוללים הכנת השיניים לספיגת מי החמצן. תוצאות ההלבנה העמוקה הן הטובות ביותר מבין כל השיטות.

לקריאה בהרחבה על הלבנת שיניים עמוקה


איך להלבין שיניים? יתרונות וחסרונות ההלבנה ע״פ שיטת הטיפול

בכל שיטה בה תבחרו לבצע הלבנת שיניים יש יתרונות ויש חסרונות, הלבנת שיניים בלייזר לדוגמא היא שיטה יקרה יחסית אולם תוצאותיה מהירות ביותר והיא קלה ליישום, בהלבנת שיניים בסד למשל, ניתן לבצע שימוש חוזר בתבניות אותן ייצר הרופא והיא נותנת תוצאת טובות יותר מרוב שיטות הקיימות.

קראו איך מלבינים שיניים?


הלבנת שיניים חסרות מוך

הלבנת שיניים חסרות מוך או הלבנה ויטאלית מצריכה ניתן לעבור רק בהתקיימות 3 מאפיניים בהם צבע השן כהה מהצבע של שיניים שסמוכות לשן, השן או השיניים שצריך להלבין צריכות לעבור סתימת שורש ובנוסף, כותרת השן חייבת להיות שלמה או שניתן להשלים אותה בשיטה שמרנית. בהלבנת שיניים ללא מוך מחדירים חומרים מחמצנים ללשכת המוך. החומר המחמצן פועל מהלשכה של השן ולעבר הפריפריה, חודר לדנטין ולאחר מכן מחמצן את הצבענים בדנטין.

קראו איך מלבינים שיניים חסרות מוך