לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- 3 - 24 חודשים!
מספר טיפולים- מינימום 6 עד 24
עלות- 4,500 ועד 18,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

טיפולים אורטודונטיים מתאימים למגוון בעיות סגר, רק לאחר בדיקה מקיפה הכוללת צילומי שיניים ספציפיים, יקבעו את התאמתכם להליך.

אורטודנט

משך ההליך- 3 - 24 חודשים!
מספר טיפולים- מינימום 6 עד 24
עלות- 4,500 ועד 18,000 ש״ח
תוצאות- קבועות

טיפולים אורטודונטיים מתאימים למגוון בעיות סגר, רק לאחר בדיקה מקיפה הכוללת צילומי שיניים ספציפיים, יקבעו את התאמתכם להליך.

אורטודנט הוא רופא שיניים (אשר השלים 6 שנות לימוד כולל התמחות שנה) בעל הסמכה מיוחדת אשר סיים שלוש וחצי שנים נוספות בלימודים אוניברסיטאיים (באחת מארבע אוניברסיטאות בישראל) ורכש ניסיון קליני רחב בתקופת ההתמחות בענף האורטודנטיה. ההתמחות והלימודים הנוספים שאורכים מספר שנים כוללים גם לימוד ביו-מדיקלי, מדע בסיסי וביו-מכאניקה מתקדמת.

אורטודנט הוא מומחה בתיקון ישורת לא נכונה של שיניים ולסת. ישנן בעיות רבות הקשורות לישורת שגויה כמו ליקויי דיבור, קשיים בלעיסה וקשיים בשמירה על היגיינת הפה. אורטודנט הוא אחד מתוך תשע ההתמחויות הדנטאליות שהוסמכו והתקבלו על ידי האיגוד העולמי לרפואת שיניים בלימוד ובמחקר העמוק של תנועות השיניים וגדילת הפנים והלסת. המילה ״אורטו״ מקורה ביוונית ופרושה יישור או תיקון, ״דנט״ פירושו שיניים.

המלצה חשובה!

יישור שיניים באופן עקרוני יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ליישור שיניים ונחשב לאוטוריטה בתחום, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


אורטודנט ומומחה פה ולסת

אורטודנט הוא מומחה אשר מאבחן, מונע ומטפל באי סדרים בפנים ובשיניים, אורטודנט מתקן מגוון רחב של פגמים בסגר הפה (ישורת לא סדירה, מנשך ולסת) אצל ילדים, בני נוער ובמבוגרים. בְּעִקָּרוֹ שֶׁל דָּבָר, אורטודנט הןא האחראי על הניהול בתנועת השיניים. מומחה פה ולסת מעורב בגדילת הלסת והתפתחותה (קורה לרוב בתקופת הילדות). שני המומחים משתמשים במתקנים כדי לתקן את הפגמים בסגר הפה כאשר המוכרים ביותר מביניהם הם הגשרים האורטודנטים (גשר שקוף למשל) ומתקנים מיוחדים אחרים כמו מרחיבים, רסן לשיניים ומקדמי מנשך (תלוי בסטיית הלסתות).

המלצה חשובה!

יישור שיניים באופן עקרוני יכול להתבצע ע״י כל רופא שיניים אולם מומלץ לעבור את ההליך רק אצל אורטודנט שהוא מומחה ליישור שיניים ונחשב לאוטוריטה בתחום, אנחנו מקשרים לאורתודנטים מנוסים, תוכלו ליצור איתם קשר מיד באמצעות מילוי טופס צור קשר פשוט.


שיטות הטיפול ויתרונות

ישנם יתרונות רבים ליישור שיניים, מנשך ולסת אשר כוללים ניקוי קל ויעיל, היגיינת פה טובה יותר, צלילות בדיבור, חיוך נעים ולבבי ומראה פנים נאה. למרות שטיפול אורטודנטי נחשב יעיל בכל גיל ההמלצה של איגוד רופאי השיניים היא שהערכה אורטודנטית ראשונית תתבצע כבר מגיל 7.

יחד עם כל החידושים האחרונים בתחום האורטודנטיה, הרכבת גשר מעולם לא היה דבר קל, מתקנים מתוחכמים וטכניקות טיפול נמצאים בהישג יד, החל מגשר מתכתי מסורתי, ממשיך עם גשרים בהירים או שקופים, עובר למיישרי שיניים בלתי נראים הניתנים להסרה כגון קשתיות שקופות ונשלפות מסוג Irok וגשרי שיניים שמורכבים באופן דיסקרטי מאחורי השיניים וכלה בסוג של חוטי NASA המופעלים על ידי חום, מאוד גמישים שמפעילים כוחות מאוד קטנים, עם זיכרון צורה אשר דורשים מעט כיוונים וויסותים.

 

 


אורטודנט, במה הוא מטפל?

אורטודנט כאמור הוא מומחה לתיקון הישורת של השיניים והלסת ובעיות אשר מתלוות לכך. להלן מספר תופעות נפוצות בהן ניתן לטפל בהצלחה:

  • סטיות קדימה ואחורה – דוגמאות נפוצות לסטיות אלו כוללות תת מנשך (השיניים התחתונות ממוקמות קדימה ביחס לשיניים העליונות) ומנשך יתר (השיניים העליונות ממוקמות קדימה יותר ביחס לשיניים התחתונות). כל אחד משתי הבעיות הללו עלולות לגרום לבעיות בשטף הדיבור ובלעיסה.
  • צפיפות יתר – צפיפות היתר היא אחת מהבעיות הנפוצות בטיפולי אורטודנטיה. לפעמים חוסר בחלל עצם הלסת פירושו ששיניים ״בוגרות״ אינן יכולות לגדול בקו ישר עם השיניים הקיימות. אורטודנט מסוגל ליישר את השיניים כאשר הוא משתמש בסוגים שונים של מתקנים שאינם בולטים.
  • אסתטיקה – במקרים רבים, הצורה הכללית של הפנים מושפעת באופן שלילי מליקוי בסגר הפה או ממנשך גרוע. אורטודנט יכול לשחזר וליישר את הלסת והשיניים וליצור חיוך יפה.

כיצד מיישר אורטודנט שיניים ולסת?

בתחילה האורטודנט מוביל בדיקה מקיפה וכוללת של הלסת והשיניים. צילום רנטגן פנוראמי, סטטוס ומקביליות ובדיקת דגמים (תבניות) יילקחו לפי המלצות הטיפול, לאחר מכן ימליץ האורטודנט על תכנית הטיפול הטובה ביותר לפציינט לפי תנאיו המיוחדים. הטיפולים הנפוצים ביותר שהאורטודנט מבצע הם:

  • גשרי שיניים – שילוב של גשרים (שמקובעים לכל שן בנפרד) ותילים אורטודנטים קשתיים (המחוברים לכל סמך) מורכבים בכדי להזיז את השיניים בעדינות אל המקום הנכון. גשרי השיניים יכולים להיות ממתכת, מקרמיקה או שקופים.
  • רסן לשיניים ומסכות פניםרסן לשיניים ומסכות הם מתקנים שמשמשים בדרך כלל לתיקון בעיות של צמיחה והתפתחות כמו מנשך יתר ותת מנשך בנוסף לגשרים הדנטאליים. אורטודנט יעצב את הרסן או מסכת הפנים שתתאים מסביב לראש ותתחבר לגשר. זהו מבנה אשר יגרום לשיניים ועצמות הלסת לשוב לישורת הנכונה.
  • מאחזים (מְשָׁרֵתים) – לאחר יישור שיניים בעזרת גשרים, מתקני יישור הניתנים להסרה או רסן לשיניים, יתקין האורטודנט מאחז (רטנציה) בכדי לוודא שהשיניים לא ינועו בחזרה למקום אשר הם הוסטו ממנו, את המאחזים מרכיבים עד שהעצם הנושאת אותה חוזרת למצב הנכון.

מהו ההבדל בין אורטודנט לרופא שיניים כללי?

הרבה אנשים מבולבלים מעט בקשר לגבולות התוחמים רפואת שיניים ואורטודנטיה, רופאי שיניים המתמחים באסתטיקה מטשטשים עוד יותר את הגבולות הללו ומקשים את הזיהוי של המומחה הטוב ביותר לצרכים הייחודיים של כל אחד. אין צורך בהפניה מיוחדת בכדי ללכת לרופא השיניים או לאורטודנט, אך לפעמים רופא שיניים הוא זה אשר יפנה את הלקוח לאורטודנט במידה והוא זקוק לטיפול אורטודנטי, באותה מידה, אורטודנט יכול להפנות את הלקוח לרופא השיניים אם המטופל זקוק לטיפול שיניים כללי או כדי להשלים את עבודת האורטודנט.

אורטודנט מומחה מוסמך, חייב תחילה לקבל את הדוקטורט שלו ברפואת שיניים כללית כמו כל רופא שיניים כללי, לאחר מכן הוא חייב בלימודים של כשלוש וחצי שנים כאמור עד לקבלת התואר מומחה באורטודנטיה. התמחות זו מסבירה את ההבדלים התהומיים בין מומחה לבין מיישר שיניים, שהוא רופא כללי שעבר לכל היותר קורס ביישור שיניים. מכאן גם נגזר מחיר הטיפול האורטודנטי אותו גובה אורטודנט מומחה.