לחצו כאן לתאום תור
banner

איך מטפלים? הארכת כותרת, זריקות או ניתוח
מספר טיפולים- משתנה בהתאם לבעיה
זמן החלמה- קצר יחית
תוצאות- זמניות או קבועות

ההליך יתאים לכל מי שחושף חניכיים בחיוך ומוטרד אסתטית מהתופעה.

חיוך חושף חניכיים

איך מטפלים? הארכת כותרת, זריקות או ניתוח
מספר טיפולים- משתנה בהתאם לבעיה
זמן החלמה- קצר יחית
תוצאות- זמניות או קבועות

ההליך יתאים לכל מי שחושף חניכיים בחיוך ומוטרד אסתטית מהתופעה.

אם אתם חשים שבעת חיוך החניכיים שלכם נחשפות יתר על המידה, ככל הנראה שיש לכם דרגה מסוימת של גאמי סמייל ובאנגלית Gummy smile - חיוך חושף חניכיים. אנשים רבים הם בעלי מודעות מוגברת לחיוך חושף חניכיים, ולעיתים אף מסגלים לעצמם חיוך מונע או מכסים את פיהם כאשר הם צוחקים כדי לא לחשוף את המצב. אנשים עם חיוך חושף חניכיים פעמים רבות מתביישים במראה החיוך שלהם, רק מכיוון שהם לא אוהבים את חשיפת החניכיים.

כל אחד מאיתנו לא אוהב משהו בגופו, או בעל מודעות מוגברת לגבי דבר מסוים בגופו. עבור אנשים רבים גאמי סמייל הוא המקור לחוסר ביטחון הכי גדול שלהם. מחקרים מעריכים כי רבע מהאוכלוסייה מרגישים חוסר ביטחון בשל חיוך חשוף חניכיים. תשמחו לדעת שניתן לטפל בגאמי סמייל. לאחר טיפול אנשים שפעם חשו בושה והסתירו את חיוכם, מחייכים ומציגים חיוך לראווה.

שימו לב

חשים חוסר שביעות רצון מהחיוך? החניכיים שלכם נחשפות בצורה שמונעת מכם לחייך? גשו להיבדק על ידי מומחה פה ולסת שיאבחן ממה בדיוק התופעה נגרמת וגם ידע איזה סוג טיפול להתאים. ישנן מספר שיטות יעילות באמצעותן תוכלו לסדר לעצמכם חיוך יפה במחיר שווה לכל כיס, הרשמו לייעוץ עכשיו.


מהו חיוך חושף חניכיים?

חיוך מושלם הוא חיוך המסתדר בהרמוניה עם שאר הפנים, והוא פחות תלוי במימדים המדויקים של השיניים והחניכיים. חיוך אידיאלי הוא חיוך שבו השפה העליונה נמצאת 0-2 מ”מ מעל צווארי השיניים. במקרים של חיוך חושף חניכיים השפה העליונה נמצאת רחוקה יותר מ- 2 מ”מ ולמעשה נחשפת כמות גדולה יותר של חניכיים בחיוך. חשיפה זו משפיעה על הפרופורציות של החיוך והפנים. כאמור, גאמי סמייל הוא מצב נפוץ והוא משפיע יותר על נשים צעירות.

נשאלת השאלה איך טיפול בחיוך חושף חניכיים יכול להשפיע על החיים, ובכן שיפור החיוך מחזיר לאנשים את הביטחון העצמי ומאפשר להם להפסיק להתבייש ולהיות עצמם. טיפול Gummy smile יכול לספק את השיפורים הבאים: השיניים הן המוקד בחיוך, חשיפת שיניים אחידה וסימטרית יותר, שיפור בביטחון העצמי, אין יותר צורך בחיוך נמנע, ניתן לחייך מכל הלב, השפה העליונה עשויה להיראות מלאה יותר וכמובן תוכלו להשיג הרמוניה בין החיוך ושאר הפנים.

שימו לב

חשים חוסר שביעות רצון מהחיוך? החניכיים שלכם נחשפות בצורה שמונעת מכם לחייך? גשו להיבדק על ידי מומחה פה ולסת שיאבחן ממה בדיוק התופעה נגרמת וגם ידע איזה סוג טיפול להתאים. ישנן מספר שיטות יעילות באמצעותן תוכלו לסדר לעצמכם חיוך יפה במחיר שווה לכל כיס, הרשמו לייעוץ עכשיו.


מה גורם לחיוך חושף חניכיים?

ישנן מגוון סיבות לחיוך חושף חניכיים, רופא השיניים ידע לאבחן את הסיבה. מה שחשוב לדעת שהטיפול משתנה כתלות בסיבה. שלושת הסיבות הכי נפוצות לחיוך חושף חניכיים הן:

עודף רקמת חניכיים המכסה את השיניים - השיניים הן בגודלן התקין אך הן מכוסות ביתר על ידי רקמת חניכיים ולכן השיניים למעשה נראות קצרות. במקרים אלו ניתן להסיר את עודף החניכיים בצורה שעוקבת אחר מתאר השיניים, ובכך להביא את השיניים לגודלן התקין ולהפחית את חשיפת החניכיים בחיוך.

קו חיוך גבוה - השפה העליונה מורכבת מכמה שרירים, אם השרירים מושכים בחוזקה, הם גורמים לשפה להתרומם יותר מהרצוי ובעצם יוצרים קו חיוך גבוה שבו יש חשיפה עודפת של חניכיים. ייתכן שאורך השיניים תקין וגם כמות רקמת החניכיים תקינה אך משיכת השפה כלפי מעלה היא חזקה מידי.

מקסילה (לסת עליונה) מוארכת - הפנים מתחלקות באופן אידיאלי לשלושה שלישים. במקרים מסוימים בעת הגדילה וההתפתחות השליש האמצעי של הפנים גדל ביתר בהשוואה לשאר שלישי הפנים - זה מכונה גדילה ורטיקלית מקסילרית עודפת. כתוצאה מכך, כאשר השפה מתרוממת יש יותר עצם המכוסה בחניכיים.

 

האם חיוך חושף חניכיים מהווה בעיה אסתטית או פונקציונלית?

חיוך חושף חניכיים בעצם מתייחס לקו חיוך, קו החיוך נקבע על ידי מספר גורמים בהם: צורה וגודל השפתיים, שרירי הפנים, היחסים השלדיים (סקלטליים) של הפנים, גודל וצורת השיניים, כמות ועובי החניכיים.

קו החיוך הרצוי הוא כזה שבו השפה העליונה נמצאת 0-2 מ”מ מעל צווארי השיניים, ומקבילה לקו האישונים. הסימטריה של קו החניכיים היא חשובה לא פחות מגובה החניכיים מבחינה אסתטית. גאמי סמייל מהווה הפרעה אסתטית בלבד ברוב המקרים, ברוב המקרים חיוך חושף חניכיים אינו מהווה בעיה פונקציונלית, ולכן אם האדם מרוצה מחיוכו המצב אינו דורש טיפול.


מתי גאמי סמייל מהווה בעיה בריאותית?

ישנם מקרים בודדים בהם חיוך חושף חניכיים הוא סימן לבעיה רפואית. לעיתים גאמי סמייל מלווה בבעיה סקלטלית אשר גורמת לחוסר הרמוניה ובעיה אורתודנטית אשר מפריעה ללעיסה. מקרה אחר הוא מקרה שבו החניכיים נהיות מוגדלות פתאום – מצב זה מכונה היפרפלזיה חניכית - ישנם מגוון מצבים שיכולים לגרום להיפרפלזיה חניכית - דלקת חמורה, תרופות שונות ואף מחלות שונות בין היתר: סוכרת, מחלות הפוגעות במערכת החיסון כמו HIV, מחלות ממאירות ועוד.


מי מועמד מתאים לתיקון חיוך חושף חניכיים?

אם אינכם מרוצים ממראה החיוך שלכם כיוון שהשיניים שלכם נראות קצרות או שהחניכיים שלכם נראות גדולות מידי או נחשפות ביתר, ייתכן וטיפול בחיוך חושף חניכיים יספק לכם את המענה לבעיה. המועמדים הטובים ביותר לטיפול הם: אנשים שאינם מרוצים ממראה ה- Gummy smile שלהם, אנשים שמבינים את הסיכונים והרווחים בטיפול, בעלי ציפיות מציאותיות, אנשים בעלי חניכיים ושיניים בריאות אשר מקפידים על היגיינה אוראלית נאותה.


שלבי הטיפול בחיוך גומי (חושף חניכיים)

ייעוץ - ייעוץ עם רופא (רופאי שיניים כלליים מסוימים יכולים לטפל בבעיה, אך לעיתים תופנו למומחה למחלות חניכיים - פריודונט או מומחה פה ולסת כדי לטפל בבעיה). במהלך הייעוץ, הרופא ישאל מה מפריע לכם, מה הציפיות שלכם, יבצע צילומים קליניים של חיוכם וצילומים רנטגניים רלוונטיים (או ייבחן צילומים רנטגניים קיימים) וידון איתכם באופציות הטיפוליות. לעיתים ניתן להראות הדמייה של התוצאה לאחר הטיפול, כתלות במקרה. לאחר הייעוץ אחד או כמה מבין הטיפולים הבאים:

הרמת חניכיים חשופות או הארכת כותרת - תהליך זה כולל הסרה של חתיכה מרקמת החניכיים שסביב השיניים (חיתוך חניכיים), ומיקום של החניכיים בעמדה גבוהה יותר. כאשר כמות ההסרה הנדרשת היא קלה בינונית ניתן להשיג את התוצאה באמצעות הליך שנקרא ג’ינג’יבקטומי - משמעותו הסרה של רקמת חניכיים. כאשר נדרשת הסרה נרחבת יותר, התהליך מכונה הארכת כותרת, הוא דומה לג’ינג’יבקטומי אך הוא כולל גם הסרה והתאמה של כמות העצם והחניכיים מעל העצם עד לגובה המתאים סביב השיניים. ברוב המקרים ההחלמה כרוכה במספר ימים של נפיחות ורגישות. שבוע לאחר ג’ינג’יבקטומי ניתן לבחון את התוצאות. במקרים יותר מורכבים בהם בוצעה הארכת כותרת, ניתן לבחון את התוצאות רק לאחר 4-6 שבועות.

מיקום מחדש של השפה - ניתוח חניכיים אסתטי גאמי סמייל כרוך ביצירת שני חתכים בחניכיים ומתחת לשפה, לאחר מכן מסירים רצועה קטנה של רקמת חניכיים ותופרים את החניכיים בעמדה נמוכה יותר, כתוצאה מכך כאשר המטופל יחייך השפה לא תתרומם כל כך למעלה כמו לפני התהליך. השינוי הוא שינוי בגובה קו החיוך, אין שינוי בפנים או בשפתיים אך לעיתים מטופלים מרגישים שהשפתיים שלהם נראות מעט מלאות יותר ומחשיבים זאת כיתרון. ההחלמה מפרוצדורה זו כרוכה בכשבועיים של אי נוחות קלה-בינונית. המפתח להצלחה של ניתוח גאמי סמייל כרוך בכך שהמטופל ימנע מלחייך או לאמץ את השפתיים חודש מהפרוצדורה כדי שהאזור יחלים כראוי. לעיתים נדרש תיקון קל שמבוצע כחצי שנה לאחר הניתוח. יש ניתוחים נוספים המצריכים חיתוך פרנולום, מכונה גם ניתוח פרנולום במהלכו מטפלים במצבים של חניכיים גבוהות.

בוטולינום טוקסין - הרעלן מסייע לטפל בחיוך גומי חושף חניכיים כיוון שהוא מרפה את השרירים של השפה העליונה. השפה העליונה מורכבת ממספר שרירים, הבוטוקס מפחית את הפעילות השרירית, ובהזרקת כמות קטנה לשריר המרים את השפה העליונה ניתן לשלוט על הגובה שהשפה העליונה מתרוממת בחיוך. התוצאות המלאות נראות לאחר מספר ימים ויכולות להחזיק מספר חודשים, אולם יש לחזור על ההזרקות כיוון שההשפעה חולפת. היתרון של בוטוקס או דיספורט לתיקון גאמי סמייל הוא שתוך כמה חודשים ההשפעה חולפת ולכן למעשה התהליך הוא דיי הפיך, אולם זה גם החיסרון כיוון שיש לחזור על הטיפול היקר כל כמה חודשים וזוהי השקעה גדולה לשארית החיים.

יישור שיניים - לעיתים גאמי סמייל הוא יותר תעתוע המושפע מעמדת השיניים. אם השיניים אינן מיושרות, יכול להיווצר קו חניכיים שאינו סימטרי. במקרים כאלו, לעיתים ניתן לטפל בחיוך חושף חניכיים באמצעות יישור שיניים (אורתודנטיה), כאשר מזיזים את השיניים לעמדה תקינה גם החניכיים עוקבות אחר השיניים. במקרים קלים, יישור שיניים מספיק בפני עצמו כדי להעניק למטופל את הביטחון העצמי החסר לו, לעיתים זה השלב הראשון לפני טיפולים נוספים כתלות בנסיבות המקרה.

ניתוח אורתוגנטי - זהו התהליך הכי מורכב מבין כל הטיפולים שדנו בהם, ולרוב הוא אינו נדרש. רק בכ- 5% מהמקרים יש צורך בניתוח אורתוגנטי, מקרים אלו הם מקרים חמורים של גדילה ורטיקלית של המקסילה. בניתוח זה ממקמים את הלסת במיקום גבוה יותר. ניתוח אורתוגנטי הוא בעל השלכות אסתטיות אך גם פונקציונליות.


מה מתאים לך?

דנו על מגוון אופציות טיפוליות לטיפול ותיקון של חיוך חושף חניכיים, אתם ודאי תוהים איזה אפשרות מתאימה עבורכם. האפשרות הטיפולית המתאימה תלויה בנסיבות המקרה, לדוגמא:

כיסוי של השיניים ביתר על ידי החניכיים - במקרים אלו לרוב יבוצע ג’ינג’ביקטומי או הארכת כותרת, כדי לחשוף את השיניים לאורכן התקין ולהפחית את כמות החניכיים בחיוך.

קו חיוך גבוה - השפה העליונה מתרוממת גבוה מידי בחיוך, במקרים אלו ניתן לשקול ניתוח בשפה או הזרקת בוטוקס. כאמור השפעת הבוטוקס חולפת לאחר מספר חודשים ולכן הוא מהווה טיפול זמני או טיפול שיש לחזור עליו כל כמה חודשים.

גדילה ורטיקלית עודפת של המקסילה - במקרים קלים, ניתוח גאמי סמייל למיקום נמוך יותר של השפה עשוי לעזור, אך במקרים חמורים שבהם המקסילה מוארכת וגם היחס הבין לסתי אינו תקין, עשויים להזדקק לניתוח אורתוגנטי.


כמה עולה גאמי סמייל?

עלות הטיפול בחיוך חושף חניכיים תלויה בשיטה הטיפולית הנבחרת כתלות בנסיבות ומורכבות המקרה. בנוסף קחו בחשבון שטיפולים מסוימים אינם מבוצעים רק פעם אחת, לדוגמא על טיפולי בוטוקס (או הזרקת דיספורט) יש לחזור כל 4-6 חודשים כיוון שהשפעתם חולפת. עלויות של הזרקות בוטוקס נעות בין 700 ל - 1,500 ש״ח לטיפול. ג’ינג’יבקטומי נע בין 1,000 ל- 2,400 ש״ח, ומיקום מחדש של השפה- הנמכה של השפה נע בין 5,000 ל- 12,000 ש״ח. במקרים יותר מורכבים עשויים להזדקק למספר טיפולים שונים יחדיו. זכרו, שטיפול בחיוך חושף חניכיים הוא השקעה בעצמכם.