לחצו כאן להשוואת מחירים
banner

משך ההליך- כמה שעות
מספר ניתוחים- בדרך כלל אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

שיטת All on 4 תתאים לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה בעלי בריאות תקינה.

השתלות שיניים אול און 4

משך ההליך- כמה שעות
מספר ניתוחים- בדרך כלל אחד
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

שיטת All on 4 תתאים לאנשים שאיבדו שיניים כתוצאה מריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה בעלי בריאות תקינה.

שיטת השתלות שיניים אול און 4 היא שיטה מתקדמת ויחסית די חדישה שהגיעה לישראל מפורטוגל למרות שכבר משתמשים בעקרון השיטה כבר יותר מיובל. בשיטת אול און 4 מקבעים ארבעה שתלים דנטליים ללסת התחתונה או ללסת העליונה או בשתי הלסתות (באובדן שיניים מלא בפה) ועליהם ״מלבישים״ גשר שיניים בעל 12 שיניים. יש כאלו המכנים את השיטה שיקום פה מלא ביום אחד מאחר והמתרפא יוצא ממרפאת השיניים עם שיניים קבועות לאחר סיום ההליך כאשר כולו מתבצע במפגש אחד בלבד!

בעבר, חוסר שיניים משמעותי בפה, היווה חסם פסיכולוגי עבור עשרות מתרפאים שרצו לשפר את איכות חייהם. מהיום, יש פתרון מהפכני, הודות לשיטת All on 4 שתפסה תאוצה רבה בשנים האחרונות ונחשבת לפורצת דרך בשיקום לסת שלמה. שיטת All on 4 היא שיטת השתלת שיניים מהפכנית, המיועדת לאנשים עם מערכת שיניים תותבות בכל הפה או לאנשים שכל השיניים בפיהם נועדו לעקירה.

טכניקת הטיפול הורחבה וניתן כיום לבצע גם השתלת שיניים All on 6 במיוחד במצבים בהם למתרפא יש מחסור בעצם עליה מתקינים את השתלים או כאשר איכות העצם כפי שאובחנה בצילום ירודה. על מנת שתוצאות ההליך יהיו מיטביות, מתקינים שישה שתלים דנטליים כדי לחלק את העומס שיופעל טוב יותר.

חשוב שתדעו

חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלת שיניים היא הפתרון בשבילכם! חשוב רק שתעברו את ההליך ע״י כירורגים מנוסים ולא אצל רופאי שיניים כלליים, התייעצו עם מומחי החניכיים והכירורגים שלנו ע״י מילוי פרטים בפורטל.


מיהם המועמדים להשתלת שיניים אול און 4?

 • אנשים להם שיניים תותבות מלאות (נשלפות).
 • מתרפאים הסובלים מפחדים ומהליך של שיקום פה ארוך.
 • אנשים שאיבדו את כל השיניים באחת מהלסתות או בשתיהן.
 • הסובלים מדלקת / נסיגת / או מחלת חניכיים חריפה שמחייבת עקירת כל השיניים.
 • לקוחות שאינם מסוגלים לעמוד בטיפולים יקרים אולם עדיין מעוניינים בביצוע השתלת שיניים.
 • כאלו שלא מעוניינים בהרמת סינוס והשתלת עצם, אלמנטים שמאריכים במיוחד את הטיפול.
 • אנשים בעלי בריאות תקינה ורמת ציפיות ריאלית מניתוח השתלת שיניים.

כיצד מבוצעת השתלת שיניים אול און 4

לאחר שנמצאתם מתאימים ליישום שיטת אול און פור וביצעתם צילום CT שהכרחי אגב לפני כל ביצוע השתלות שיניים, יקבע הרופא המטפל היכן ימוקמו ארבעת השתלים בניתוח. מיקום השתלים הוא שלב קריטי בתכנון ההליך שכן מיקום שגוי יגרום לכישלון ההליך.

לרוב תבוצע הרדמה מקומית באזורים בהם יותקנו ארבעת השתלים אולם ישנם מתרפאים שעוברים את ההליך בהרדמה כללית או בסדציה (למחירון הרדמה כללית וסדציה). במצבים בהם המתרפא סובל מחרדה דנטלית מומלץ לבצע השתלת שיניים אול און 4 בהרדמה כללית. לאחר שהאזור הורדם תילקח מידה (באמצעות מנשך מלא בחומר דמוי פלסטלינה) ממנה יבנה מודל שעשוי מגבס אשר ידמה את מבנה הלסת של המטופל. המודל שיבנה יאפשר גם לקבוע את המיקום המדויק אליו יוחדרו ארבעה שתלים דנטליים בניתוח. לאחר שיותקנו השתלים, ״יולבש״ גשר שיניים שכולל כאמור שניים עשר שיניים.

שישה חודשים לאחר סיום אול און פור, ישנם רופאי שיניים המחליפים את מערכת השיניים שהותקנה בגשר שיניים עמיד, חזק ושאינו זמני.


יתרונות שיטת אול און 4

לשיטת All on 4 או All on 6 יתרונות רבים:

השיטה מאפשרת השתלת שיניים של לסת שלמה על גבי ארבעה או שישה שתלים ובכך היא מקצרת את תהליכי הטיפול וההשתלה ליום אחד בלבד. בנוסף, השיטה מתבססת על קיבוע 4-6 שתלים במיקום מדויק מאוד, על מנת ליצור “מאזן כוחות” תלת ממדי, המאפשר חיבור גשר מוברג בעל שניים עשר שיניים.

חשוב לדעת:

 1. קיימים מקרים שבהם יש עצם בכמות קטנה יותר או באיכות פחות טובה. במקרה כזה, ההמלצה היא לבצע את השיקום על גבי 6 שתלים או אפילו 8 שתלים (במקום 4) כך שהעומס יתחלק בין יותר נקודות.
 2. כדי ליצור חלוקת עומסים נכונה בלסת מחוסרת שיניים נדרשים 8 עד 12 שתלים לשיקום קבוע.
 3. כאשר קיימת מגבלה בגלל איכות וכמות העצם, ניתן לבצע את השיקום על גבי פחות שתלים ולצמצם את מספר הפרוצדורות הכירורגיות ואת משך הטיפול.
 4. במערכות מרובות שתלים, עיקר הלחץ מתקיים על השתלים הקדמיים והאחוריים ביותר.
 5. בשיטת ALL ON 4 התווספו זוויות החדרה ייחודיות של השתלים לעצם הלסת, המבטיחות למערכת השיניים החדשה אחיזה טובה יותר בעצם. התוצאה: ביצוע שתלים, ללא צורך בהרמת סינוס וללא צורך בהשתלות עצם – שזה היתרון הבולט במיוחד בטכניקה זו.