לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- 3 חודשים עד שנתיים
מספר טיפולים- מינימום 6 עד 24
עלות- 4,500 עד 20,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

טיפולי אורתודונטיה מתאימים למגוון בעיות סגר וליישור שיניים עקומות. רק לאחר בדיקה מקיפה הכוללת צילומים, תקבע התאמתכם.

אורתודונטיה

משך ההליך- 3 חודשים עד שנתיים
מספר טיפולים- מינימום 6 עד 24
עלות- 4,500 עד 20,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

טיפולי אורתודונטיה מתאימים למגוון בעיות סגר וליישור שיניים עקומות. רק לאחר בדיקה מקיפה הכוללת צילומים, תקבע התאמתכם.

אורתודונטיה היא מומחיות ברפואת שיניים הנרכשת לאחר מספר שנות לימוד וטיפולים מעשיים מפרכים הכוללים גם סטאג׳. ראשית צריך ללמוד לתואר רופא שיניים כ- 6 שנות לימוד באחד ממוסדות הלימוד המוכרים בישראל או בחו״ל ולאחר מכן יש לעבור לימודים ספציפיים - לימודי אורתודונטיה לעוד שלוש שנים וחצי באחת מארבע אוניברסיטאות בישראל.

טיפולי אורתודונטיה מבצעים מומחים אשר רכשו ניסיון קליני רב שכן במסגרת עבודתם הם מטפלים בישורת שגויה הגורמת לליקויי דיבור, קשיים במהלך הלעיסה וליקויי סגר. טיפולי אורתודונטיה מבוצעים כמובן גם למטרות אסתטיות בעיקר בילדים ואף במבוגרים כמעט בכל גיל. פירוש המונח ״אורתו״ מקורו בשפה היוונית ופרושו יישור, ״דונטיה״ היא כמובן שיניים.

המלצה חשובה!

טיפולי אורתודונטיה באופן עקרוני יכולים להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ליישור שיניים. אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


בחירה במומחה העוסק בטיפולים אורתודונטיים

בדרך כלל ימליץ רופא השיניים הכללי על מומחה באורתודונטיה שאמון על ביצוע הטיפולים ליישור שיניים, אולם כיום עם הגידול במבחר רופאי השיניים ובסוגים השונים של הטיפולים ישנם יותר ויותר רופאי שיניים, שאינם מומחים בתחום אשר מציעים טיפולים ליישור שיניים, ולכן, הבחירה קצת קשה ומבלבלת!ֿֿ

כדי לעשות סדר בבלגאן ריכזנו עבורכם עצות שימושיות, שכדאי לקחת בחשבון, לפני שאתם בוחרים רופא שיניים המבצע טיפולי אורתודונטיה, על מנת למנוע טעויות יקרות ולהבטיח תוצאה איכותית. חשוב לדעת, כי אף על פי שטיפולי אורתודונטיה ע״י מומחה יקרים יותר בכ- 30%, אסור שעובדה זו תשפיע על בחירת המומחה!

 

 


פרטים שצריך לברר עם רופא השיניים שלך

 1. המלצת הרופא המטפל היא בעלת ערך ולכן יש לקחת אותה בחשבון לפני הבחירה ברופא מומחה אורתודונטיה, רופאי השיניים הכללים לא רק עובדים שכם אחד עם האורתודנטים אלא גם עוקבים יחד ובאופן קבוע על התוצאות של ההליך ומעבירים למטופל את חוות דעתם בכל שלב.
 2. רצוי לשאול חברים, שכנים וקולגות לעבודה ולקבל מהם המלצות, אם הטיפול הוא עבור הילדים ניתן לשאול את המורים וההורים של ילדים בבית הספר.
 3. לפני התייעצות עם האורתודנט שבחרת ברר אם הוא אורתודונט מוסמך (התמחות זו היא מומחיות ברפואת שיניים המצריכה לימודי המשך של מספר שנים והתמקצעות בנושא יישור שיניים) וחבר באגודה של האורתודנטים בישראל או באגודה אחרת בעולם כמו האגודה האמריקאית ליישור שיניים ולסתות, הארגון דורש מכל חבר ניסיון רב בתחום ונורמות של אתיקה מקצועית, חברים בארגון סיימו השתלמויות בטיפולי אורתודונטיה, התנסו בעבודות מקצועיות במרפאות השיניים והם לרוב מעודכנים תדיר בכל החידושים הטכנולוגים ובמחקר החדש בתחום וגם בנושאים הנלווים שאינם פחות חשובים בהליך.

המלצה חשובה!

טיפולי אורתודונטיה באופן עקרוני יכולים להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ליישור שיניים. אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


שאלות שיש לשאול אורתודנט

 1. מהו הוותק וההתמחות של אותו רופא בעבודה מקצועית, האם הוא מומחה לטיפול בילדים או האם הוא מתמחה ביישור שיניים למבוגרים?
 2. מהי רמת ההתמחות וכמה זמן רופא השיניים פעיל בעבודתו.
 3. בקשו לראות תמונות של מטופלים קודמים לפני ואחרי יישור שיניים והאם הם היו לשביעות רצונכם?
 4. מה מציע הטיפול ועד כמה הוא מגוון ומתקדם. טכנולוגיה חדשה ומהפכנית כמו מיני השתלה זמנית של לוחיות ממוחשבות עם חוטים דנטלים מאחורי השן מונחי רובוט (כמו במערכת SURSMILE שמאוד נדירה בישראל), טיפול ע״י העברת קרני אור (יישור שיניים אינויזיליין), חיזוקים וסוגרים בהירים ורצועות למניעת הבלטת הטיפול שחוסכות זמן טיפול ומונעות אי נוחות.
 5. בדקו אם הרופא משתמש בלייזר לנקות ולהרחיק רקמות גומי שמצטברות בזמן שהרסן נמצא בפה, כאשר שיטת הטיפול עליה ממליץ הרופא היא ביצוע טיפולי אורתודונטיה באמצעות רסן. 
 6. מהי האבחנה ותכנית הפעולה לשיניך ובאיזו בהירות היא מוסברת לך, האם הרופא מבהיר לך שיש גם אפשרויות אחרות בהן ניתן לבצע יישור שיניים? וכמה התכנית מעשית כדי שתשתלב עם צרכיך בעבודה ובחברה.
 7. בחנו את המראה הכללי של המרפאה בה תטופלו אתם או ילדיכם ואם המקום משרה הרגשה נעימה של נוחות לצד הרופא.
 8. האם הצוות הרפואי נחמד, סימפטי וחברי אשר במהירות ובסבר פנים מתפנה לכל בקשה ומעניק שרות טוב ואדיב, היות והטיפול אצל האורטודנט הוא ארוך ומתמשך (יתכן ויארך שנתיים ויותר) עם פגישות תכופות כל מספר שבועות חשוב לבנות יחסים אישיים עם כל נותני השירותים במקום דבר זה חשוב במיוחד עם ילדים בגיל העשרה ומטה אשר מרגישים סלידה בלהרכיב רסן או פלטה לשיניים בתחילת הדרך. אורתודנטים וצוות עוזרים שבונים יחסים אוהדים עם הילד יהיה קל יותר ונחמד להניא את הילד ולעודד אותו לשמור על משמעת רפואית וצחצוח קבוע של השיניים במברשת ועם חוט דנטאלי לניקוי ושימוש ברסן או הפלטה במשך כל הזמן שיידרש.
 9. האם מרפאת השיניים קרובה למקום מגוריכם, עבודתכם או בית הספר של ילדיך?
 10. מקרי חירום הם נדירים אך עליך לבחון בכל מקרה את האמצעים העומדים לרשות המרפאה למקרים כאלו ומה היא יכולה להציע למקרי חירום.
 11. יש לבדוק תנאי ואמצעי תשלום וכיצד ניתן לפרוס את הוצאות הטיפולים שכן הללו בדרך כלל נמשכים לאורך חודשים רבים.